Női kézi NB I: Győr után, Fradi előtt – simán nyert a Siófok

M. D.M. D.
2019.09.11. 19:31
Camille Aoustin volt a siófokiak egyik legjobbja (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Siófok 26–17-re legyőzte hazai környezetben a Kisvárdát a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Miután a nyitó fordulóban Győrben három góllal kikapott (24–27), aztán az újonc Szombathelyt otthon simán megverte (40–21), a Kisvárda elleni mérkőzés várt a Siófokra, amely a jövő hét végén, szeptember 21-én (vasárnap) a Ferencvárossal vív rangadót hazai pályán.

Minden adva volt ahhoz, hogy a Siófok győzelemmel hangoljon a jövő vasárnapi ütközetre, mert bár Nerea Pena ujjtörés miatt továbbra is hiányzott, a Kisvárdát a nyári felkészülési időszakban 25 góllal (37–12) megverte Tor Odvar Moen csapata.

A kisvárdaiak ezúttal lényegesen szebb képet festettek magukról, a 20. percben még döntetlenre álltak Siófokon (9–9), és a szünetben is csak két gól volt a hátrányuk (13–11). A hazaiak támadójátéka a második félidőben sem volt igazán gördülékeny, a védekezésük azonban sokkal agresszívabbá vált, ezért a Kisvárda fokozatosan kezdett leszakadni Tomori Zsuzsannáéktól.

A vendégek a második játékrészben összesen hat találatot szereztek, az utolsó 13 percben már csak egyet – azt is hétméteresből –, így a hajrában a Siófok fölényessé tette a sikerét.

A hazaiaknál mindkét francia légiós remek teljesítményt nyújtott, Camille Aoustin és Gnonsiane Niombla is hat gólt dobott.

„Nem vagyok feltétlenül elégedett, támadásban jobb megoldásokat kellett volna választanunk – mondta a meccs legjobb játékosának választott Aoustin. – Több lerohanásra lett volna szükség, és a tempót is növelni kellett volna. A védekezésünk azonban egyben volt, így örülök is valamelyest.”

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

SIÓFOK KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 26–17 (13–11)
Siófok,
880 néző. V: Őri, Pozdena
SIÓFOK: Szikora – Böhme 2, Tomori 2, NIOMBLA 6 (3), JEZIC 4, Kobetic 3, AOUSTIN 6 (2). Csere: Solberg (kapus), Janjusevics, Mazák-Németh, Drabik 2, Wald 1, Such, Lapos, Póczik. Edző: Tor Odvar Moen
KISVÁRDA: PÁSZTOR – Orbán Adrienn, Habánková 2, Radojevics 4 (2), Milanovic-Litre 2, Siska 2 (1), Dombi L. 1. Csere: Lajtos (kapus), T. MILOSEVICS 5, Dudás 1, Petika, Udvari, Bárány, Repák, Smid, Soltész. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–2. 16. p.: 7–6. 21. p.: 9–9. 27.p.: 13–11. 38. p.: 16–11. 43.p.: 19–13. 51. p.: 22–16. 56. p.: 24–16
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3
Tor Odvar Moen:
– Nem vagyok maradéktalanul elégedett, védekezésben összeszedtük magunkat, de támadásban nem fogtunk ki jó napot. Ezt meg kell vizsgálni, mert nagy hiányosságokról beszélünk. Úgy éreztem, hogy a két csapat felkészülési mérkőzésének a könnyedsége ott volt a fejekben és ez valahol visszaütött. Ma a második félidei védekezés és a munkamorál volt a kulcs.
Bakó Botond: – Az első játékrészben kifejezetten jól kézilabdáztunk. A folytatás sem volt rossz, de itt már jobban kiütközött a két csapat közötti tudásbeli különbség. Egyelőre problémát jelent, ha bele kell nyúlnom az alapcsapatba, ez érezhető volt most is. Összességében nem volt ez egy rossz teljesítmény.

1. FTC 4 3 1 127–102 +25 7
2. Debrecen 3 2 1 93–76 +17 5
3. Siófok 3 2 1 90–65 +25 4
4. Győr 2 2 60–46 +14 4
5. Vác 2 2 60–49 +11 4
6. Dunaújváros 2 1 1 54–53 +1 2
7. Érd 2 1 1 54–56 –2 2