Női kézi NB I: Groot és Oftedal szétlőtte az Érdet, ETO-siker

2018.03.14. 20:45
Oftedal az Érd ellen is szárnyalt (Fotó: Nemzeti Sport)
A női kézilabda NB I 18. fordulójában a Győri ETO hazai pályán 31–26-ra legyőzte az Érdet. A BL-címvédőnél Nycke Groot tizenkét gólt lőtt, Stine Oftedal kilencet, míg a vendégeknél Katarina Krpezs-Slezák tízig jutott.

A győri klubhonlap beszámolója szerint Yvette Broch a hétvégi Bajnokok Ligája-középdöntő záró fordulóját könnyebb bokasérülés miatt hagyta ki, az Érd ellen azonban már játékra jelentkezett. „Az elvégzett kezelések, valamint a megfelelő bandázs és rögzítések alkalmassá tették a játékra” – mondta el Balogh Péter csapatorvos.

A kimaradók között szerepelt a még gyógyulófélben lévő Eduarda Amorim, állapotáról a következőket mondta az orvos: „Kézközépcsonttörésének jó ütemű gyógyulása mellett a héten megkezdte a labdás edzéseket, és amennyiben kezének terhelhetősége megfelelő a hét folyamán az edzések alatt, reményeink szerint a hétvégi, Dunaújváros elleni mérkőzésen már pályára léphet.”

Új hiányzóként Anne Mette Hansen is csak a lelátóról szemlélte a mérkőzés történéseit: Ujjsérülés gátolja a játékban, kezelése folyamatban van, reményeink szerint két hét múlva játékra képes lesz” – számolt be Balogh Péter a győri átlövő távollétének okáról.

Az első félidő szinte végig szorosan alakult, csak a szünet előtt tudott meglépni a Győr öt góllal. A folytatásban már nyolc találat is volt a különbség, innen azonban az 47. percre 25–22-re zárkózott fel Szabó Edina együttese. Az ETO azonban még időben kapcsolt, így nem lett igazán kiélezett a végjáték, a címvédő 31–26-ra megnyerte a rangadót. A hazai csapatban az elmúlt meccsekhez hasonlóan remekelt a Groot, Oftedal páros, ketten együtt 21 gólt vállaltak a győri termésből, a túloldalon Krpezs-Slezák tízig jutott.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
18. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 31–26 (19–14)
Győr, 4657 néző. V: Bacs, Bóna
GYŐR: Grimsbö – Bódi, GROOT 12 (2), OFTEDAL 9 (2), Althaus, Tomori 3, Görbicz. Csere: Kiss É. (kapus), Broch 3, Puhalák 1, Knedlíková 1, M. González 2. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 10 (4), KISS N. 6, A. Bulatovics, Kisfaludi 1, Signate 1, C. Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), TÓTH G. 4, Roberts 1, Szabó L. 2, Gávai. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 9. p.: 6–4. 13. p.: 6–6. 18. p.: 10–7. 24. p.: 12–11. 36. p.: 23–16. 47. p.: 25–22. 50. p.: 28–22. 55. p.: 28–25
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Ambros Martín: –
A BL-beli győzelmek után egyáltalán nem volt sétagalopp az Érd ellen játszani. Kicsit elveszítettük a korábbi koncentrációnkat, és ez egy közel európai szintű csapattal szemben okozhat problémákat. Ugyanakkor nem baj, ha a szokottnál gyengébb játékkal sikerül egy jó ellenfelet legyőzni.
Szabó Edina: – Hihetetlen akaraterővel küzdöttek a játékosaim. Egy picivel kevesebb hibával és egy picit több szerencsével még közelebb kerülhettünk volna a Győrhöz. Mindenesetre mindenképpen értékes mérkőzés volt.