Az ETO hat góllal győzött a Fradi ellen

2019.01.02. 18:51
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 39–33-ra nyert a trónkövetelő FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a női kézilabda NB I rangadóján.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 39–33 (18–11)
Győr, 5322
néző. Vezette: Andorka M., Hucker
GYŐR: Leynaud – Bódi 1, V. Kristiansen 2, GROOT 7, Brattset 2, E. Amorim, GÖRBICZ 9 (4). Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), A. Hansen 2, S. OFTEDAL 7, PINTEA 8, Knedlíková 1. Edző: Danyi Gábor
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 6, Klujber 3, Kovacsics 4, Mészáros R. 1, Háfra N. 4, SCHATZL NADINE 4. Csere: Szemerey, Szikora (kapusok), Horváth D., Klivinyi, PENA 5 (2), Faluvégi D. 2, Márton G. 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 10. p.: 6–3. 14. p.: 6–6. 20. p.: 11–6. 27. p.: 15–10. 34. p.: 19–16. 40. p.: 22–19. 47. p.: 29–24. 53. p.: 33–28. 56. p.: 35–30
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Danyi Gábor:
– Nagyon jó, színvonalas mérkőzést játszottunk a kitűnő Ferencvárossal, amelyik az első félidő után sem adta fel a mérkőzést, és egészen a befejezésig jó tempót tudott diktálni. Nekünk a szünet után volt egy kis visszaesésünk, de nagyon örülök, hogy ekkor több ízben jól meg tudtuk játszani új beállósunkat, akinek nagyon sikeres volt a bemutatkozása. Nagyon reméljük, hogy a mérkőzés elején sajnálatos sérülést szenvedő Eduarda Amorim hamarosan újra rendelkezésünkre állhat.
Elek Gábor: – Teljesen megérdemelt az ETO győzelme, a mérkőzés pozitívumokat és negatívumokat egyaránt hozott szempontunkból. A védekezésünkre rányomta bélyegét, hogy még keveset tudtunk együtt dolgozni, a támadójátékunk a második félidőre feljavult, és ekkor eredményesen játszottunk. Ereje csapatomnak, hogy az ellenfél sebességét fel tudta venni, csupán mindkét játékrész hajrájában volt jobb az ETO. Teljesen elégedettek nem lehetünk, de sok biztató jelet tapasztaltam csapatom produkciójában.

A mérkőzés előtt a győriek virágcsokorral köszöntötték az Eb-n részt vevő játékosokat, a ferencvárosiakat is, és nemcsak a magyarokat, így Nerea Pena sem maradt üres kézzel.

A kezdősípszó után már nem voltak ilyen udvariasak a vendéglátók, a szünetig hétgólos előnyre tettek szert. Pedig rendkívül balszerencsésen indult számukra a találkozó, ugyanis az első ferencvárosi támadásnál a lövő Háfra Noémi pont a blokkolni próbáló Eduarda Amorim bokájára érkezett le, aki egy lábon ugrálva hagyta el a küzdőteret – majd a kórházba vezetett az útja.

A brazil átlövő kiesése nem zavarta meg az ETO-t, amely először a 14. percben lépett el három góllal, de ezután még vissza tudott jönni a Fradi. A vendégeknél Háfra rengeteg lövéssel próbálkozott, váltakozó sikerrel. Amandine Leynaud, a Győr friss Európa-bajnoka nemcsak vele babrált ki többször, hanem a többi vendégjátékossal is, a francia kapus remekül védett.

Nagyrészt ennek köszönhetően húzott el újra, ezúttal még jobban az ETO, amelyben támadásban Nycke Groot és Crina Pintea vitte a prímet. A néhány héttel ezelőtt igazolt román beálló a padról beszállva gyorsan megmutatta, hogy nagy értéke lehet új csapatának.

Talán túlságosan is megnyugodtak a hazaiak, a második félidőt mindenesetre pocsékul kezdték, a Fradi villámgyorsan felzárkózott három gólra. Jött is az időkérés Danyi Gábortól, és ha nem is rögtön, de az utolsó negyedórában már újra nagy fölényben játszott a Rába-parti együttes.

Az FTC-be remekül szállt be Márton Gréta, míg a másik szélen Lukács Viktória szórta a gólokat. A hazaiaknál azonban több jó teljesítmény akadt. Pintea nyolc lövésből nyolc gólig jutott, Stine Oftedal és Groot hétszer volt eredményes, míg Görbicz Anita kilencszer vette be a népligetiek kapuját.

A 39–33-as győzelemmel óriási lépést tett a bajnoki aranyérem felé a Győri ETO.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Oftedal
lő középről gólt. Márton kapufájával zárul a találkozó. 39–33
59. perc: Lukács
talál be a jobb szélről. Pintea ejt újabb gólt. Kovacsics belelendült a végére. 38–33
58. perc: Kovacsics
betörésből eredményes, Pintea felel rá. 37–31
57. perc:
Háfra lövését védi Grimsbö. Groot cselez, majd átlövésből szerzi meg 7. gólját. 36–30
56. perc: Knedlíková
gólja után jön az utolsó ferencvárosi időkérés. 35–30
55. perc:
Bíró számít Knedlíková ejtésére, Márton viszont betalál a másik oldalon. 34–30
54. perc: Kovacsics
gólja után Grimsbö a győri kapuban. Hansen válaszol az előbbi gólra, Bíró visszatér. 34–29
53. perc: Pintea
tökéletesen ejti át Szemereyt. Görbicz labdát szerez, végigrobog a pályán, és nem ront. 33–28
52. perc: Oftedal
a hosszú alsóba lő, Háfrának a rövid alsó a szimpatikusabb. 31–28
51. perc:
Groot elveszti a labdát, majd túl közelről blokkolja Szemerey indítását, kétperces kiállítással bűnhődik. Kovacsics használja ki a kettős emberfórt. 30–27
50. perc:
Szemerey védi Knedlíková lövését, a labda a másik szélen álló Görbiczhez pattan, aki megszerzi nyolcadik gólját. Márton harcol ki hetest és kiállítást Hansennek, a büntetőt Pena értékesíti. 30–26
49. perc: Márton
nem nagyon tud hibázni, kilövi a hosszú alsót. 29–25
48. perc: Kovacsics az oldalhálóba lő. Szemerey mutat be egy védést. Ferencvárosi időkérés.
47. perc:
Hansen blokkol jól, majd Pintea fordul be Pena mellett. 29–24
46. perc: Kristiansen, Márton,
majd Oftedal talál be. 28–24
45. perc: Klujbert
lerántani sem lehet. 26–23
44. perc: Pena
betörésből, Pintea beállóból eredményes. 26–22
43. perc:
Feljöhetne két gólra a Fradi, nem él a lehetőséggel. Oftedal villan újra. A Győr kapujába Kiss Éva, a Fradiéba Szemerey Zsófi állt be. 25–21
42. perc:
Beállós gólok egymás után, előbb Brattsettől, majd Mészárostól. 24–21
41. perc: Oftedal
elereszti alulról, szép gól. Mártoné sem csúnya, kilövi a bal felsőt. 23–20
40. perc: Lukács
sem hibázik, ráadásul Hansent kiállítják. 22–19
39. perc: Görbiczhez
jut le a labda a szélre, Bíró tehetetlen. Klujber válaszol, majd újabb Görbicz-gól a bal szélről. 22–18
38. perc: Lukács
a szélről a kapuba pattint. 20–17
37. perc:
Bódi ugorhat be jó szögből, de Bíró véd.
36. perc:
Háfra betör, de Leynaud lábbal védi a ziccert. Marad a labda a Fradinál. Háfrát leblokkolják.
35. perc: Bódi ugrik be a szélről, hárman a földön, győri hetes következik. Bíró és Szemerey után Szikora sem bír Görbicz büntetőjével. 20–16
34. perc:
Klujber kapufája után Lukács szedi össze a labdát, majd elhelyezi Leynaud kapujában. Kovacsics labdát szerez, Lukács indul, és a gólja után Danyi Gábor időt kér. Az M4 Sport információja szerint Amorimot kórházba szállították. 19–16
33. perc: Schatzl
figyel a vonalra, így az ő gólja érvényes. Eladja a labdát az ETO. 19–14
32. perc: Groot
góljára Klujber válaszol. Bódi talál be, de vonalra lépett. 19–13
31. perc: Háfra
kapufás góllal kezdi a második játékrészt, a hivatalos nézőszám 5322 fő. 18–12

1. FÉLIDŐ
30. perc: Schatzl
farag a ferencvárosi hátrányon. Görbicz hetesből lőtt gólja zárja az első félidőt. 18–11
29. perc:
Pena nagy labdát ad Faluvéginek, de Leynaud védi a ziccert, a győri lerohanást Hansen fejezi be. 17–10
28. perc: Oftedal
középről középre lő, de Bíró elugrik, így gól a vége. 16–10
27. perc:
Klivinyi belemegy Görbiczbe. Pintea harmadszor eredményes. Pena lövése után becsorog a labda. 15–10
26. perc: Groot
átkígyózik a vendégfalon, gól. 14–9
25. perc:
Pena passzát Schatzl váltja gólra. 13–9
24. perc:
Knedlíková a kapuba pattint, de már lent volt a lába, hetes. Görbicz Bíró lába mellett talál be. 13–8
23. perc: Kristiansen
gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Klivinyi jól tör be, de a lövésre már nem marad ereje, Leynaud véd. 12–8
22. perc:
Kristiansen elhagyja a labdát, a lerohanás végén Faluvégi pattint a kapuba Leynaud alatt. Győri időkérés. Háfra túl kemény Kristiansennel, két percre kiáll. 11–8
21. perc:
Pintea belemegy, Lukács a kapufa tövét találja el. Az őt váltó Faluvégi mattolja Leynaud-t. 11–7
20. perc:
Kovacsics megint talpról, test mellől próbálkozik, de Leynaud kézzel véd. Pintea újabb csatát nyer Bíróval szemben. 11–6
19. perc:
Klujber lövését Leynaud hatástalanítja. Pintea megszerzi első gólját a Győr mezében. 10–6
18. perc:
A friss ETO-igazolás Pintea zár jól Grootnak, aki ezt góllal hálálja meg. 9–6
17. perc:
Leynaud védi Pena két lövését, a kettő között Kristiansen durrantott fölé. Oftedal megszerzi első gólját. 8–6
16. perc: Groot
lövőcsel után betör, gól. Labdaszerzés után Görbicz indít, de Kovacsics lehalássza a labdát. A Fradit irányító Elek Gábor időt kér. 7–6
15. perc:
Kristiansen lövését védi Bíró. Kovacsics lő talpról, Leynaud-nak csemege.
14. perc:
Mészáros megkapja a labdát a győri falban, hétméteres. Pena értékesíti. 6–6
13. perc:
Görbicz lő a szélről, Bíró véd.
12. perc: Hansen lő középről, de nem találja el a kaput. Pena sokkal jobban céloz. 6–5
11. perc:
Kristiansen rántja le Háfrát, két percre kiállítják. Schatzl a bal szélről talál be. 6–4
10. perc:
Az újabb hazai indításból Groot eredményes. 6–3
9. perc:
Háfra passza nem jó, Leynaud indításából Brattset lő könnyű gólt. 5–3
8. perc:
Háfra lő rendületlenül, de most Leynaud nyeri kettejük csatáját. Görbicz ezúttal már nem hibázik a szélről. 4–3
7. perc:
Görbicz a bal szélről próbálkozik, de Bíró véd. Leynaud előbb védi Háfra lövését, a következővel szemben viszont már tehetetlen. 3–3
6. perc:
Kovacsics passzát Görbicz füleli le. Hansen betörésből kapufát lő, de marad az ETO-nál a labda.
5. perc:
Hansen harcol ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesít. 3–2
4. perc:
Brattset ziccerét Bíró védi, majd Háfra egyenlít. Labdaszerzés után Kovacsics indul, de kapufát lő a korábbi győri. 2–2
3. perc: Groot
betörésből talál be, Lukács a jobb szélről szépít. 2–1
2. perc: Bódi
indítás után megszerzi az első gólt, de nem lehet teljes a győriek öröme, mert az előző Fradi-támadásnál Amorim megsérült. Háfra második lövését Leynaud hárítja. 1–0
1. perc:
Az ETO támadhat először, Brattset megkapja a labdát, de a kapufát találja el a norvég beálló. Háfra a másik oldalon mellé suhint átlövésből.