A Győr két góllal legyőzte az FTC-t az aranyrangadón

2018.05.02. 17:46
A női kézilabda NB I rangadóján a Győri Audi ETO KC otthon 26–24-re legyőzte az FTC-Rail Cargo Hungariát, így visszavágott az őszi, kétgólos vereségért. Mivel ezúttal is két találat volt a felek között, a végelszámolásban a jobb gólkülönbség dönthet majd – feltéve, hogy mindkét csapat ugyanannyi pontot szerez a hajrában. Az eddig eggyel több meccset játszó Győr 15-tel áll jobban jelenleg.
A rangadó végén a győriek örültek, de vajon a bajnokság végén is ők ünnepelhetnek?
 A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Török Attila)
A rangadó végén a győriek örültek, de vajon a bajnokság végén is ők ünnepelhetnek? A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA NB I
A 20. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 26–24 (12–15)
Győr, 5308
néző. V: Horváth P., Marton
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 1, Groot 3 (1), Görbicz 6 (4), Broch 2, Amorim, Puhalák 2. Csere: Kiss É. (kapus), OFTEDAL 6, Hansen 3, Knedlíková 2, M. González 1, Althaus. Edző: Ambros Martín
FTC: BÍRÓ – Lukács 1, VAN DER HEIJDEN 6 (2), Szucsánszki 1, Snelder 2, Jovanovics 2, Schatzl N. 2. Csere: Hadfi (kapus), Szekeres, Háfra 2, Kovacsics 3, Pena 3 (1), Mészáros, Hornyák D. 2, Faluvégi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 13. p.: 6–5. 22. p.: 9–9. 26. p.: 10–13. 38. p.: 14–18. 42. p.: 18–18. 48. p.: 21–23. 51. p.: 23–23. 59. p.: 26–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3
Ambros Martín:
– Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, a fantasztikus küzdelemben mindkét játékrészben mindkét csapatnak voltak ellentétes periódusai. Az első félidő végén játszottunk halványabban, és azért is nehéz volt visszakapaszkodni, mert a Ferencváros sokáig biztosan tartotta az előnyét. Szerencsére a hitünk megmaradt, feljavítottuk a védekezésünket, és a hajrában minden játékosunk az igazi tudásához mérten teljesített. Ezzel sikerült fordítani.
Elek Gábor: – Óriási csata volt, ezért a meccsért mindkét csapat minden elismerést megérdemel. Sokáig átlagon felüli teljesítményt nyújtottunk, de a Győr a végére sikeresen változtatott a védekezésén. Összességében csapatom dicséretet érdemel, mert ebben a csarnokban kevés együttes tud így helytállni. Az eredmény arra jó, hogy tovább izguljunk a befejezésig.

Az őszi meccshez hasonlóan ezúttal is a vendégcsapat kezdett jobban, Szucsánszkiék az első tíz percben többször is vezettek két góllal (3–5).

A győriek Görbicz Anita találataival kapaszkodtak és a 12. percben az irányító negyedik góljával már előnybe is kerültek (6–5), innentől kezdve pedig fej fej mellett haladtak a felek .

A 22. percben, 9–8-as hazai vezetésnél időt kért Elek Gábor, és 10–9-et követően megtáltosodtak a ferencvárosiak, a 26.percben, 10–13-nál már Ambros Martínnak kellett elbeszélgetnie játékosaival – de ez sem akadályozta meg a sorozatban szerzett ötödik vendéggólt (10–14). A szünetre háromgólos Fradi-előnnyel vonulhattak a felek (12–15).

A győri szépítés után az FTC 17–13-ra elment, és vezethetett volna már öttel is, ha nincs Kari Aalvik Grimsbö bravúrja. A házigazda Stine Oftedal és Nycke Groot vezérletével 14–18-ról egyenlített, ám Laura Van der Heijdenék kirángatták a fővárosiak szekerét a gödörből (18–20).

A 49. percben Nerea Pena hetesből háromra növelhette volna a különbséget (21–23), de Kiss Éva védett, és a nem sokkal később bokasérülést szenvedő Jana Knedlíková egyenlített. Az utolsó hét percet így is a Fradi várhatta előnyből (23–24), azonban nem tudott mit kezdeni az ETO nyitott védekezésével. Bódi Bernadett gólja az 59. percben meccsnullt eredményezett (26–24).

Az utolsó pillanatokban mindkét együttes megszerezhette volna az igencsak fontos gólt (az FTC hét mezőnyjátékossal is próbálkozott), de mindkettő hibázott, így – ha a hátralévő fordulókban már egyikük sem ront – az összesített gólkülönbség dönthet az aranyéremről!

A Győr jelenleg 15 góllal jobban áll, ám a Ferencvárosnak eggyel több meccse van javítani.

OFTEDAL: MI TETTÜK NEHÉZZÉ
– Furcsa vége lett.
– Most már azon múlik minden, hogy egy csomó gólt kell lőnünk a hátralévő meccseken, igaz? – kérdezett vissza Stine Oftedal, a Győr norvég irányítója.

– Igen. De több volt ebben, nem?
– De, a másik oldalról meg kevesebb. Tíz perccel a vége előtt még elég nehéz helyzetben voltunk, de most is sikerült megtennünk, amit mindig, és kiküzdöttük a győzelmet, így maradt esélyünk a bajnoki címre.

– Mi hiányzott a hajráig?
– Az biztos, hogy az első félidőben kapott tizenöt gól azért sok. Pedig rá tudtuk erőltetni az akaratunkat a Ferencvárosra, csak hiányzott az utolsó fault, ütközés, lemaradtunk a lövésekről, meg a visszarendeződésünk sem volt tökéletes. Aztán a végére összekaptuk magunkat, de addig mi tettük nehézzé ezt a meccset.

– Érezte egy pillanatra is, hogy nem fognak tudni fordítani?
– Azt nem. Persze mínusz háromnál, a szünetben belegondolsz, hogy kemény lesz a második félidő, de végig hittem a csapatban. Elvégre jó néhányszor megcsináltuk már, amit most is: hogy küzdünk, küzdünk, amíg csak ki nem küzdjük a sikert.

– Amihez kellett az is. hogy a második félidőben, amikor öt gólt szerzett, vállára vegye a csapatot.
– Igen, úgy éreztem, most nekem kell vállalkoznom, én tudok segíteni. És valamennyire tudtam is.

Bódi Bernadett: A küzdés megvolt, de mindenki sokat hibázott

60. VÉGE! Az őszihez hasonlóan a házigazda nyert, méghozzá éppen két góllal, így az összesített gólkülönbség dönt a végén!
60. Bódinak nem jó a passz!
60. Utolsó perc.
59.
Hét mezőnyjátékossal támad a Fradi. Pena átlövését védte Grimsbö.
59. Időt kért a Fradi. Jelenleg meccsnull van, így az összgólkülönbség döntene a végén.

59. Bódi
a jobb szélről eredményes. 26–24
58. Kovacsics sem kap szabadot, a kapufát érintette lövése.
57.
Grimsbö megint véd, de pocsék passz a jobb szélre.
56. Oftedal
bekígyózott, újra vezet a Győr! Ez már a hatodik gólja volt, az 5. a második félidőben. 25–24
55. Amorim labdát szerez. Bódi ziccerét védi Bíró!
54.
Rossz passz a szélre, Puhalák cunderrel egyenlít. 24–24
53. Broch csak szabadot kap, Groot pedig belemegy!
Knedlíková csúnya sérülést szenvedett a félpályánál.
52. Pena
most nem ront, újra vezet a Fradi. 23–24
52. Grimsbö véd, de Knedlíková ziccerét Bíró hárítja.
51.
Maratoni Fradi-támadás, Grimsbö lábbal véd, Knedlíková egyenlít. 23–23
49.
Kovacsics labdát veszít, Groot eredményes. 22–23
49.
Pena hetesét Kiss már védi, de marad a Fradinál.

42.
Hansen hát mögött Brochnak, Snelder szabálytalan, hetes. Groot hetese a kapufáról pattan be. 18–18
41. Van der Heijden
hetesét Grimsbö lábbal védi.
41. Belelendült a Győr, jön a Fradi-időkérés.

Hornyák lövése a kapufáról és Grimsbőről pattant a kapuba. 13–16
33. Nagyon jó a győri védekezés, de rossz Grimsbö indítása Bódinak.
32.
Jovanovics átlövését is védte, Oftedal pedig lábon megveri emberét. 13–15
31. Grimsbö véd, de lerántják Sneldert, marad a Fradinál.

29. Amorim belement Szekeresbe.
29. Faluvégi ziccert ront a jobb szélről.
28.
Megtört a jég, Oftedal talpról eredményes. 11–14
27. Van der Heijden
hetesét a Kiss sem tudja védeni. 10–14
27.
Önfeláldozó labdaszerzés, Pena hetest harcolt ki. Hansen még két percet is kap.
26. Az előző időkérés óta 5–1 a vendégeknek, jött is a győri fejmosás.

21.
A három győri emberelőny mérlege: 3 gól, 2 hetesből.
21. Knedlíková a kapufát találta el.
20. Grimsbö kivetődik a labdáért, kicsit lent marad, de tudja folytatni.
19. Görbicz
most a kapu jobb oldalába pattint. Hadfi volt most a kapuban. 9–8
19.
Újabb két perc, most Schatzl.
19.
Ezt a két percet most gól nélkül lehozta a Fradi. Kovacsics pedig villámgyors mozdulattal szépít. 8–8
18. Kicsit kapkodás van, Görbicz keresztpasszára nulla támadó volt a hosszún.
17. Broch ziccerben a léc fölé lőtt.
17.
Pena átlövését védi Grimsbö, a Győré a labda. Snelder nem engedi elvégezni a kidobást, két perc.
16. Pena először a pályán, Lukács a szélről, éles szögből ront. Támadó hiba a győrieknél.
15. Hansen
betörésből eredményes. Csapó kettő. 8–7
15.
Van der Heijden eltalálta a keresztbe futó szélsőjét, de így lett jó Sneldernek, aki egyenlít. 7–7
12.
Oftedal hetest és két percet harcol ki, utóbbit Háfrának.
12. Snelder szépen összeszedte, de Grimbö ziccert védett.
12. Szucsánszki talpról a bal alsó mellé lőtt, de Oftedal is rontott.
11.
A Sneldernek szánt labdába Amorim belenyúlt, a túloldalon Puhalák a bal szélről egyenlít. 5–5
4.
Az eredménytelen támadás után visszakapja a labdát a Fradi, Jovanovics átlövésével pedig újra előny a vendégeknél. 1–2