Női kézi NB I: győri gólparádé – húszgólos ETO-siker Óváron

2019.01.18. 19:56
Stine Oftedalnak (balra) ezúttal nem kellett extrát nyújtania ahhoz, hogy a Győr magabiztosan nyerjen (Fotó: gyorieto.kc, archív)
A Győr húszgólos különbséggel, 39–19-re nyert Mosonmagyaróváron a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Ahogy közeledik a CSM Bucuresti elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés (január 26.), úgy kerül egyre jobb formába a Győri ETO, amely nagyot lépett előre a három nappal ezelőtti, Kisvárda elleni mérkőzéshez képest (30–28), és Mosonmagyaróváron (talán nem túlzás kijelenteni) világszínvonalú kézilabdát bemutatva húszgólos győzelmet aratott, s több mint kétszer annyi gólt dobott, mint a bennmaradásért küzdő hazaiak.

Az óváriak az első 12 percben még jól tartották magukat (8–8), utána azonban a győriek 6–1-es szériájával kezdett szétnyílni az olló a felek között, a szünetre pedig már nyolcgólos előnnyel vonulhatott Danyi Gábor csapata. Az első félidőben a 21 győri gólon kilenc különböző játékos osztozott.

Tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor már tízzel vezetett az ETO (17–27), amelyben Tomori Zsuzsanna súlyos sérüléséből való felépülése óta először nyújtott igazán jó teljesítményt. Az 59. percre kialakult a húszgólos különbség is (19–39), a 40. vendéggólt pedig Afentaler Sára szerezhette volna meg, ám belemenés miatt elvették tőle a labdát – így a 18 éves átlövő lett a győriek egyetlen olyan mezőnyjátékosa ezen a meccsen, aki pályára lépett, de nem lőtt gólt. (Görbicz Anita maradt még gól nélkül, ám ő az egész meccsen melegítőben ült a kispadon.)

Az ETO-ra a jövő héten nem vár hétközi kötelezettség, így Danyi Gáboréknak több mint egy hetük van felkészülni a CSM elleni ütközetre.

NŐI KÉZILABDA NB I
EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–GYŐRI AUDI ETO KC 19–39 (13–21)
Mosonmagyaróvár, 1500
néző. V: Őri, Pozdena
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – Kovacsicz 1, Farkas V. 4 (1), Bízik B. 3, Sz. Vukcsevics 1, HUDÁK 5, Bízik R. 1. Csere: Gubíková (kapus), Horváth B., Katona F. 2 (2), Hajtai 1, Márczy 1, Tóth M., Domokos, Bardi, Szalai Zs. Edző: Bognár Róbert
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 4, GROOT 7 (1), S. OFTEDAL 4 (1), Brattset 3, A. Hansen 2, Puhalák 2. Csere: Grimsbö, Leynaud (kapusok), Pintea 3, Bódi 3, TOMORI 5, Fodor Cs. 3, V. Kristiansen 3, Afentaler. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 8. p.: 5–5. 14. p.: 8–10. 20. p.: 9–15. 26. p.: 11–18. 36. p.: 17–24. 41. p.: 17–29. 52. p.: 18–36
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Bognár Róbert:
– Becsülettel küzdöttek a lányok, több poszton cserelehetőség nélkül játszottunk végig. Nincs bennem hiányérzet, ennyivel jobb a Győr, de jó volt október huszonhatodika után újra itthon játszani.
Danyi Gábor: – Az előző mérkőzésekhez képest egyértelműen előbbre léptünk. Csapatom ezúttal jobb tempóban kézilabdázott, de még így is sok volt a kijavítandó hiba.

1. Győr 15 15 569–385 +184 30
2. FTC 14 13 1 477–335 +142 26
3. Siófok 12 8 1 3 360–275 +85 17
4. Érd 12 8 1 3 362–346 +16 17
5. Vác 12 8 4 340–314 +26 16
6. Debrecen 12 6 1 5 328–329 –1 13
7. Fehérvár 12 6 1 5 324–332 –8 13
8. Kisvárda 12 5 2 5 315–303 +12 12