Női kézi NB I: Görbicz-gól mint mérföldkő, sima ETO-siker

2018.01.07. 19:42
A címvédő győri női kézilabdacsapat simán legyőzte a Vácot a K&H női kézilabdaliga vasárnapi játéknapján. A mérkőzésen Görbicz Anita fontos mérföldkőhöz jutott, megszerezte a 2000. gólját a magyar bajnokságban.

A Vasas négy góllal múlta felül a Békéscsabát.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
GYŐRI AUDI ETO KC–GVM EUROPE VÁC 39–25 (17–8)
Győr, 4100
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
GYŐR: Grimsbö – KNEDLÍKOVÁ 6, Nora Mörk 1, Oftedal 3, BROCH 2, Amorim 3, GÖRBICZ 5 (1). Csere: Binó B. (kapus), Bódi 2, Puhalák 3, Tomori 3, Groot 4, Fodor 3, Afentáler 2, Pál 1, Szilovics 1. Edző: Ambros Martín
VÁC: Arenhart – Jovetic 1, Barján 3, LAKATOS 3, Helembai 1, DE SOUZA 9 (3), Radoszavljevics 3. Csere: Suba (kapus), Kovács P., Hámori, Szondi 3, Szamoránsky P., Hornyák B. 1, Diószegi 1, Kácsor, Sziráki. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–1. 10. p.: 5–1 14. p.: 7–3. 20. p.: 10–4. 25. p.: 11–7. 33. p.: 20–9. 41. p.: 26–14. 51. p.: 33–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Jó mérkőzést játszottunk, amelynek első félidejében szinte kifogástalanul működött a nyitott védekezésünk. Ezzel az eredményes támadásokat is megalapoztuk. A hosszabb téli szünet után újra fel kellett vennünk a ritmust. Pozitívum, hogy két sérültünk visszatért, s a jövő héten talán már Anne Mette Hansen és Kiss Éva is közöttünk lehet.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon bátortalanul kezdtünk, ez rányomta a bélyegét az első félidőre. A második harminc perc bizonyos időszakaiban már megmutattuk, hogy többet tudunk felmutatni a BL-győztes otthonában. Ma ennyire tellett, de lesz ez még jobb is.

VASAS SC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–24 (13–15)
Népfürdő u., 400
néző. V: Hargitai, Markó
VASAS: GYŐRI – Hárs 2, Hanusz 3, KOCSIS Á. 4, Mester 1, Agovics 2, Fekete B. 2. Csere: Antóni (kapus), Pados 1, Németh M., Becséri 1, KUCZORA 10 (8), Moutsogianni, ARANY 2. Edző: Kovács Péter
BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS – Kovács Anett, VUKAJLOVICS 5, Walfisch 6, Zöldi-Tóth 1, Kovacsevics 6 (1), Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1 (1), Farkas K. 2, Pintér, Giricz, Szarka 2, Szögi, Gidai. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 15. p.: 6–6. 23. p.: 10–10. 26. p.: 12–14. 35. p.: 15–15. 39. p.: 17–16. 46. p.: 21–18. 51. p.: 23–22. 57. p.: 28–23
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 3/2