Góleső Győrben, az Érd nem tudta megszorítani az ETO-t

R. Gy.R. Gy.
2019.10.16. 19:46
A női kézilabda NB I 6. fordulójában a listavezető, eddig csak győzelmeket begyűjtő Győr a mindenkire veszélyes, bár legutóbb a Debrecen ellen hazai pályán vereséget szenvedő Érdet fogadta. Az első félidő első felében jól tartotta magát az Érd, de utána beindult a győri úthenger, és a rengeteg találatot hozó meccsen 11 góllal nyert a hazai csapat.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotó: Török Attila)

Amorim 3, Fodor Cs. 1
Csere: Kiss É. (kapus), Nze Minko 1, Edwige 3, K. Bulatovics 2, Knedlíková 1, Puhalák 2, Bódi
Edző: Danyi Gábor
ÉRD: Janurik – Do Nascimento 4 (2), Kiss N. 4, TÓTH G. 7, Szabó L., Jerábková 3, BÍZIK R. 4
Csere: FOGGEA (kapus), J. Kovacsevics 1, Kisfaludy 1, Lavko 3, Schatzl Natalie, Termány 1
Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–6, 10. p.: 7–6, 14. p.: 11–9, 20. p.: 16–11, 25. p.: 19–15. 35. p.:26–18,39. p.:29–19,43. p.:32–22,47. p.:35–23.54. p.:37–27
Kiállítások: 4, ill. 4. perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Danyi Gábor: – Ezen a meccsen játszottunk eddig a legnagyobb dinamikával, és ez némileg a védekezésünk rovására ment. Ezzel együtt összességében elégedett lehetek a teljesítményünkkel.
Szabó Edina: – Az első félidőben védekezésben nem sikerült megvalósítani azt, amit elterveztünk és amire készültünk. Az ETO érvényesíteni tudta az akaratát.

A 25 gólos győzelemmel végződő hétvégi csehországi BL-találkozó után csak nehezebb meccs várhatott a Győri ETO-ra a magyar NB I-ben, főleg hogy a jó erőkből álló Érd volt az ellenfél a 6. fordulóban.

Az Érd bátran és jól kezdett, meglepte az ETO-t, és a 8. percig vezetett is. Itt azonban megálljt parancsolt a hazai csapat, és elindult az úthenger. Potyogtak a gólok, a Győr támadásai után kicsit több, az érdieké után kicsit kevesebb, de az első félidőben így is összesen 38 jutott belőlük a hazai közönség legnagyobb örömére. 22–16

A második félidőben sem vette le a lábát a gázpedálról a Győr, főleg Brattset és Oftedal volt elemében, és rengeteg könnyű gólt szerzett az együttes. Az Érd játékán látszott, hogy nagyon küzd, de ez is nagyon kevés volt ma. A 40. percben már 11 góllal vezetett az ETO, és felrémlett egy újabb negyven gól feletti meccs lehetősége is. Csakhogy az utolsó tíz percben megállt a góltermelés, így „csak” 39-nél állt meg a BL-címvédő. Igazság szerint az Érd egyáltalán nem játszott rosszul, ám a Győr annyira erős volt, hogy ötven percen keresztülellenállhatatlannak bizonyult. 39–28

Folytatódott a széria, minden eddigi meccsét megnyerte a bajnokságban a Győr, és biztosan vezeti a tabellát.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, tizenegy góllal nyert a Győr. 39–28
60. perc:
Jutott még egy Bulatovics-két perc, no meg egy időn túli szabaddobás.

60. perc: Puhalák cundere talált utat a bal alsóba. 39–28
60. perc:
A végére Szabó Laura összeszedett még egy kétpercest.
59. perc: Végre gól! Hansen talált be, aztán közvetlenül utána Lavko keze is elsült. 38–28
58. perc:
Sok lett a hiba a végére. Most éppen Tóth Gabriella távoli lövését rúgta ki szinte becsúszva Leynaud.
57. perc:
Még szerencséje sem volt Termánynak, a kapufa mentett.
57. perc: Ritkulnak az ETO-gólok, ezúttal sem sikerült betalálniuk, mert Hansen lőtt fölé.
56. perc: Termány próbálkozott középről, de ez nem sok veszélyt jelentett.
55. perc: Maradt a labda az Érdnél, de nem sokáig, az ellentámadásból Edwige dobhatott ziccert, Foggea viszont védett.
55. perc: Heteshez jutott az Érd, amelyet Nascimento kihagyott, mert Leynaud védett.
54. perc: Visszaállt a tízgólos különbség, Edwige beállóból lőtt a kapu jobb oldalába. 37–27
53. perc: Hansen a kapufát találta el, aztán Tóth Gabriella lövése jutott be valahogy a győri kapuba. 36–27
52. perc:
Mindkét oldalon hibáztak, itt Bódi, ott Schatzl Natalie.
52. perc: Győri időkérés.
51. perc: Újra csak tíz a különbség, mert Termány Rita is betalált. 36–26
50. perc:
Passzívig játszott az Érd, de lövés nem lett belőle. A másik oldalon Nze Minko rontott nagy helyzetben.
49. perc: Hansen az előbb rontott, most talpról pókhálózta ki a jobb fölsőt. 36–25
48. perc: Elpuskázott győri akció után Nascimento hozta fel tízre a csapatát. 35–25
48. perc: Kiss Nikolett bátor betörése gólt ért, kicsit közelebb jött az Érd.35–24
47. perc: Kiss Éva kétszer is védett, majd Edwige játszotta el, hogy passzolni akar, viszont az ellenkező irányba fordult, és a bal alsóba lőtt. 35–23
46. perc: Elképesztő. Hansen úgy gyalogolt be a védők közé, mintha egy közértben bóklászna... Be is vágta utána. 34–23
45. perc: Hansen
mellé zúdította, akárcsak Jerábková a másik oldalon.
45. perc: Kisfaludyszedte össze beállóban, és szépen belőtte. 33–23
44. perc: Bezzeg Oftedal! Szép testcsel után lőtt a jobb fölsőbe. 33–22
43. perc: Foggea
védett ügyesen, de a mezőnyjátékosok eladták a labdát.
43. perc: Emberelőnybe került az Érd, és még hetest is dobhatott, amelyet Nascimento belőtt. 32–22
42. perc: Újabb gyors gólváltás, mert Lavko góljára Brattset válaszolt ziccerből. 32–21
40. perc: Cseh honfitársnőjétől nem akart lemaradni Knedlíková, belőtte, aztán labdaszerzés után Oftedal lőtt ziccergólt. 31–20
40. perc: Jerábková mostanában bátran próbálkozik, és ezúttal is siker koronázta a lövését. 29–20
39. perc: Lassított játékkal sem mentek sokra a vendégek, Oftedal gyorsan indult, és az üres kapuba lőtt. 29–19
39. perc: Knedlíková
került ziccerbe, de kihagyta.
38. perc: Passzívig játszott az Érd, nem is lett belőle semmi.
37. perc: Szabó Laura kapott kétpercest, ráadásul hetes is, amelyet Hansen a jobb alsóba pattintott. 28–19
37. perc: Amorim
lövését védte Foggea, majd Jerábková lövése Kiss Éva és a kapufa közreműködésével ment mellé.
36. perc: Jerábková jól sürgölődött, a lövése gólt hozott. 27–19
35. perc: Puhalák a másik oldalon a falból szerzett gólt. 27–18
35. perc: Oftedal is el tudja adni, Tóth Gabriella bedobta a ziccert. 26–18
35. perc:
Passzívig játszottak az érdiek, végül Kiss Nikolett lövését védte Kiss Éva.
34. perc: Érdi időkérés.
34. perc: Kiss Nikolett lövését védte Kiss Éva, majd Brattset indult, mint a villám, meg is kapta, be is lőtte. 26–17
33. perc: Eladott labda után Oftedal futott végig a pályán, és a hálóba pattintott. 25–17
33. perc: Amorim átadásából Brattset pattintott a kapuba, megy ez neki... 24–17
32. perc: Jerábková ezúttal jobban célzott, de nagyjából 6 másodperccel később már Brattset is gólt szerzett lerohanásból. 23–17
31. perc: Jerábková
lövését sáncolták, aztán a gyors győri indítást lefülelte Schatzl Natalie.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jól tartotta magát az Érd, de a Győr rettentően erős. 22–16
29. perc: Passzív érdi támadás után pillanatok alatt bejátszotta a Győr a pályát, Edwige-re jött ki az akció, ő meg bevágta. 22–16
28. perc: Fodor rontott itt, Bízik ott, majd Oftedal alsó lövése vágódott a hálóba. 21–16
28. perc: Bulatovics lőtte be az időkérés után, de pillanatokkal később Bízik maradt egyedül, be is dobta. 20–16
27. perc: Győri időkérés.
27. perc: Kiss Éva
védte Tóth Gabriella lövését.
26. perc: Nze Minko labdát szerzett, a ziccert azonban kihagyta, fölé pattintott.
25. perc: Előbb Lavko, majd a másik oldalon Bulatovics talált a hálóba. 19–15
24. perc: Kovacsevics
lövése a kapufáról jött ki, a másik oldalon Fodor lőtt mellé.
23. perc: Bíziknek ezúttal nem jött be a próbálkozása, a másik oldalon Foggea védte Nze Minko ziccerét.
23. perc: Közelebb jött egy kicsit az Érd, mert Kovacsevics lövése talált utat a győri hálóba. 18–14
22. perc: Előbb Tóth Gabriella talált be, majd villámgyorsan Oftedal is kiosztott egyet.18–13
21. perc: Potyognak a gólok, ezúttal Nze Minko lőtt a hálóba Janurik lába között. 17–13
21. perc: Tóth Gabriella vette észre, hogy elszálltak előle a védők, ha már úgy volt, a jobb alsóba lőtt. 16–12
20. perc: Kiss Nikolettelrontotta a lövést, jött a Győr, Amorim elé meg ki állna, ha igazán megindul... 16–11
20. perc: Brattset akárhol van, mindenhol megtalálható, és ha megtalálják, ő bedobja... 15–11
19. perc: Tóth alsó lövéséből sarokdobás lett, aztán Nascimento lőtt a jobb szélről a kapus lába között a kapuba. 14–11
18. perc: Faluvégi ezúttal egy ejtéssel próbálkozott, és ez is bement! 14–10
17. perc: Kiss Nikolett
lövését védte Kiss Éva.
16. perc: Faluvégi szerzett meg egy lecsorgót, Faluvégi összeszedte, és a bal fölsőbe lőtt. 13–10
16. perc:
Elrontott érdi támadás után Szabó Laura maradt a földön, leült a kispadra, ott ápolták.
15. perc: Brattsetet egyszerűen nem tudják fogni a hazaiak, már az ötödik gólját szerezte. 12–10
15. perc: Bízikre nem figyeltek a bal szélen, ő viszont egészen éles szögből is betalált. 11–10
14. perc: Érdi időkérés.
14. perc: Fodor labdaszerzése után jött az újabb gyors indulás, és Hansen bevágta. 11–9
14. perc: Oftedal játszott Brattsethez, aki védelem híján könnyű gólt szerzett. 10–9
1
3. perc: Bízik Réka gondoskodott róla, hogy ne maradjon le a csapata, a bal szélről talált be. 9–9
12. perc: Amorim nem nagyon töprengett, rávitte a falra, majd egyszerűen bedobta. 9–8
12. perc: Tóthra most már oda kellene figyelnie a hazaiaknak, ezúttal pattintva lőtt gólt. 8–8
11. perc: Nem sokáig örülhettek az érdiek, Oftedal találta meg a gólszerzési lehetőséget, és nem is hibázott. 8–7
11. perc: Tóth Gabriella talpról, óriási alsó lövést zúdított a bal fölsőbe. 7–7
10. perc: Megakadt az Érd, Brattset pedig befordult, és belőtte. 7–6
9. perc: Jerábková hibázott, gyorsan támadott a Győr, Brattset pedig egyedül a vonalon biztosan lőtte be a ziccert. 6–6
8. perc: Kölcsönös hibázások után hibáztak az érdiek, Fodor végigrobogott a pályán, és kissé balról a rövid sarokba lőtt. 5–6
7. perc: Hansen ellenállhatatlanul robbant be a védőfalba, majd bevetődve a jobb alsóba lőtt. 4–6
6. perc:
Az Érd is kapott egy hetest, Nascimento nagyon higgadtan lőtt a jobb alsóba. 3–6
5. perc:
Hetest harcolt ki a Győr, de Oftedal fölé emelt. Ez volt a 9. elhibázott ETO-hetes az idényben.
5. perc: Kiss Nikolett ügyesen látta meg a rést a falban, és betalált. 3–5
4. perc: Előbb Amorimot lesáncolta Szabó, majd Brattset beállóból szépített. 3–4
3. perc: Janurik szép védése után Bízik a bal szélről lőtt a bal alsóba. 2–4
3. perc: Kiss Nikolettre nem figyeltek eléggé, felkanyarodott, és a jobb alsóba lőtt. 2–3
2. perc: Eddig tartott az érdi vezetés, Amorim lövése Jurikról került a gólvonal mögé. 2–2
2. perc: Gyorsan válaszolt az Érd Schatzl Natalie révén, majd Tóth Gabriella szerzett labdát, végigvitte, és bedobta. 1–2
1. perc: Az ETO kezdte a találkozót, és mindjárt az első támadást góllal is zárták, mert Oftedal szlalomozott át a védők között, és a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta zöldben, az Érd narancssárga-feketében játszik.