Az ETO a második félidőben felőrölte és kiütötte az FTC-t

2016.09.24. 15:51
A Fradi sokáig szorongatta az ETO-t, a vége mégis sima lett (Fotó: Szabó Miklós)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 2. fordulójában a Győri Audi ETO KC 28–19-re felülmúlta az FTC-Rail Cargo Hungariát, ezzel komoly előnybe került az első helyért zajló párharcban.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 28–19 (12–13)
Győr, 4972
néző. V: Andorka, Hucker
GYŐR:
GRIMSBÖ – KNEDLÍKOVÁ 5, N. MÖRK 5 (1), GÖRBICZ 5 (1), Broch 1, Amorim 3, Hársfalvi 1. Csere: Kiss Éva (kapus), GROOT 4, H. Löke 3, Puhalák 1, Orbán A. Edző: Ambros Martín
FTC:
Szikora – LUKÁCS 4, PENA 7 (4), Kovacsics 1, Snelder 2, Szucsánszki 2, Schatzl 1. Csere: BÍRÓ (kapus), Szekeres, Hornyák D. 1, Faluvégi D., Mészáros, Monori 1, Szarka. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc:
2–4. 11. p.: 6–5. 19. p.: 8–9. 24. p.: 9–11. 32. p.: 14–13. 40. p.: 18–15. 47. p.: 21–17. 53. p.: 24–18
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 5/4
Az edzői reakciókat itt olvashatja!

A női bajnokság új lebonyolításának (már nincs rájátszás) tükrében a 2. fordulóban már a bajnoki cím szempontjából kiemelt jelentőségű mérkőzést vívott egymással a címvédő Győr és az FTC. A népligetiek részéről logikus volt a választás a sorsoláskor, hogy már a szezon elején sor kerüljön a győri vendégjátékukra, ugyanis az ETO a sok, olimpiát is megjáró légiósa miatt kevesebbet tudott együtt készülni riválisánál.

Mindkét csapatban voltak hiányzók, a hazaiaknál még nem vállalhatta a játékot Tomori Zsuzsanna és Lakatos Rita, míg a vendégeknél a vállműtéten átesett Zácsik Szandrát kellett pótolni. Utóbbi olyan felállást is eredményezett, amelyben egyszerre játszott a belső posztokon Szucsánszki Zita, Kovacsics Anikó és Nerea Pena.

Nem kezdett megilletődötten a Fradi, rendre vezetni tudott, többször előfordult, hogy két találattal is. Eduarda Amorim góljaival tartotta magát a Győr, majd a 11. percben fordítani tudott. Ferencvárosi oldalon Pena nagyon élt, az első félidőben hétszer is betalált – a spanyol játékosnak, no meg Szikora Melinda védéseinek köszönhetően a szünetben újra az FTC állt jobban (12–13).

A folytatásban gyorsan megrázta magát a Győr, a 40. percben már 18–15 volt az ETO-nak. Jobban összeállt a kisalföldi csapat védekezése, és Kari Aalvik Grimsbö is egyre inkább belelendült. Ettől támadásban is bátrabbá vált a hazai együttes, tovább nőtt a különbség a két fél között.

Ráadásul Amorim ráesett Kovacsics sérült bokájára, a Győrből érkező irányító fájdalmas arccal hagyta el a pályát. Elek Gábor mínusz hatnál, nyolc perccel a vége előtt kérte ki az utolsó idejét abban a reményben, hogy a hajrában sikerül közelebb zárkózni, de legalábbis nem lesz belőle még nagyobb vereség.

Ennek ellenére az utolsó percek is a Győr szája íze szerint alakultak, és végül kilenc góllal nyert legnagyobb hazai riválisa ellen. Ha mindketten hozzák a többi mérkőzésüket, akkor a Fraditól komoly bravúr kellene ahhoz, hogy a hazai meccsen majd a maga javára fordítsa az egymás elleni összevetést.

A 2. FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI
SZOMBAT

Érd–Ipress Center Vác 27–20 (13–10)
Dunaújvárosi KKA–Alba Fehérvár KC 24–20 (12–12)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Görbicznek szerencséje is van, újabb lövése kötött ki Bíró kapujában. Grimsbö a meccs lezárásaként védte Szucsánszki lövését. Véget ért a mérkőzés, az ETO 28–19-re legyőzte az FTC-t.
59. perc:
Grimsbö hárított még egyet, majd Bíró ezúttal kifogott Mörkön. Ambros Martín időt kért.
58. perc:
Most már nem tud hibázni az ETO, ezúttal Knedlíková ejtése hullott be a kapuba. 27–19
57. perc: Löke
látta meg egy lerohanás végén, hogy üres a kapu, így nem okozott gondot neki a gólszerzés. Közbeni Monori is megsérült a Fradiban. 26–19
56. perc:
Amorim betörése után büntetőt fújtak a bírók, Hornyákot pedig kiállították. Mörk értékesítette a hetest. 25–19
55. perc: Lukács újabb labdát szerzett, Pena közbelövésénél pedig újra Grimsbö volt a végállomás. Bíró is hárított egyet a másik oldalon.
54. perc:
Pena dobta ki a labdát a szélre, Lukács pedig értékesítette a helyzetet. 24–19
53. perc: Knedlíková
értékesített egy ziccert egy remek labdaszerzés után. Elek Gábor kikérte a harmadik idejét is. Hornyák lövését Grimsbö hárította, majd Lukács szerzett labdát. 24–18
52. perc: Mörk
talált be ismét, ezzel visszaállt az ötgólos különbség. 23–18
51. perc: Bíró mutatott be egy védést, majd Szucsánszki löketét tolta oldalra Grimsbö.
50. perc:
Lukács lövését védte Grimsbö, majd Bíró is hárított egyet. Közben Kovacsicsot kellett hosszan ápolni, úgy tűnik, nem is tudja folytatni a játékot. Szucsánszki góljával közelebb lépett a Fradi. 22–18
49.perc:
Pena büntetőjét Kiss Éva hárította. A másik oldalon Mörk talált be, ötgólos hazai előny. 22–17
48. perc: Monori távoli lövése a blokkon lelassult, majd Grimsbö lábában elakadt. A másik oldalon Bíró hárított ziccerben, Groot bánatára.
47. perc: Groot
a szaggatottról lő bombagólt, így már néggyel vezetett az ETO. 21–17
46. perc: Monori blokkolt lövése a Szikorát váltó Bíróig pattant vissza, majd Monori újabb kísérlete mellé szállt.
45. perc:
Szucsánszki passzát Lukács váltotta gólra a szélről. Knedlíková sem hibázott a másik oldalon. 20–17
44. perc: Rendkívül hosszan támadott az ETO. végül Löke rossz bejátszást kapott.
43. perc:
Amorim ütött oda Monorinak, emberelőnybe került az FTC. Pena a kapufára bombázott.
42. perc: Hársfalvi lőtt kapufát, de visszapattant hozzá a labda. Passzívnál Görbicz lőtt gólt test mellől. 19–16
41. perc:Groot labdája is beakadt, először vezet három góllal az ETO. Elek Gábor időt kért. Kovacsics óriási lendülettel betört, és gólt lőtt. 18–16
40. perc:Knedlíková talált be a szélről, újra kettővel vezet az ETO. 17–15
39. perc: Snelder betörése után védett lábbal Grimsbö.
38. perc: Óriási a rohanás, Lukácsot zavarta meg Görbicz egy előreívelt labdánál. Knedlíková lövését Szikora védte lábbal.
37. perc: Újabb győri gól, Löke fordult le védőjéről, majd értékesítette a ziccert. A másik oldalon Monori mutatkozott be góllal a meccsen. 16–15
36. perc: Knedlíková szerzett gólt egy lerohanás végén. 15–14
35. perc: Görbicz próbálkozása szállt el a kapu mellett, majd Kovacsicsnál ítéltek belemenést.
34. perc: Labdaszerzés után nem ment végig a győri lerohanás, ellenben a Fradiéval, melynek végén Schatzl bombázott a kapuba. 14–14
33. perc: Pena bombázott mellé, Grimsbö lövése azonban nem lepte meg a kapujából kilépő Szikorát.
32. perc: Egy ferencvárosi kapufa után Groot lőtt gólt, így azonnal fordított az ETO. 14–13
31. perc:
Folytatódott a meccs, a Fradi kezdte a második félidőt. Az első gól azonban az ETO-é, Hársfalvi talált be a lerohanás végén. 13–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Hornyák időn túli szabaddobása fölé ment, így a játékosok egygólos FTC-vezetéssel mehetnek a pihenőre: 12–13
30. perc: Puhalák
fejezett be egy szép ejtéssel egy gyors lerohanást. 12–13
29. perc: Grootnál volt láb, ám az FTC sem tudott gólt lőni.
28. perc:
Időt kért az FTC. Pena ellenállhatatlan, átlövésből ezúttal a kapu bal oldalába lőtt. 11–13
27. perc:
Mörköt szerelték szabálytalanul, Görbicz hetesét azonban hárította Szikora.
26. perc: Löke
fordult le a védőjéről, majd bevágta a ziccert. Pena lövése mellé szállt a másik oldalon. 11–12
25. perc:
Kovacsics betörése után is büntetőt fújtak a bírók, Pena pedig biztosan értékesítette Kiss Évával szemben. 10–12
25. perc:
Löke harcolt ki hétméterest, Görbicz pedig bevágta a labdát a beálló Bíró kapujába. 10–11
24. perc: Hornyák
lőtt védhetetlenül a jobb felsőbe. Sőt, Groot még egy kétperces kiállítást is kapott. 9–11
23. perc: Grimsbö próbálta az üres ferencvárosi kapuba dobni a labdát, de célt tévesztett. Közben teljes létszámban támadhatott a Fradi.
22. perc:
Hiába az emberhátrány, Pena újra betalált. A másik oldalon Puhalák ejtése jött le a lécről. 9–10
21. perc: Groot
annak ellenére is bevágta a labdát a hálóba, hogy kapott egyet az arcára. Lukács kapott két percet. 9–9
20. perc: Knedlíková ment bele, a másik oldalon Hornyák bombájába ért bele Grimsbö.
19. perc:
Groot passza rossz volt, Pena pazar passza után Snelder talált be beállóból. 8–9
18. perc: Pena
lövését blokkolták, ismétlése azonban beakadt a jobb felsőbe. 8–8
17. perc:
Időt kért az ETO. A pihenő után Mörk lapos lövése akadt be, majd egy lerohanás végén Görbicz ziccerét Szikora és a kapufa közös erővel hárította. 8–7
16. perc: Mörk lövése ment mellé a blokkról, majd Szikora mutatott be egy védést. A másik oldalon Snelder kísérletét hárította Grimsbö.
15. perc: Ez már beakadt, Szucsánszki lőtte át a hazai védelmet. 7–7
14. perc: Hornyák óriási góljába belefújtak a bírók, majd a betörő Szucsánszki lövését Grimsbö rúgta oldalra.
13. perc: Görbicz
szlalomozott egyet a vendégvédők között, majd Szikora keze mellett a kapu bal oldalába lőtt. Sneldert szerelték szabálytalanul, Pena pedig biztosan értékesítette a hetest. 7–6
12. perc: Grimsbö tolt oldalra egy, a kapu bal oldalába tartó lövést.
11. perc:
Snelder szerelte keményen honfitársát, Brochot, ám Amorim lövése már beakadt. Sőt, egy lerohanásból Mörk is betalált, így fordított a Győr. 6–5
10. perc: Amorim
pókhálózta ki a bal felső sarkot. 4–5
9. perc: Lukács
egy gyorsan elvégzett szabaddobás után pattintott a hálóba. 3–5
8. perc:
Kovacsics lövése gyenge volt, így egy gyors akció végén Broch góljával közelebb lépett az ETO. 3–4
7. perc: Snelder
kapott remek bejátszást, majd be is talált. A másik oldalon Knedlíková a kapufára ejtett. 2–4
6. perc:
Schatzl, majd a másik oldalon Amorim is hibázott, így Lukács lerohanásból szerzett góljával újra a Fradinál az előny. 2–3
5. perc:Görbicz is eredményes volt, egy emberelőnyös góllal egyenlített az ETO. 2–2
4. perc: Amorim volt szabálytalan, így újabb büntetőhöz jutott a Fradi. Pena pedig ezt is értékesítette. 1–2
3. perc: Szekeres kapott két percet, amit Amorim gyorsan ki is használt egy ejtéssel. 1–1
2. perc: Knedlíková kapott sárgát, Pena pedig biztosan a bal alsóba vágta a meccs első hetesét. 0–1
1. perc: Szekeresé az első sárga, majd Snelder is besárgult. Amorim rossz passza után jöhetett a Fradi.
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethették az első támadást.

ELŐZMÉNYEK

A bajnokságot a címvédő ETO és az FTC egyaránt győzelemmel kezdte, ám míg előbbi könnyed sikert (32–21) aratott a Kisvárda otthonában, utóbbinak döcögősen indult a nyitány, hiszen a Budaörs vendégeként harminc perc után egygólos hátrányban volt, végül azonban simán, 33–25-re nyert.

A mai meccsnek a két fél korábbi bajnokijaihoz képest nagyobb volt a tétje, hiszen a 2016–2017-es bajnokságban nem rendeznek rájátszást, így amennyiben a csapatok egyenlő pontszámmal végeznek, az egymás elleni eredmény rangsorol.

„Az biztos, hogy a Győrnél jobb kézilabdázók játszanak, mint nálunk, de úgy vélem, hogy csak az aktuális pszichés állapot alapján dől el a mérkőzés. Azon, hogy melyik csapat tud magabiztosan játszani, és hol remegnek meg jobban a kezek” – mondta az összecsapás előtt a fradi.hu-nakElek Gábor, a fővárosiak vezetőedzője.

„Az elmúlt hetekben többnyire taktikai gyakorlás zajlott az edzéseken, aminek oka az volt, hogy Nora Mörköt minél jobban beépítsük. Szerencsére ez sokkal gyorsabban sikerült, mint azt előzetesen gondoltam, ettől függetlenül látni kell, hogy még messze vagyunk a legjobb formánktól” – idézte Ambros Martín ETO-tréner nyilatkozatát az FTC hivatalos honlapja.