Női kézi NB I: utolsó meccsét is megnyerte a Győr, Grooték elbúcsúztak

2019.05.17. 19:27
Nycke Groot, Nora Mörk, Tomori Zsuzsanna és Crina Pintea búcsúmérkőzésén a Győri Audi ETO KC hazai környezetben 33–27-re legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I utolsó fordulójában.
Nora Mörk négy góllal búcsúzott Győrtől (Fotók: Tumbász Hédi) – A BAJNOKAVATÁSRÓL KÉSZÜLT GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

„Nem volt könnyű” – mondta a mérkőzés után Görbicz Anita a találkozót közvetítő M4 Sport kamerája előtt azzal kapcsolatban, hogy a Bajnokok Ligája-diadal után hogyan tudott felkészülni a csapat az idény utolsó bajnoki mérkőzésére, amely Nora Mörknek, Nycke Grootnak, Tomori Zsuzsannának és Crina Pinteánek egyben a búcsúfellépése volt az ETO-ban.

A meccsről szakmai értelemben fölösleges sokat beszélni, a győriek magabiztos győzelmet arattak, de a játékot nemcsak ők élvezték, hanem a vendégcsapat tagjai is.

Az ETO a szünetben kilenc, majd a második félidőben már 11 góllal is vezetett, ám az utolsó percekben rengeteg hiba csúszott a játékába – és ekkor már érthető módon a koncentráció is alábbhagyott –, így a mosonmagyaróváriak felzárkóztak a végére.

A meccs utolsó két gólját két búcsúzó játékos, Mörk és Groot szerezte. A holland kiválóság 59:50-nél talált be, a vendégvédők gyakorlatilag be is engedték a hatoson belülre, hogy az ő találatával érjen véget a mérkőzés.

…És a győriek tökéletes szezonja. Az ETO a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát is megnyerte ebben az idényben, amelyet veretlenül fejezett be.

A találkozót végét jelentő dudaszó után Nora Mörknél eltört a mécses, míg Groot mindenkit nagy mosollyal ölelt át.

Az este protokolláris részét az aranyérmek és a bajnoki trófea átadása zárta.

Tökéletes idényt zártak a győri lányok
A négy távozó: Mörk, Tomori, Groot és Pintea

A játéknap másik mérkőzésén az MTK hatgólos hátrányból felállva fordított Kisvárdán, de végül két góllal a hazaiak nyertek. Dévényi János csapatában Tamara Radojevics tizenegyszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 33–27 (20–11)
Győr, 4850
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
GYŐR: Kiss É. – Bódi 2, N. Mörk 4, S. Oftedal 2, BRATTSET 8, Anne Hansen 3, Puhalák 3. Csere: Leynaud (kapus), Tomori 1, Groot 3, Pintea 3, Afentaler 1, Görbicz 2, Pál T. 1. Edző: Danyi Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Dányi – Katona F. 2, Kopecz 2, Tilinger 2, Horváth B. 2, SZARKOVÁ 6, HAJTAI 3. Csere: Fritz (kapus), Sz. Vukcsevics, Hudák 2, Tóth M. 2, Bardi 4, Domokos 1, Szalai Zs. 1, Márczy. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–3. 13. p.: 8–6. 22. p.: 14–8. 38. p.: 24–14. 45. p.: 30–19. 53. p.: 30–22
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/0
Danyi Gábor:
– Nem kellett kaparni a jeget, minden játékosunk kellő hőfokon játszott. Elismerés illeti a csapatot az egész éves teljesítményéért.
Bognár Róbert: – Ez a mérkőzés éppen olyan volt, mint az egész idényünk. Tisztességesen küzdöttünk, időnként jól is játszottunk. Végül szoros eredményt értünk el a világ legjobbjával szemben.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MTK BUDAPEST 26–24 (16–11)
Kisvárda, 948
néző. V: Altmár, Horváth M.
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 2, A. Klikovac 1, Hakunova 2, V. MILANOVIC LITRE 3, Guialo, T. Milosevics 1. Csere: Kordowiecka (kapus), Benko 2, Rebicová, RADOJEVICS 11 (6), Tomkovics 2, Morena 2. Edző: Dévényi János
MTK: Győri B. – Slakta 1, KARNIK SZ. 8 (1), Dakos 3, Kovács G. 2, TÓTH E. 6, Fekete B. 1. Csere: Lajtos (kapus), Mihálffy 2, Stranigg Zs., Bánfai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 15. p.: 6–8. 24. p.: 14–8. 29. p.: 14–11. 33. p.: 17–11. 38. p.: 18–17. 44. p.: 19–21. 52. p.: 22–22. 58. p.: 24–23
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1
Dévényi János:
– Hektikus mérkőzés volt, elsősorban azért, mert az elején könnyű gólokat kaptunk. Tamara Radojevics beállása után feljavult a támadójátékunk, de a sorozatos kétperces kiállításaink után feljött az MTK, a hajrára azonban újítani tudtunk.
Golovin Vlagyimir: – Jobb lett volna győzelemmel zárni az idényt, de örülök, hogy hatvan percen keresztül ugyanúgy küzdöttünk, mint az egész bajnokságban. Hullámzó mérkőzés volt, sajnálom, hogy nem tudtunk pontot szerezni, de büszke vagyok a csapatra és a bajnokság végén elért helyezésünkre is.