Női kézi NB I: mínusz háromról verte meg a Siófok a Debrecent

2018.02.24. 19:42
Bár a második félidő elején még három góllal a vendég Debrecen vezetett, a Siófok 25–22-re győzött a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A hazaiaknál a világbajnok francia Estelle Nze Minko hét, a közelmúltban igazolt dán Camilla Maibom öt gólt szerzett. Az Érd, a Dunaújváros és a Vác könnyedén nyert.

KÉZILABDA
Női NB I
Kecskeméti NKSE–GVM Europe-Vác 22–39
(10–18)
Kecskemét, 650 néző. V: Felhő, Öcsi
KECSKEMÉT: Risovics – Varga N. 2, Nikolajenko 2, Kucerová, GULYÁS 3, Siska 1 (1), Szabó E. 2 (1). Csere: Pusztai (kapus), FAUSZT 4, Gulya, Deáki 2, ARON 4, Horváth D., Tóth L. 1, Orell 1. Edző: Marosán György
VÁC: ARENHART 5 – JOVETIC 6, Hámori 1, LAKATOS R. 8 (2), Helembai F. 3, Kácsor 3, Radoszavljevics 6. Csere: Suba (kapus), Sousa 1, Diószegi 1, Barján, Szamoránsky P. 1, Kovács P. 1, Szondi 3, Hornyák. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 8. p.: 5–3. 14. p.: 5–9. 21. p.: 6–10. 25. p.: 6–14. 28. p.: 9–15. 30. p.: 10–18. 33. p.: 11–21. 40. p.: 13–27. 45. p.: 17–30. 54. p.: 19–33
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2
MESTEMÉRLEG
Marosán György:
– Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek. Nem is a vereség miatt vagyok szomorú, hanem mert rengeteg volt a fegyelmezetlenség, főleg a befejezéseknél. Az ellenfél kapusa igazolta klasszisát. Sajnálom, hogy ekkora különbségű vereséget szenvedtünk, harcolunk tovább.
Szilágyi Zoltán: – Örülök a teljesítménynek és az eredménynek. Nem számítottunk ekkora különbségre, mert itt komoly csapatokat is megszorongattak. Az elején a helyzetkihasználásunk nem volt jó, az eső félidő közepétől feljavultunk. A helyzetkihasználásunk egyre jobb lett, a mérkőzés az első félidőben eldőlt.KÉZILABDA
Női NB I
(10–18)
MESTEMÉRLEG

Érd HC–Vasas SC 35–22 (17–12)
Érd, 1300 néző. V: Mizsák, Schmidt
ÉRD: Foggea – Krpezs-Slezák 5 (2), KISS N. 7, A. Bulatovics 2, Kisfaludy, Klivinyi 4, C. Lassource 2. Csere: Tóth G., ROBERTS 5, GÁVAI 5, Bernát, SZABÓ L. 5 (1), Moncz, Landi, Kóka. Edző: Szabó Edina
VASAS: ANTÓNI – Hárs 2, Hanusz 1, NÉMETH N. 5, Németh M. 2, Kuczora 3 (3), Fekete B. 3.
Csere: Tzintzis (kapus), Pados 1, Agovics 3, Mester 2, Szecsődi, Hansághy, Moutsogianni, Szeberényi, Becséri. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 10. p.: 8–5. 16. p.: 11–8. 20. p.: 12–10. 25. p.: 16–10. 34. p.: 20–13. 38. p.: 22–17. 50. p.: 29–17. 56. p.: 34–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Szabó Edina:
– Minden játékos pályára lépett és élt is a lehetőséggel. Örülünk a győzelemnek.
Kovács Péter: – Gratulálunk az Érdnek, megérdemelten nyert ilyen arányban is.

Dunaújvárosi Kohász KA–Békéscsabai ENKSE 38–24 (20–11)
Dunaújváros, 500 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVIC – Klujber 2, Kovács Anna 2, Szalai 3, DOMBI 4, MICIJEVIC 7, KAZAI 4. Csere: Oguntoje (kapus), Cifra 2, Szekerczés 2 (2), Nick 1, MONORI 5, Takács D., Grosch 3, Bulath, Molnár B. 3. Edző: György László
BÉKÉSCSABA: Popovic – Kovács Anett 4, Vukajlovic 2, Kovacevic 4, Mihálffy 3 (2), Szarka 1, SZÖGI 5 (1). Csere: Györkös (kapus), ZÖLDI-TÓTH 4, Gidai 1, Pintér. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–1. 19. p.: 15–5. 27. p.: 18–10. 37. p.: 26–12. 53. p.: 34–14
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
György László:
– Örömteli győzelmet arattunk, a játék képe alapján ilyen különbséggel is megérdemelten. Helyenként még látványosan is teljesítettünk. Nagyon bízom benne, hogy tudjuk tartani ezt a formánkat.
Horváth Roland: – Nem akarok mentegetőzni, de sérülések, betegségek tizedelték csapatunkat a mérkőzés előtt. Nekünk nincs akkora merítési lehetőségünk, mint a kiválóan játszó Dunaújvárosnak. Nagyon sok gólt kaptunk, nem volt megfelelő a védekezésünk, és támadásban is eredményesebbek szerettünk volna lenni.

Siófok KC–DVSC-TVP 25–22 (12–14)
Siófok 400 néző. V: Altmár K., Korváth M.
SIÓFOK: DEDU – Such 3, GEIGER 3, Ferenczy 2, al-Gaoui 1, NZE-MINKO 8, Aoustin 3 (2). Csere: Gercsák (kapus), Jezics, Mazák-Németh, MAIBOM 5 (4), Erdősi. Edző: Lars Rasmussen
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Punyko 2, Zamfirescu 2, DESZPOTOVICS 6, SIRIÁN 4, Vantara-Kelemen. Csere: Lajtos (kapus), Csáki 3 (2), Hajduch, Jezsikava 1, Román, Hársfalvi 2, Palsdóttir 1, Tóvizi. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 8. p.: 4–2. 10. p.: 5–3. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6–8. 21. p.: 10–10. 35. p.: 15–15. 37. p.: 15–17. 40. p.: 17–18. 47. p.: 22–18. 51. p.: 22–19. 54. p.: 22–20. 56. p.: 22–22. 59. p.: 24–22
Kiállítások: 2, ill 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill 2/2
Lars Rasmussen:
– Nehéz dolgunk volt a fizikailag erős Debrecen ellen. A szünet után védekezést váltottunk, ez volt a sikerünk kulcsa.
Vida Gergő: – Az első félidőben jól játszottunk, szinte mindent megvalósítottunk abból, amit elterveztünk. Szünet után megzavart minket a Siófok védekezésváltása. A hét a hat elleni játékkal még sikerült visszakapaszkodnunk négygólos hátrányból, ám a végjátékban a hazaiak voltak eredményesebbek.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 559–369 +190 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 15 490–342 +148 30
3. Érd 15 12 3 460–361 +99 24
4. Siófok KC 16 11 5 476–443 +33 22
5. Dunaújvárosi KKA 15 10 1 4 426–372 +54 21
6. Kisvárdai KC SE 15 8 1 6 373–378 –5 17
7. Váci NKSE 15 8 7 450–411 +39 16
8. DVSC-TVP 16 7 9 404–440 –36 14