Ennél szorosabb nem is lehetett volna: egygólos fórral lett bajnok a Győri ETO

HATÁR DÁVIDHATÁR DÁVID
2018.05.23. 17:45
Drámai körülmények között védte meg magyar bajnoki címét a Győri ETO a női kézilabda NB I-ben. A kisalföldiek ledolgozták hatgólos hátrányukat a Békéscsaba ellen a záró fordulóban, de a lefújás után még ki kellett szurkolniuk, hogy a Ferencváros ne találjon be a Vác ellen az utolsó támadásból. Az FTC nem tudott élni az eséllyel, így a rivális eggyel jobb összgólkülönbséggel szerezte meg 14. aranyérmét, vagyis Ambros Martín triplázással búcsúzik a négyszeres Bajnokok Ligája-győztestől.
14. magyar bajnoki címét szerezte meg a Győri ETO (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA

NŐI KÉZILABDA NB I
26. (UTOLSÓ) FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–GVM EUROPE VÁC 42–24 (19–12)

Elek Gyula Aréna, 1150
néző. V: Bonifert, Oláh
FTC:
BÍRÓ B. – LUKÁCS 4, HÁFRA 5, Snelder 2, Szekeres, KOVACSICS 6, SCHATZL N. 9 (3). Csere: VAN DER HEIJDEN 11 (3), SZUCSÁNSZKI 4, Jovanovics, Mészáros, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
VÁC: Arenhart – Jovetic 4, Hámori 3, SZAMORÁNSKY P. 4, LAKATOS 3, Kácsor 3, Radoszavljevics. Csere: Suba S. (kapus), Barján 2, Kovács P. 3 (3), Szondi 2, Diószegi. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása.
4. perc: 4–2. 11. p.: 7–3. 20. p.: 13–7. 25. p.: 18–9. 40. p.: 27–15. 48. p.: 31–18. 54. p.: 37–20
Kiállítások:
4, ill. 10 perc
Hétméteresek:
7/6, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Mindenkinek borzasztó érzés egy góllal elbukni a bajnokságot. Próbáltunk minél kevesebb hibával játszani, ezért elkeseredett vagyok, de büszke a csapatomra és az egész Fradira. A bajnokság elején többen a Győrt látták egyértelmű esélyesnek, mégis ilyen szorossá tudtuk tenni a küzdelmet. Viszont feltétlenül beszélnünk kell a váci modellről, nagyon tetszik, amit a fiatal játékosokkal csinálnak, és ez hosszú távon az egész magyar kézilabdasportnak jót tesz.
Szilágyi Zoltán:
– Gratulálok a Fradi egész éves teljesítményéhez és ehhez a mérkőzéséhez is. Nekünk ma csak momentumaink voltak, a védekezésünk nem működött, de egészében is nagyon keveset tudtunk megvalósítani abból, amire készültünk. A bajnokságban elért hatodik helyünk ettől a fiatal csapattól szép teljesítményt.

GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 39–14 (20–8)
Győr, 5214
néző. V: Andorka, Hucker
GYŐR:
GRIMSBÖ – BÓDI 6, GROOT 9, Oftedal 4, BROCH 7, Hansen 1, GÖRBICZ 10 (5). Csere: Althaus 1, M. Gonzalez, Puhalák 1, Fodor. Edző: Ambros Martín
BÉKÉSCSABA:
Györkös – Kovács A. 2, Mihálffy 4 (1), Walfisch 3, Zöldi-Tóth, Szögi 1, Botto. Csere: Popovics (kapus), Giricz 1, Vukajlovics 3, Farkas K., Gidai, Szarka. Edző: Horváth Roland
5. perc: 5–0. 12. p.: 11–4. 23. p.: 16–6. 36. p.: 24–9. 48. p.: 30–10. 54. p.: 34–12
4, ill. 4 perc
5/5, ill. 1/1

Ambros Martín:
– Szuper, szuper, szuper! A világ legjobb csapatától a világ legjobb pillanatait kaptuk.
Horváth Roland:
– Nem könnyű olyan mérkőzésen játszani, amikor nekünk kell eldönteni a bajnoki címet. Ötezerkétszáz fütyülő néző előtt is nagyon nehéz kézilabdázni, ezért ma csak ennyire telt a csapatomtól.

„Kifulladásig a bajnoki címért” – ez lehetett az FTC és a Győri ETO játékosainak is a jelszava a rendkívül kemény 2017–2018-as szezon utolsó tétmérkőzése előtt. A 26. kör előtt – hattal jobb gólkülönbségének köszönhetően – éllovas FTC a Vácot, a címvédő Győr pedig a Békéscsabát fogadta, a képlet pedig egyszerű volt: ha mind a két csapat nyer, akkor az összgólkülönbség dönt arról, melyik zöld-fehér klubhoz kerül a bajnoki trófea.

Ennek megfelelően mindkét csapat óriási elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, a győriek 5–0-s rohammal indítottak. Az Elek Gyula Arénában elsősorban Dijana Jovetic góljaival jól tartotta magát a Vác az elején, de a remeklő Laura van der Heijden révén folyamatosan nyílt az olló a csapatok között.

Győrben a Békéscsaba csak elvétve szerzett gólt, míg a hazaiak szinte percenként dobtak egyet, így a szünetre 12 gólos győri előnnyel vonulhattak a csapatok (20–8). Eközben Budapesten hét gól volt a különbség az első 30 perc után (19–12). Vagyis egy góllal még mindig a Fradi vezette a tabellát.

BÚCSÚ MARTÍNTÓL

Ez volt Ambros Martín utolsó mérkőzése az ETO vezetőedzőjeként, hat sikeres szezont követően ugyanis távozik, és nyártól az orosz Rosztov-Don trénere lesz. A spanyol szakvezető „mesterhármassal” búcsúzott, ebben az idényben a Bajnokok Ligáját és a Magyar Kupát is megnyerte csapatával. Martín 2012 óta négy Bajnokok Ligáját, öt bajnoki címet és öt kupasikert ért el együttesével.

A fordulás után – ha egyáltalán létezik még ilyen – a favoritok magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak: a Fradi gyorsan elérte a közte tízet, míg az ETO a 35. percben már 15 góllal vezetett.

Az ETO a parádézó Nycke Groot és Görbicz Anita páros (előbbi kilenc, utóbbi tíz góllal zárt), illetve a kapuban remekül védő, a második félidőben mindössze hat gólt kapó Kari Aalvik Grimsbö vezérletével végül 25 góllal, 39–14-re nyert – a lefújás után azonban közel sem volt biztos, hogy ez elég lesz a bajnoki címhez, hiszen Budapesten még nagyjából két perc hátravolt a mérkőzésből.

A Fradi a második félidő közepén kicsit visszaesett, de a hajrára elsősorban a Háfra Noémi, Kovacsics Anikó, Danick Snelder hármas góljainak, illetve Bíró Blanka védéseinek köszönhetően elképesztő ütemben kezdte növelni előnyét.

Az utolsó percben Kovács Patrícia hetesből szépített, így az FTC-nek gól kellett a bajnoki címhez: Elek Gábor időkérése után Háfra nem találta el a kaput, így a Fradi „csak” 42–24-re nyert, ami azt jelenti, hogy az ETO összesített gólkülönbsége egy góllal jobb, mint az FTC-é, így a győriek nyerték meg a bajnokságot, történetük során 14. alkalommal.

Ami a többi mérkőzést illeti, a Dunaújváros és a Siófok is nyert az utolsó fordulóban, így előbbi megtartotta a negyedik helyét. Az európai szövetség az országok éves rangsora alapján osztotta ki a kupahelyeket. A nőknél a magyarok a Bajnokok Ligájában továbbra is két együttest nevezhetnek – ez a bajnok Győr és az ezüstérmes FTC. Az EHF-kupában alanyi jogon három csapatunk nevezhető – az Érd, a Dunaújváros és a Siófok –, de a magyar szövetség további egy helyre pályázhat, ezt a Vác kaphatja. Így összesen hat női csapat várhatja az őszi európai kuparajtot.

Így dőlt el az aranycsata

És az elmaradhatatlan győri tánc

AZ UTOLSÓ FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
ÉRD–BUDAÖRS 29–21 (16–12)
Érd, 1000
néző. V: Medve, Tarnavölgyi
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 8 (4), TÓTH G. 5, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, SIGNATÉ 4, C. Lassource 3. Csere: Foggea (kapus), Kiss N., Szabó L. 1 (1), Roberts 3, Gávai 1, Bernát, Domokos 1 (1), Moncz. Edző: Szabó Edina
BUDAÖRS: WÉNINGER – Ertl 2, Hornyák Á. 3, Zsigmond, Szabadfi 2, GERHÁTH 7, Mézes 2. Csere: Lipovics (kapus), Pálos-Bognár, Brettner 1, Juhos 2, Pásztor 1, Kemény 1 (1), Farkas E., Berta, Kiskartali. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 11. p.: 8–5. 21. p.: 13–9. 28. p.: 14–12. 35. p.: 19–13. 44. p.: 22–16. 54. p.: 27–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/1
Szabó Edina:
– Gratulálok a csapatnak az egész évhez. A bronzérem és az MK-ezüstérem nagyon szép eredmény. Köszönöm az egész stáb munkáját, a szurkolók támogatását és Rácz Marianne-nak, hogy ilyen jó barátnőm.
Mihály Attila: – Igazi év végi találkozót játszottunk, ahol mindenkinek lehetőséget tudtam adni. A szezonra kitűzött célunkat elértük. Köszönöm a játékosaim egész éves munkáját!

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–27 (16–13)
Dunaújváros, 600
néző. V: Bacs, Bóna
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – GROSCH 5, SZEKERCZÉS 6 (3), Molnár B. 1, Dombi 3, Micievic 5, Kazai 2. Csere: Tomasevic (kapus), Szalai 3, Cifra, Klujber 4 (2), BULATH 1, TAKÁCS D., Nick. Edző: György László
FEHÉRVÁR: Herr O. – LAVKO 9 (6), Nascimento 4, Boldizsár, MENDY 5, Gorsenyina 2, Pelczéder. Csere: Mistina (kapus), TEMES 4, Zsilinszkajtye 1, Hudra 1, Djordjievszka, Májer K. 1. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–2. 10. p.: 4–2. 23. p.: 13–8. 37. p.: 18–17. 50. p.: 26–22. 58. p.: 30–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
György László:
– A győzelem volt a fontos a mai mérkőzésen, ezzel óriási sikert értünk el, negyedikek lettünk. Nagyon nagyon sokat dolgoztunk ezért egész évben, óriási gratuláció a csapatnak és a körülötte dolgozó stábnak.
Deli Rita: – Amit tudtunk, azt megtettük. Micijevicet nem tudtuk megfékezni. Nagyot küzdöttek a lányok azért, hogy győztesen jöhessenek le a pályáról, szoros eredményt tudtunk elérni. Gratulálok a Dunaújvárosnak.

SIÓFOK KC–VASAS SC 35–20 (19–10)
Siófok
, Kiss Szilárd Sportcsarnok, 800. V: Marton, Szabó
SIÓFOK: Dedu – Böhme 5, Geiger 4, NZE MINKO 9, al-Gaui 4, Ferenczy, Sárosi. Csere: Szemerey (kapus), Takács 1, JEZIC 7, Bozsok 1, Mazák-Németh, Maibom 3, Perianu 1, Janjusevics, Barkóczi. Edző: Lars Rasmussen
VASAS: Győri – Arany 1, KUCZORA 3, Fekete 1, Katona, Hanusz 2, Mester. Csere: Tzintzis (kapus), Németh M. 3, Szeberényi, BECSÉRI 1, Pados, Szecsődi 5, Rózsa 3, Varjú 1 Edző: Kovács Péter
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1 ill. 3/1
Lars Rasmussen: – Egy ilyen hihetetlenül nehéz év után nagyon büszke vagyok arra, amit elértünk. Külön köszönöm a siófoki szurkolóknak azt, ahogy elbúcsúztattak.
Varga Márta: – Gratulálok a Siófoknak a mai és az egész éves teljesítményükért. Szerettünk volna komolyabb ellenfelek lenni, de ma ennyire voltunk képesek.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–HUFBAU-AKKER KECSKEMÉTI NKSE 35–20 (20–13)
Kisvárda, 970
néző. V: Ónodi, Őri
KISVÁRDA: Dzsukeva – ORBÁN A. 7, Dmitrovics 2, RADOJEVICS 7, MILANOVIC-LITRE 6, TRISCSUK 10 (2), Karacs 2. Csere: TRIFFA, Balog J. (kapusok), Umanec, Szabó V. 1, Katona F., Marincsák. Edző: Vlatko Djonovics
KECSKEMÉT: Risovics – Tóth L. 1, Albert H., SISKA 6, Deáki, Gulya, Orell 3. Csere: Pusztai (kapus), Aron, NIKOLAJENKO 4 (1), Borges Lima 3, Kaiser 3, Horváth D., Kovács K. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1, 9. p.: 8–1, 15. p.: 13–3. 19. p.: 13–7, 24. p.: 18–8. 35.p.: 23–15. 48. p.: 28–18. 55. p.: 34–18
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Vlatko Djonovics:
– Maximálisan odatettük magunkat, de az ilyen mérkőzéseket nehéz megnyerni, kellő komolyságot és fegyelmet kértem a játékosoktól, ami meg is valósult.
Marosán György: – Négy kezdőjátékosunk hiányában is küzdöttünk, harcoltunk, ennyire tellett tőlünk.

MTK BUDAPEST–DVSC–TVP 29–23 (15–12)
Népfürdő utcai sportcsarnok, 200
néző. V: Bócz, Wiedemann
MTK: TERÉNYI – Slakta 2, Karnik 4 (1), DAKOS 4, TÓTH E. 6 (1), Termány 3, SZÁDVÁRI 7. Csere: Hlodik (kapus), Kovács G., Gorilszka 1, Barna 2, Kuti, Mód. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi, Hajduch 2, Pálsdottir 1, Despotovics 2, Zamfiresui, Hársfalvi 1. Csere: Lajtos (kapus), GRIGEL 9 (6), TÓVIZI 4, Csáki 1, Román 2, Vantara-Kelemen, Pénzes 1 (1). Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 16. p.: 7–6. 25. p.: 12–10. 41. p.: 20–16. 50. p.: 25–18
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/7
Golovin Vladimir:
– Szezonvégi formát mutattunk, de az utolsó hazai mérkőzésen ki akartuk szolgálni lelkes közönségünket és jobban akarva a győzelmet, ezt sikerült is megtennünk.
Vida Gergő: – Jobban akarta az MTK a győzelmet, gratulálok nekik! Mindenkinek jó pihenést kívánunk.

2. FÉLIDŐ

Budapest, 60. perc: 24 másodperce maradt a Fradinak. Dadog a labda a ferencvárosi kezekben, végül Háfra lő, de mellédobja, ezzel vége, BAJNOK A GYŐRI ETO!

Budapest, 60. perc: Ferencvárosi labdaszerzés, majd Kovacsics gólt szerez a lerohanás végén. Sneldert kiállítják, hetest kap a Vác. Kovács egy ejtéssel átveri Bírót, gól kell a Fradinak a bajnoki címhez, Elek Gábor időt kér.

Győr, 60. perc: Broch talál be, majd megszólal a duda, a csabaiak időn túli szabaddobást kapnak. Vége, az ETO 39–14-re nyert, így +292-es gólkülönbséggel zárt.

Budapest, 57. perc: Hámori góljára ismét Háfra válaszol.

Győr, 58. perc: Broch gólja után Mihálffy szerez bombagólt.

Budapest, 55. perc: Háfra ismét betalál, majd ziccert ront az FTC.

Győr, 56. perc: Hetesből szépít a Békéscsaba, de Bódi is betalál.

Budapest, 54. perc: Sorozatban hat gólnál jár a Fradi, a legutóbbi kettőt Háfra szerezte.

Budapest, 53. perc: Sorra lövi a gólokat a Fradi, most nagyon belelendültek a fővárosiak. Ráadásul Bíró még egy ziccert is véd.

Győr, 55. perc: Ambros Martín időt kér.

Budapest, 50. perc: Szamoránszky hibázik, Szucsánszki pedig újabb gólt szerez.

Győr, 54. perc: Görbicz szerez újabb gólt.

Budapest, 50. perc: Snelder hibázik ziccert, de a kipattanó megvan a Fradinak, Szucsánszki pedig gólt lő.

Budapest, 49. perc: Szamoránszky már a negyedik gólját szerzi, de Hornyák azonnal válaszol.

Budapest, 48. perc: Kettős emberelőnybe kerül az FTC, de a váciak így is tudnak gólt szerezni.

Győr, 50. perc: Bódi is betalál egy gyorsindítás végén.

Győr, 49. perc: Popovics védi Görbicz ziccerét, de Oftedal már nem hibázik.

Győr, 48. perc: Oftedal harcol ki hetest, amelyet Görbicz bevág, így először van 20 gól a csapatok között.

Budapest, 46. perc: Burján lő óriási gólt, majd Lakatos pókhálózza ki a jobb felső sarkot.

Budapest, 44. perc: Lukács is gólt szerez egy lerohanás végén, majd mind a két csapat hibázik egyet támadásban.

Győr, 46. perc: Görbicz szerez újabb gólt, a békéscsabaiak időt kérnek.

Budapest, 43. perc: Schatzl újabb hetest vált gólra.

Győr, 43. perc: Két Görbicz-gól között Walfisch talál be, így jelen pillanatban a Győr a bajnok.

Budapest, 42. perc: Schatzl Emberelőnyben ziccert ront, ráadásul rá is lépett előtte a vonalra.

Budapest, 41. perc: Schatzl is értékesít egy hetest, majd Szamoránszky lő gólt. Kovács nemrég kihagyott egy hetest, most pedig két percre kiállítják.

Budapest, 40. perc: Van der Heijden köszön be ismét, a Vác pedig kikéri a második idejét is.

Győr, 39. perc: Oftedal szerez szép gólt, majd elveszik a labdát a csabaiaktól. Popovics mutat be egy védést, de nem sokkal később Bódi lövésénél már ő is tehetetlen. védést

Budapest, 38. perc: Bíró véd hetest, majd Kovacsics lő gólt, tízzel vezet az FTC, először a meccsen.

Győr, 35. perc: Groot góljával már közte 15. A másik oldalon Vukoljevics szerez szerencsés gólt, amelyre Broch válaszol.

Budapest, 35. perc: Van der Heijden góljára Hámori válaszol. A váciak nagyon hosszan támadnak ez nem tetszik a szurkolóknak, akik Schatzl gyors gólja után máris tapsra váltanak a füttyről.

Győr, 33. perc: Görbicznek húzzák le szépen a labdát a bal szélre, ő pedig nem is hibázza el a ziccert.

Budapest, 32. perc: Lukács góljára Lakatos révén van válasza a vendégeknek.

Győr, 31. perc: Az Audi Arénában is elkezdődött a második félidő, a hivatalos nézőszám 5214 fő.

Budapest, 31. perc: Elkezdődött a második félidő, Schatzl szerzi az első gólt.

Nycke Grootra ezúttal sem lehetett panasz Győrben (Fotó: Tumbász Hédi)

1. FÉLIDŐ

Budapest, 30. perc: Van der Heijden kihagy egy hetest, majd labdát szerez az FTC, Elek pedig időt kér. Az időkérés után Szucsánszki lő kapufát, így 30 perc után 7 góllal, 19–12-re vezet az FTC a Vác ellen.

Győr, 30. perc: Az utolsó másodpercekben, szinte a dudaszó pillanatában Groot még betalál, így a szünetben 12 góllal, 20–8-re vezet az ETO a Békéscsaba ellen.

Budapest, 29. perc: Szondi szerez gólt üres kapura, emberelőnyben.

Budapest, 27. perc: Kovacsics góljára váci részről ismét Szamoránszky válaszol, plusz Mészárost még ki is állítják a játékvezetők.

Győr, 27. perc: Mihálffy bombáz a győri kapuba, majd Puhalák visszaállítja a 11 gólos különbséget.

Budapest, 27. perc: Négy Van der Heijden-gól után Schatzl talál be, majd Szamoránszky góljával zárkózik a Vác.

Győr, 26. perc: Groot emberrel a nyakán is gólt szerez ráadásul Bottót ki is állítják.

Budapest, 25. perc: Van der Heijdenre nincs ellenszere a váciaknak, már a kilencedik gólját szerzi.

Győr, 25. perc: Tíz gól a különbség, Ambros Martín időt kér.

Budapest, 24. perc: Az egyik oldalon Lakatos lő gólt, a másikon Van der Heijden értékesít egy büntetőt.

Budapest, 23. perc: Van der Heijden újabb két gólt szerez, héttel vezet az FTC.

Győr, 23. perc: Görbicz értékesít egy hetest, majd Broch lő gólt, így tízzel vezet az ETO.

Győr, 21. perc: Althaust kiállítják, majd Mihálffy szerez gólt.

Budapest, 20. perc: Bíró indítása után Lukács lő könnyű gólt, megint öttel vezet a Fradi.

Győr, 20. perc: Sorozatban negyedszer nyílik esélye az ETO-nak a közte tízhez, de Hansen lövését védi a kapus.

Budapest, 17. perc: Kovács hetesből szerzett góljára Szucsánszki válaszol. Sőt, fél perccel később ismét Szucsánszki talál be.

Győr, 17. perc: González ad rossz passzt Bódinak, így egyelőre nincs meg a közte tíz. Gonzáleztől veszik el ismét a labdát egy Grimsb-védés után.

Budapest, 16. perc: Jovetic góljával közelebb lép a Vác, de Van der Heijden egyelőre megállíthatatlan, ismét gólt lő. Szilágyi időt is kér.

Győr, 13. perc: Broch és Hanse gólja között Vukajlovics lő gólt.

Budapest, 13. perc: Kácsor egymás utána második gólját jegyzi, négyre zárkózik a Vác.

Budapest, 12. perc: Van der Heijden már a negyedik gólját szerzi, majd a honfitársa, Snelder is beköszön.

Budapest, 11. perc: Lukács is beköszön, míg Jovetic először hibázik a meccsen, így néggyel vezet az FTC.

Budapest, 10. perc: Van der Heijden értékesít egy büntetőt, ezzel először vezet három góllal az FTC.

Győr, 9. perc: Eddig percenként lő egy gólt az ETO, legutóbb Groot köszönt be.

Győr, 7. perc: Görbicz értékesít egy büntetőt, majd Wolfisch szépít.

Budapest, 7. perc: Az Elek Gyula Arénában Jovetic már a harmadik gólját szerzi, de Kovacsics révén van rá válasza az FTC-nek.

Győr, 5. perc: Broch kap két percet, Kovács révén pedig megszerzi az első gólját a Békéscsaba.

Győr, 5. perc: Három perc után máris időt kér a Békéscsaba. A hatása egyelőre nincs meg, Broch után Groot is betalál, így már 5–0.

Budapest, 3. perc: Van der Heijden szerzi meg az FTC első gólját, de a Vác tartja a lépést, hiszen a holland, majd Schatzl góljára is válaszol Jovetic.

1. perc: Elkezdődtek a mérkőzések! Görbicz szerezte meg az ETO első gólját, majd Groot szerzett gólt egy lerohanás végén.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FTC–Vác és a Győri ETO–Békéscsaba mérkőzés párhuzamos közvetítése a női kézilabda NB I utolsó fordulójából. A tét a bajnoki cím, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Győr története 14., az FTC a 13. bajnoki címére hajt ma este.

Az FTC a 6. helyen álló Vácot, a Győri ETO a 12. Békéscsabát fogadja. A bajnokság első körében a Fradi 6 góllal, az ETO 9 találattal nyert aktuális ellenfele otthonában.

A Győrnél Eduarda Amorim, Nora Mörk, Tomori Zsuzsanna és Jana Knedlíková továbbra sem bevethető, ráadásul a mérkőzés előtt Kiss Éva is kikerült a keretből. A Fradinál Nerea Penával és Szikora Melindával nem számolhat Elek Gábor.

Az edzői várakozások:

„Szerdára is azt kértem a lányoktól, hogy ne akarjanak improvizálni, egyedül megoldani mindent, mert akkor elbukunk – mondta Elek Gábor, a Fradi edzője. – Kizárólag csapatként dolgozva van esélyünk az aranyra, ha azt tesszük, amit megbeszéltünk. Tudom, sportszerű meccset fogunk játszani a Váccal, minden gólért meg kell majd szenvednünk, de ez így természetes. Nem is akarjuk közben tudni a győri meccs eredményét, mi odatesszük magunkat, és a végén megtudjuk, mire volt elég.”

„A játékosaim nem érdemlik meg azt a helyzetet, amelybe kerültek – mondta is Ambros Martín, az ETO vezetőedzője. – Mostanra nagyon elfáradtak, és megint azt kellett kérnem, hogy az utolsó meccseken is haljanak meg a pályán. Ők pedig néznek rám, és azt mondják, oké, megpróbáljuk, de látom rajtuk, hogy már nem megy úgy, ahogyan szeretnék, ki vannak facsarva. Nem tudjuk kiélvezni ezt az időszakot, és ha bárkit érdekel a véleményem, nos, ez így nincs rendben. De még egyszer összeszedjük magunkat, és nekiveselkedünk az aranyérem megszerzésének.”

Mivel előre nem lehetett megmondani, hogy az Audi vagy az Elek Gyula Arénában lesz bajnokavatás, a Magyar Kézilabda-szövetségnek is dilemmát jelentett, hogyan oldja meg a díjátadó kérdését, a tévének és a szurkolóknak is kedvezve lehetőleg azonnal a mérkőzések után. Végül az alábbi megoldás született meg:

Idén vadonatúj, egyedi tervezésű érmeket és egy ötvösművész által készített trófeát adunk át, ezekből nem lett volna méltó két garnitúrát készíttetni – mondta Novák András, az MKSZ főtitkára a Nemzeti Sportnak. – Sokat gondolkoztunk a megoldáson, és végül a két klubbal is egyeztetve úgy döntöttünk, hogy a bajnoki trófeát Győrbe visszük, az arany- és ezüstérmeket viszont a Népligetbe, de ha például az ETO nyer, akkor az aranyakat is azonnal útnak indítjuk a fővárosból, és a győriek meccs utáni évbúcsúztató rendezvényének ideje alatt ezek akár oda is érhetnek.”

HOGY SZÓL A KIÍRÁS? GÓLKÜLÖNBSÉG, TÖBB LŐTT GÓL, SORSOLÁS

Idézet a Magyar Kézilabda-szövetség 2017–2018-as szezonra kiadott, NB I-es bajnokságra vonatkozó rendjéből:
„5. Ezért amennyiben két csapatnak van ugyanannyi pontja és az egymás elleni mérkőzésük gólkülönbsége 0, akkor a helyezést az adott és kapott gólok közötti különbség határozza meg, valamennyi mérkőzést alapul véve. Csak azokat a mérkőzéseket kell itt figyelembe venni, amelyeket ugyanazon ellenfelek ellen játszott a két csapat, és amelyek eredményei pályán dőltek el.

6. Ha két vagy több csapat pontszáma, egymás közötti eredménye és gólkülönbsége is egyezik, akkor az a csapat kerül előbbre, amelyik az összes mérkőzést figyelembe véve (lásd az 5. pont) több gólt dobott.

7. Amennyiben az összes azonos ellenfél ellen azonos számú gólt dobtak, akkor az ezeken a mérkőzéseken több győzelmet szerző csapat végez előrébb.

8. Amennyiben a fenti szempontok alapján nem lehet eldönteni melyik csapat végez előrébb, akkor sorsolással kell azt eldönteni.”