Női kézi NB I: hatalmas fordítás után győzött a Fehérvár

2019.03.16. 18:36
Az Alba Fehérvár hazai pályán 30–29-re győzött az MTK ellen a női kézilabda NB I 18. fordulójából szombatra előrehozott mérkőzésen.

Az első félidő derekától jobbára a vendégek vezettek, a második játékrész elején többször már öttel is, ám 19–24 után zsinórban kilenc hazai gól következett (28–24). Az MTK az utolsó perc közepére visszakapaszkodott egy gólra, de egyenlítenie már nem sikerült.

A forduló többi mérkőzése közül egyet kedden játszanak le (Budaörs–Eger), a többi szerdán lesz.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ, előrehozott mérkőzés

ALBA FEHÉRVÁR KC–MTK BUDAPEST 30–29 (17–19)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Herczeg, Südi
FEHÉRVÁR: Györkös – Májer 1, NASCIMENTO 8 (4), ZSILINSZKAJTYE 4, Mendy 5, Gorsenyina, Pelczéder 1. Csere: Mistina (kapus), TEMES 4, Boldizsár 2, Varga E. 1, SZARKA A. 4, Sztankovics. Edző: Deli Rita
MTK: Lajtos – Slakta 2, KARNIK SZ. 10 (5), Tóth E. 2, DAKOS 7, Termány 4, FEKETE B. 4. Csere: Győri (kapus), Kovács G., Mihálffy, Bánfai, Stranigg, Zsiborás. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 8–6. 18. p.: 11–10. 24. p.: 15–15. 28. p.: 17–17. 34. p.: 18–22. 40. p.: 22–24. 46. p.: 24–24. 52. p.: 28–25. 58. p.: 29–27
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Deli Rita:
– Azt kaptuk, amire számítottunk, nagyon nehéz mérkőzés lett belőle. Főleg az első félidőben, és a második elején nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, a faultjaink nem sikerültek, átlőttek fölöttünk, és bejátszották az üres területekre a labdát. A szisztémánkon nem változtattunk, de nagyon pontatlanok, fegyelmezetlenek és lassúak voltunk. A tizedik perctől kezdtünk el úgy játszani, ahogyan valójában tudunk, a sebességünket megtaláltuk.
Golovin Vlagyimir: – A második félidőben idézőjelesen jelentősebb előnyt szereztünk, de ez problémát is okozott egyben, mert kicsit lelassultunk, el is fáradtunk. Ezáltal nagyon gyorsan elvesztettük a vezetést, ekkor éreztem némi zűrzavart, és már nem sikerült egyenlíteni…

1. Győr 19 19 719–490 +229 38
2. FTC 16 15 1 540–381 +159 30
3. Érd 17 12 1 4 504–464 +40 25
4. Siófok 17 11 1 5 503–395 +108 23
5. Vác 17 11 6 472–458 +14 22
6. Fehérvár 18 9 2 7 496–504 –8 20
7. Kisvárda 17 7 3 7 431–424 +7 17
8. Debrecen 17 8 1 8 468–464 +4 17