A Siófok nem volt messze a bravúrtól Győrben

M. A.M. A.
2019.09.01. 16:21
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 27–24-re győzött a Siófok KC ellen a női kézilabda NB I nyitó fordulójának záró mérkőzésén.
Andrea Kobeticet gyötrik a győriek (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

KÉZILABDA
NŐI NB I
1. FORDULÓ

Győri Audi ETO KC–Siófok KC 27–24 (17–13)
Győr, 4874 néző. V: Bíró, Kiss O.
GYŐR: LEYNAUD – Bódi 2, NZE MINKO 5, Oftedal 2, Brattset 4, A. HANSEN 6, Puhalák. Csere: Kiss É. (kapus), EDWIGE 2, Görbicz 2 (1), K. Bulatovics 3, V. Kristiansen, Faluvégi 1, Fodor. Edző: Danyi Gábor
SIÓFOK: Solberg – Böhme 2, Tomori 4, Niombla 3, JEZIC 5, Kobetic 3, AOUSTIN 7 (1). Csere: SZIKORA (kapus), Janjusevics, Drabik, Such. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása
6. perc:
5–2. 11. p.: 7–3. 15. p.: 10–5. 18. p.: 11–7. 26. p.: 15–11. 33. p.: 17–16. 40. p.: 21–16. 46. p.: 22–21. 51. p.: 24–21. 56. p.: 26–22
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/1
Danyi Gábor: – Tipikus első fordulóbeli mérkőzést játszottunk, idegesen és sok hibával. Ezúttal éppen ez növeli győzelmünk értékét.
Tor Odvar Moen: – Nyerni szerettünk volna, de új csapatunk ideges kezdése meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Mindent összevetve a küzdőszellemmel és a játékosok hozzáállásával elégedett vagyok.

Igazi sztárparádét hozott a mérkőzés, még úgy is, hogy a hazaiaknál Eduarda Amorim, Kari Aalvik Grimsbö, Amanda Kurtovic és Jana Knedlíková sem volt bevethető, a siófokiaknál pedig az ujjsérülést szenvedő Nerea Pena dőlt ki egy nappal a rangadó előtt.

Anne Mette Hansen már az első támadásból betalált, majd a következő két győri gólt is ő lőtte. A vendégek a gyengébb kezdés következtében hamar négygólos hátrányba kerültek – amiben nagy szerepe volt a remekül védő Amandine Leynaud-nak –, de aztán felvették a ritmust. Pena hiányában elsősorban a Kobetic, Niombla, Tomori belső hármassal próbálkoztak, a legaktívabb játékosuk azonban a bal szélen játszó Camille Aoustin volt, aki öt gólig jutott a szünetig.

A Siófok többször felzárkózhatott volna két gólra, de ilyenkor rendre hiba csúszott a támadásaikba, az első 30 perc után 17–13-at mutatott az eredményjelző.

A fordulás után nemhogy kettő, hanem egy gólra jött fel a vendégcsapat, majd öt percen keresztül 18–16-ra álltak a felek. A siófoki kapuban a Silje Solberget váltó Szikora Melinda bravúrt bravúrra halmozott, elsősorban neki volt köszönhető, hogy az utolsó percekig nyílt maradt a pontok sorsa.

A Balaton-partiaknál több jó egyéni teljesítmény is akadt, a legnagyobb sztárjuknak, Andrea Kobeticnek azonban nem ment a játék, ez pedig döntőnek bizonyult. Hiába egyenlíthettek volna többször is a vendégek, egy hiba vagy éppen a ziccert védő Kiss Éva mindig közbe szólt, így végül érvényesült a papírforma a BL-mérkőzésnek is beillő találkozón.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Kobetic beverekszi magát ziccerig, de Leynaud-ban elakad a labda. Szikora védésével zárul a találkozó, amelyet 27–24-re nyer meg a Győri ETO.
59. perc:
Fodor szélről jövő lövését Szikora védi. Kidobják a vendégek a labdát a pályáról, ezzel eldől a mérkőzés. Danyi Gábor időt kér. Hansen belemegy ellenfelébe.
58. perc: Aoustin
robog ziccerben siófoki labdaszerzés után, és elpörgeti Leynaud mellett a labdát. 27–24
57. perc: Brattset
marad egy az egyben Suchhal, aki nem tudja feltartóztatni. Kiss fejjel védi Niombla közeli lövését, de hetest kap a Siófok. Leynaud védi Kobetic hétméteresét. 27–23
56. perc:
Szikora könnyen védi Hansen átlövését, de pont Faluvégihez kerül a labda, aki átejti a kapust. Siófoki időkérés, az utolsó. Tomori betörésből hozza vissza a siófoki reményeket. 26–23
55. perc:
Niomblaának most sincs szerencséje a kapufával, elléphet néggyel az ETO.
54. perc:
Nze Minko ünnepel jó blokkja után. Niombla aztán a kapufára lő. Hansen egyedül megoldja a lerohanást. 25–22
53. perc: Jezic
kap jó bejátszást Suchtól, kihasználja. Brattset fordul kapura, Szikora újabb bravúrt mutat be!
52. perc:
Kobetic passzát lefüleli Nze Minko, egyedül megy a kapu felé, de Szikora kézzel védi a ziccert.
51. perc:
Niombla ellépi. Nze Minko lövése után Szikora lábai között pattog a labda, be a kapuba. 24–21
50. perc:
Szikora védése után eladja a labdát a Siófok. Danyi Gábor unja meg a sok hibát, időkéréssel próbálja megnyugtatni a csapatát. Fodor Csenge váltja Görbiczet. Nze Minko bejátszásából Brattset dob gólt. 23–21
49. perc:
Görbicz a szélről próbálkozik ismét, Szikora lábbal véd. Janjusevicsnek nem megy, Kiss Éva védi a lövését.
48. perc:
Passzív jelzésig támad az ETO.
47. perc:
Bulatovics belemenése után az egyenlítésért támad a Siófok, de Tomori fölé lő. Oftedal eladja a labdát, Aoustin ziccerben indul, lövőcsel után mattolná Kiss Évát, de a kapus nyeri a párharcot.
46. perc:
Kettős emberhátrányban passzívig játszik a Siófok, végül Niombla lábbal megveri Görbiczet, majd a jobb oldalról jobb kézzel kilövi a hosszú alsót. 22–21
45. perc: Niombla
passzol, gondolta legalábbis mindenki, de ő inkább ellőtte, pontosabban be. Böhme is kiáll két percre a Görbicz elleni szabálytalansága miatt. A győri legenda hetesből büntethetne, de Szikora kispárgázza a lövését. 22–20
44. perc:
Kobetic lábbal állít meg egy passzt, jár a két perc. Oftedal lövését Szikora védi.
43. perc:
Bódi éles szögből elvállalja, nem jár sikerrel. Jezic előtt későn zárnak össze, hetes. Kiss Éva érkezik a győri kapuba, Kobetic a kapufa tövére lövi a labdát, a kipattanót azonban gólra váltja. 22–19
42. perc:
Szikora véd, támad a Siófok, de Janjusevics ellépi.
41. perc:
Niombla játssza meg szépen a befutó Böhmét. Nze Minko közbelövéssel válaszol. Tomori sem sokat vacakol. 22–18
40. perc: Nze Minko
lő ziccergólt labdaszerzés után. Leynaud védi Tomori lövését, robog az ETO, Görbicz gólja után pedig jön a siófoki időkérés. 21–16
39. perc:
Nagy a győri felháborodás, miután Oftedal átesik Tomori lábán, ám Brattsetnél támadófaultot látnak a bírók. Kobetic az újabb rossz lövése után a földön marad, Brattset ettől még belövi a helyzetét a másik oldalon. 19–16
38. perc:
Üres kapuval támad a Siófok, Niombla kap szabaddobást a lövése után. Tomori teszi fel kínaira Böhmének, de pontatlan a passz.
37. perc:
Niomblát lesáncolják a győriek, sarokdobás. Kobetic lövését Leynaud védi kézzel. Jezicet kiállítják Brattsetről. Oftedal passzolna a szélre, de Aoustin lefüleli az átadást.
36. perc:
Leynaud védése után Hansen megy bele az előtte megálló Böhmébe.
35. perc:
Kobetic lövése pontatlan. Bódi a másik oldalon a vonalra lép, hiába reklamálja, hogy az előtte fekvő Niombla miatt tett így.
34. perc: Hansen
ezúttal túljár Szikora eszén, szépen visszahúzott lövéssel. 18–16
33. perc:
Hansen átlövését védi Szikora, majd Nze Minko bonyolódik bele a támadásszövésbe. Jeziccsel lövet gólt Niombla. 17–16
32. perc:
Nze Minko lopna labdát, de kicsit lemarad, Kobetic passzát aztán Aoustin váltja gólra. 17–15
31. perc: Kobetic
góljával folytatódik a mérkőzés. Hansen lőtt passza pontatlan Bódinak. 17–14

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Siófoki lépéshiba után támadhat az ETO. Drabik blokkolja Oftedalt. Tomori dudaszós lövése Nze Minkón hal el, négy góllal vezet a Győr a szünetben.
29. perc:
Janjusevics átlövését Leynaud hatástalanítja. Oftedal pattintott lövéssel próbálkozik, de Szikora résen van.
28. perc: Bulatovics
a kapuba talál, Niombla a kapu mellé pattint. Görbicz a kapufát találja el. 17–13
27. perc:
Járatja a labdát a Siófok, végül Aoustinnél köt ki, az ő kezéből pedig a kapuba kerül. 16–13
26. perc:
Nze Minko átlövését Szikora védi látványos mozdulattal. Az agilisan játszó Aoustin talál be. Oftedal bejátszásából Edwige eredményes. 16–12
25. perc: Kobetic
betörés után a jobb felsőbe pattint. 15–11
24. perc:
Aoustin próbálkozását Leynaud hárítja. Oftedal a lécre pattint, de szabaddobást kap. Danyi Gábor időt kér. Bulatovics szétugrasztja a siófokiakat, aztán belövi a ziccert. 15–10
23. perc:
Janjusevics lövéséből nincs gól, a másik oldalon Hansenéből van. 14–10
22. perc:
Niombla találja meg a falban Jezicet, aki a léc alá lő. Gyors középkezdés után Puhalák kerül helyzetbe, de nem él vele. 13–10
21. perc: Bulatovicsot
először még leblokkolja Tomori, a montenegrói átlövő aztán bemegy Jezic mellett, és belövi. 13–9
20. perc: Brattset
technikás megoldással talál be. A Kobetic által kiharcolt büntetőt Aoustin értékesíti. 12–9
19. perc:
A labdaszerzés után gyorsan indul a Siófok, Jezic pedig most nem hibázik. 11–8
18. perc:
Jezic ziccerét Leynaud védi. Eladja a labdát az ETO.
17. perc:
A Győrbe visszaigazoló Bulatovics is a pályán, de szinte egyből kiállítják 2 percre. Niombla hetesét Leynaud védi. Bódi nem hibázik a szélről. 11–7
16. perc:
A visszafutó Leynaud háttal véd ziccert, de Aoustin beugorva bepaskolja a kapuba a kipattanó labdát. 10–7
15. perc:
Pályára lép Görbicz Anita is, egyelőre egy értékesített hetes erejéig. Niombla középről lő nagy gólt. Nze Minko ellépi. 10–6
14. perc:
Kobetic is belemenést követ el, Edwige indul, gól. Tomori ziccerben a lécre lő. 9–5
13. perc:
Kobetic passzából Aoustin eredményes a szélről. Nze Minko belemenést követ el. 8–5
12. perc:
Kobetic átlövését védi Leynaud. Brattset kap bejátszást, de nem fér a labdához. Tomori nagy gólt lő, utána viszont nem tudja megállítani Nze Minkót. 8–4
11. perc:
Oftedal nagy lendülettel érkezik középen a falra, de fölé durrant. A Siófokot irányító Tor Odvar Moen időt kér.
10. perc:
Újabb siófoki támadást védekezik ki az ETO.
9. perc: Nze Minko
először veszi be korábbi csapata, azaz a Siófok kapuját. Edwige blokkja után indul az ETO, Bódi húzott lövéssel eredményes. 7–3
8. perc: Böhme
a jobb szélről talál be. Oftedal eladja a labdát. A másik oldalon Niombla hibázik. 5–3
7. perc:
Hosszan támad a Siófok, a győri védelem állja a sarat.
6. perc: Tomori
kiszorított helyzetből szépít. Solberg védi Oftedal hétméteresét, de a kipattanót már gólra váltja a Győr norvégja. 5–2
5. perc: Oftedal
találatával már hárommal vezet a Győr. 4–1
4. perc:
A harmadik hazai gólt is Hansen lövi. Aoustin a bal szélről a győri kapu mellé lövi a labdát. 3–1
3. perc:
Kobetic rossz megoldása után Leynaud indítja a győri támadást, a másik kapuban Solberg mutat be védést.
2. perc: Jezic
beállóból egyenlít, de Hansentől szinte azonnal jön a válasz. 2–1
1. perc: Hansen
átlövésgóljával gyorsan megszerzi a vezetést az ETO. 1–0

A siófokiak szűk két órával a mérkőzés előtt közölték, hogy nyári igazolásuk, a csapatkapitányi posztot egyből megkapó Nerea Pena a szombati edzésen megsérült, ezért ma nem tud pályára lépni. A spanyol játékos felkötött karral ül a vendégek kispadján, edzőként került be a jegyzőkönyvbe.