Női kézi NB I: Görbicz volt az ETO vezére Kisvárdán

2018.04.21. 20:14
A hét gólig jutó Görbicz Anita vezérletével a Győri Audi ETO KC 25–17-re győzött a Kisvárda vendégeként a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A Fehérvár és a Vác otthon tartotta a pontokat, a Siófok idegenben nyert.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–GYŐRI AUDI ETO KC 17–25 (6–10)
Kisvárda,
1221 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
KISVÁRDA: Triffa – Katona F., Umanec, Hakunova 1, Milanovic-Litre 3, Triscsuk 3 (1), RADOJEVICS 4. Csere: DZSUKEVA, Balog J. (kapusok), DMITROVICS 4, KARACS 2, Mihovics, Marincsák, Szabó V., Tarjányi. Edző: Vlatko Djonovics
GYŐR: KISS É. – Bódi 2, M. González 1, GÖRBICZ 7 (1), BROCH 4, AMORIM 5, Puhalák 2. Csere: Grimsbö (kapus), Hansen 3, Althaus, Fodor Cs., Knedlíková, Pál T. 1, Afentáler, Varga E. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 18. p.: 2–9. 46. p.: 10–16. 50. p.: 12–17. 55. p.: 12–23
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Vlatko Djonovics:
– Megtettük, amit vártam, jól küzdöttünk, és ilyenkor nem számít az eredmény.
Ambros Martín: – Elégedettnek kell lennünk, mert húsz gól alatt tartottuk az ellenfelet. Remek védekezésünk megadta az alapját a támadójátékunknak.K&H NŐI KÉZILABDALIGA
Kisvárda,

GVM EUROPE-VÁC–MTK BUDAPEST 32–26 (16–13)
Vác,
400 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
VÁC:
Arenhart – JOVETIC 9, Hámori, Lakatos 3 (1), HELEMBAI F. 4, Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 4. Csere: Suba (kapus), Souza 4 (3), Szondi, Szamoránsky P. 1, Barján 3, Kovács P. 1, Diószegi 1
Edző:
Szilágyi Zoltán
MTK:
Terenyi – Slakta, Karnik Sz. 4, TÓTH E. 9 (2), Dakos 2, Barna 2, Szádvári. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G., Gorilszka 2 (2), Termány 3, Sallai 2, Kuti, Mód 2, Stranigg, Juhász E.

Szilágyi Zoltán: –
Csak a mérkőzés bizonyos időszakaiban játszottunk jól. Mind védekezésben, mind támadásban sokat hibáztunk. Ezeket az elkövetkező nehéz csatákra ki kell javítanunk.
Golovin Vlagyimir: –
Végig jobb volt a hazai csapat. Sajnos, amit megbeszéltünk, nem tudtuk a szükséges módon végrehajtani.

ALBA FEHÉRVÁR KC–VASAS SC 32–24 (15–14)
Székesfehérvár,
300 néző. V: Misák, Schmidt
FEHÉRVÁR:
Gabina Lima – Nascimento 1, Gorsenyina 2, ZSILINSZKAJTYE 5, Boldizsár 2, MENDY 8, Pelczéder 1. Csere: MISTINA (kapus), Lavko 3 (3), Májer 4 (1), Temes 2, Djordjievszka 1, Hudra 2, Rózsás, Utasi
Edző:
Deli Rita
VASAS:
GYŐRI – Hárs 2, KUCZORA 5 (2), Szecsődi 2, Németh M. 1, Agovics, FEKETE B. 9. Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis Á., Pados, Mester 2, Becséri 2, Hansághy 1, Szeberényi, Katona L.
Edző:
Varga Márta
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–2. 12. p.: 4–4. 18. p.: 7–8. 24. p.: 10–11. 28. p.: 12–14. 34. p.: 18–14. 40. p.: 21–17. 46. p.: 25–19. 52. p.: 27–20. 58. p.: 30–21
–, ill. 10 perc
8/4, ill. 2/2

Deli Rita: –
A Vasas megnehezítette a dolgunkat, mindenképpen többet vártam, a győzelem nagyon fontos volt, de elég sok kívánnivalót hagyott maga mögött ez a mérkőzés. Claudine Mendy komoly teljesítményt nyújtott az első félidőben, a hátán vitte a csapatot, a szünet után, pedig leginkább Mistina Kittit tudnám kiemelni.
Varga Márta: –
Gratulálok a Fehérvár győzelméhez, de gratulálni tudok a csapatomnak is, mert ránk nem jellemző módon nagyon sokáig tartottuk a ritmust, mérkőzésben voltunk, és bátran játszottunk. A második félidő elején viszont sok labdát eladtunk, ezzel esélyt adtunk ellenfelünknek, hogy nagyobb előnyhöz jusson.

HUFBAU AKKER-KNKSE–SIÓFOK KC 24–26 (9–13)
Kecskemét, 300 néző. V: Marton, Szabó E.
KECSKEMÉT
: Risovics – Tóth L. 2, Varga N. 1, BURGES-LIMA 3, Gulyás 1, DEÁKI 4, Szabó E. 7 (4). Csere: Albert Helga, Siska, Horváth D., Fauszt 2, Kucerová, ORELL 4, Aron, Gulya,
Edző:
Marosán György
SIÓFOK
: SZEMEREY – Such 4, Geiger 1, Ferenczy, AL-GAUI 5, Maibom 3 (1), AOUSTIN 7. Csere: Dedu (kapus), Mazák-Németh, Jezic 2, Böhme 3 (2), Nze Minko 1
Edző:
Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása.
9. perc: 3–1. 16. p.: 4–5. 19. p.: 5–6. 23. p.: 6–10. 26. p.: 7–11. 34. p.: 12–13. 39. p.: 15–16. 44. p.: 17–19. 47. p.: 18–19. 51. p.: 20–21. 56. p.: 22–22
10, ill. 4 perc
4/4, ill. 4/3
: – Büszke vagyok a lányokra! A harmadik percben elveszítettük az egyik meghatározó emberünk, Varga Nikit, és ez nagy érvágás volt. Sportszerűen készülünk a folytatásra, és bízunk a legjobbakban.
: – Az első félidő játékával elégedett voltam, főleg Szemerey Zsófi kapusteljesítményével. A második játékrészben viszont katasztrofális produkciót nyújtottunk. Szerencsénkre a meccs vége jól alakult.