Bajnok a Győri ETO, a Ferencváros otthonában kivívott győzelemmel

2019.04.27. 12:48
Bajnoki címet szerzett a női kézilabda-bajnokságban ebben az idényben még veretlen, címvédő Győri Audi ETO KC, mivel a 23. fordulóban győzni tudott egyetlen hazai riválisa, az FTC-Rail Cargo Hungaria otthonában. Az egész meccsen nagy fölényben játszott a vendégcsapat, és nem forgott veszélyben a győzelme. Ezzel a Győr megszerezte a 15. bajnoki címét, és utolérte az örökranglista élén a Vasast.
(Fotó: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 29–33 (12–15)

Elek Gyula Aréna,1200 néző. V: Herczeg, Südi
FTC:
BÍRÓ B. – Faluvégi D. 3, KLUJBER 7 (2), Háfra N. 1, Pásztor N. 1, KOVACSICS 6 (1), Schatzl Nadine 2. Csere: Szikora (kapus), Pena 1, Klivinyi 3, Mészáros R. 1, Horváth D., Márton G. 3, B. Klikovac 1. Edző: Elek Gábor
GYŐR:
GRIMSBÖ – Knedlíková 4, GROOT 3 (1), S. OFTEDAL 4, Brattset 4, E. AMORIM 5, Görbicz. Csere: Kiss É. (kapus), V. Kristiansen 2, Bódi 2, PINTEA 6, Hansen 3, Fodor Cs., Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–5. 14. p.: 5–7. 19. p.. 8–13. 34. p.: 15–18. 37. p.: 16–22. 41. p.: 18–24. 46. p.: 22–24. 50. p.: 25–28. 53. p.: 27–30
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
8/3, ill. 2/1
Elek Gábor:
– Elismerésem az ETO-nak a győzelemhez és a bajnoki címhez is, abszolút megérdemelten lett első. Személy szerint Danyi Gábornak is külön gratulálok, aki nem könnyű örökséget vett át magyar edzőként és már két címnél tart a Győrrel. Nagyon mélyről kellett felállnunk a Siófok elleni, szerdai vereség után és a játékunk ezt mindenképpen igazolta is, sikerült jobban teljesítenünk. Pontosabb játékkal még szorosabb lehetett volna, de az öt kihagyott hetesünk sorsdöntőnek bizonyult. Köszönet a közönségünknek is, hogy kitartott mellettünk a szerdai vereség után is.
Danyi Gábor: – Nagyon boldog vagyok, hogy a győzelmünkkel a bajnoki címet is biztosítottuk. Az egész idényt nézve megérdemeljük az aranyat, mert talán kiegyensúlyozottabbak voltunk az FTC-nél, amely hihetetlenül küzdött most is, nagy erőbedobásra késztetett minket, de a mi keretünk jobban lehetővé teszi a cserét és a forgatást. Köszönet a lányoknak a hozzáállásért és a motiváltságért. Most még ünnepelünk, de vasárnaptól készülünk az előttünk álló többi feladatra.

A Győri Audi ETO úgy lépett pályára a Ferencváros otthonában, hogy már egy ponttal is bebiztosítaná az újabb bajnoki címét. A hét közben a Siófoktól vereséget szenvedő Fradinál ezt persze nagyon szerették volna elkerülni. Nem sikerült.

Az ETO-ból Amandine Leynaud és Puhalák Szidónia csak a lelátón foglalt helyet, miközben a két tábor hangpárbajt vívott egymással. Idegesen, sok hibával kezdett a Fradi, ráadásul Kari Aalvik Grimsbö is bemutatott több bravúrt, a megszerzett labdákból pedig átrohant ellenfelén a Győr. Elek Gábornak négygólos hátrányban már az ötödik percben időt kellett kérnie, csapata utána a hetedik percben talált be először.

Úgy tűnt, lehetetlen megállítani a Győrt, de a Ferencváros mégis összeszedte magát, és a 14. percben már csak két gól maradt a hátránya (5–7). És amikor úgy tűnt, hogy visszajön a meccsbe a Fradi, akkor újra megrázta magát az ETO, és Crina Pintea vezérletével négy-öt gólos előnyre tett szert. Ehhez képest a hazai szurkolóknak üdítő volt, hogy az első félidő utolsó pillanataiban három gólra feljött a Fradi. 12–15

A második félidőben jobban kezdett a Ferencváros, esélye volt arra is, hogy egy gólra feljöjjön, de újabb rontások után a 36. percben megint ellépett 6 gólra az ETO (15–21). Kapaszkodott a Ferencváros, de hiába sikerült egy újabb erőfeszítéssel két gólra csökkenteni a hátrányát a 46. percben, jött Danyi Gábor időkérése, és a Győr megint ellépett.

Nem könnyítette meg a hazaiak helyzetét, hogy öt hétméterest is elhibáztak a meccsen, amiben nagy szerepe volt Kiss Évának. Az utolsó percekben már megmaradt a különbség a csapatok között, így amikor 33–29-nél vége lett a mérkőzésnek, kezdődhetett a győri örömünnep, hiszen sikerült a bajnoki címvédés, ráadásul ezzel a 15. bajnoki címmel a bajnoki örökrangsor élén utolérték a Vasast. Ahogy a győri játékosok a meccs után elmondták, most már jöhet a Bajnokok Ligája-győzelem

„Nagyon jó meccset játszottunk. A kihagyott hétméteresek nagyon rosszul jöttek, hiszen sorsdöntő pillanatban hibáztunk, amikor még közelebb zárkózhattunk volna a győriekhez. A kezdés előtt azt beszéltük, a Siófok elleni szerdai meccset el kell felejtenünk, úgy mentünk ki a pályára, hogy ezt megmutassuk és csapatként menjünk neki az ETO-nak” – nyilatkozta a mérkőzés után Klujber Katrin, az FTC jobbátlövője.

K&H LIGA, NŐK, 2018–2019
Bajnok: Győri Audi ETO KC
(Ács Bianka, Afentaler Sára, Eduarda Amorim, Bódi Bernadett, Kari Brattset, Farkas Johanna, Fodor Csenge, Görbicz Anita, Kari Aalvik Grimsbö, Cornelia Groot, Anna Mette Hansen, Kellermann Dóra, Kiss Éva, Jana Knedlíková, Veronica Kristiansen, Kürthy Laura, Amandine Leynaud, Nora Mörk, Stine Bredal Oftedal, Pál Tamara, Elena Crina Pintea, Puhalák Szidónia, Tomori Zsuzsanna, Tóth Nikolett, Varga Emőke, edző: Danyi Gábor)

AZ EDDIGI BAJNOKOK
15x:
Győr (Győri Vasas ETO, Győri Graboplast ETO KC, Győri Audi ETO KC), Vasas SC (Vasas CNS, Vasas-Dreher)
12x: FTC (Spectrum-FTC, FTC-Polgári Bank, Herz-FTC, Budapest Bank-FTC, FTC-Rail Cargo Hungaria)
9x: Bp. Spartacus SC
5x: Dunaferr SE
3x: Csepeli Vasas SK, Hargita KC (Építők KC)
1x: VM Füszért, Debreceni Petőfi SK, Miskolci VSC, Bakony Vegyész TC, Debreceni MVSC

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, a Győr megnyerte a meccset, és megnyerte a 15. bajnoki címét is!
60. perc: Pintea lőtte a 33. győri gólt. 29–33
60. perc: Pintea támadófaultja után Klikovac lőtt gólt bevetődve. 29–32
59. perc: Klikovac
hiába lőtt a hálóba, előtte már a vonalra lépett.
58. perc: Lassacskán kimondhatjuk, hogy az ETO itt nyerni fog, és megszerzi az újabb bajnoki aranyát.
57. perc: Klujber harcolt ki hetest. De ki tudja majd bedobni Kiss Évával szemben? Klujber állt oda, és fölé pattintott. Ez volt az ötödik kihagyott Fradi-hetes.
57. perc: Amorim nagy labdáját Pintea könnyedén kaparintotta meg, majd a hálóba pattintott. 28–32
56. perc: Faluvégi nagyon szép lövése a bal kapufáról jutott a hálóba. 28–31
55. perc: Ezt aztán Pintea büntette egy góllal. 27–31
54. perc: Hansen
lövése fölé szállt, Pena betörés után harcolt ki hetest. A hetest Pena dobta, de Kiss Éva ezt is kiszedte.
53. perc: Szikora védett szépen, de Pena elrontotta a helyzetét.
53. perc: Márton kapta a bal szélen, befelé húzott, majd a kapu bal oldalába lőtt. 27–30
52. perc: Pintea maradt egyedül a hatoson kapta is a labdát, be is lőtte. 26–30
51. perc: Oftedal a kapufát találta el, a kipattanót Kovacsics távolról dobta az üresen hagyott győri kapuba. 26–29
51. perc: Amorim mehetett ki újra két percre.
50. perc: Hansen pókhálózta ki a bal fölsőt. 25–29
50. perc: Klujber azonban most már belőtte magát, és ezúttal is üresen maradt, hát gólt szerzett. 25–28
49. perc: Mi lenne, ha nem lenne emberhátrány? Hansennek ugyanis ez sem volt akadály. 24–28
49. perc: Klujber betörés után lőtt a bal alsóba. 24–27
49. perc: Emberhátrány sem számított Pinteának, aki bevágta. 23–27
48. perc: Bódit
küldték ki két percre a Márton elleni szabálytalanság miatt. A hetest Kovacsics végezte el, de Kiss Éva lábbal kivédte!
48. perc: Oftedal inkább a nyers erőt használta, és a léc alá lőtt. 23–26
47. perc: Márton kapott jó labdát a bal szélen, és a bal alsóba pattintott. 23–25
46. perc: Hansen betörés után volt eredményes. 22–25
46. perc: Győri időkérés.
46. perc: Hansen is rontott lövéssel jelentkezett, így Klujber révén két gólra jött föl a hazai csapat. 22–24
45. perc: Újabb rendezetlen védelem elleni FTC-támadás végén Klujber lőtte elhajolva a bal fölsőbe a labdát. 21–24
44. perc: Hetes is járt, amelyet Kovacsics a bal fölsőbe lőtt. 20–24
44. perc: Oftedal belemenése után indult a Fradi, Amorim visszarántotta Klujbert, kétperces büntetés lett a jutalma.
43. perc: Klujber labdát szerzett, villámléptű Fradi-akció végén Faluvégi lőtte ki pontosan a bal fölsőt. 19–24
43. perc:
Kiejtett labda után gyorsan indult a Győr, Oftedal nagyot esett egy ütközés után, de Mészárost nem állították ki.
42. perc: Klivinyi lövése mellé szállt, majd lépéshiba a Győrnél.
41. perc: Knedlíkovára játszották ki a figurát, aki Bíró lába között pattintott a hálóba. 18–24
41. perc: Kovacsics remek lövése talált utat a győri hálóba. 18–23
40. perc: Győri labdaszerzés után Oftedal pattintott a jobb fölsőbe. 17–23
39. perc: Amorim
után Klivinyi hibázott, aztán Oftedal ziccerét védte Bíró.
38. perc: Labdát szerzett a hazai csapat, majd Márton lőtt ravaszul a rövid sarokba. 17–22
38. perc:
Sokáig támadhatott a Ferencváros, végül Faluvégi a kapufát találta el.
37. perc: Nagy játék után Brattset a beálló pozíciójából lőtt a bal alsóba. 16–22
37. perc: Klivinyit küldték ki két percre.
36. perc: Klujber szép betörés után lőtt a jobb alsóba. 16–21
36. perc: Knedlíková szenzációs ejtése jutott a Ferencváros hálójába. 15–21
35. perc: Kovacsics
tört be, kapott egy hetest. A hetest Klujber azért nem tudta belőni, mert Kiss Éva védett.
35. perc: Ferencvárosi időkérés.
35. perc: Pena rossz lövése után Oftedal indulhatott, és újra ötgólos lett a különbség. 15–20
34. perc: Nem sokáig, mert Brattset újabb góljával növelte előnyét az ETO. 15–19
34. perc: Mészáros Rea góljával került közelebb a Fradi. 15–18
33. perc: Pena lövését lesáncolták, Grimsbö összeszedte, Amorim maradt nagyon egyedül, és a bal alsóba lőtt. 14–18
32. perc: Bíró védett remekül, de a Fradi elpuskázta a támadását, Kristiansen indult gyorsan, és bevágta. 14–17
32. perc: Faluvégi ejtése becsapta Grimsböt, kapaszkodik a Fradi. 14–16
31. perc: A másik oldalon Amorim szép átlövése talált utat a hálóba. 13–16
31. perc: És mindjárt egy Kovacsics-góllal! 13–15

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, három góllal vezet az ETO. 12–15
30. perc: Görbicz megint megpróbálta, de Bíró megint védett. Az ellenakcióból Kovacsics lőtt a bal fölsőbe. 12–15
30. perc: Kovacsics kapott szép labdát, betört, és a bal alsóba lőtt. 11–15
29. perc: Rossz passz Háfrától, Oftedal hihetetlen cselekkel került lövőhelyzetbe, és a bal alsóba lőtt. 10–15
28. perc:
Lépéshiba Kovacsicsnál, aztán Amorim lőtt magasan fölé.
27. perc: Oftedal rontott lövése után a kipattanó a győrieké lett, így aztán Pintea harcolhatott ki hetest. Görbicz állt oda, de most sem tudott túljárni Bíró eszén.
26. perc: Háfra lövése a blokkról ment mellé, az újabb próbálkozása aztán Grimsbö könnyű zsákmánya lett. Jól védekezik az ETO.
25. perc: Görbicz
került helyzetbe, de hiába próbálta most a rövid fölsőt, Bíró ezt is kifogta.
25. perc: Győri időkérés.
23. perc:
Elpuskázott győri támadás után hosszan támadhatott az FTC, de elég tanácstalanul, végül Klujber lövését védte Grimsbö.
23. perc: Klivinyivel nem tudnak mit kezdeni a győriek, ezúttal a léc alá lőtt. 10–14
22. perc: Bódi megint egyedül maradt, és ezúttal is belőtte. 9–14
21. perc: Kovacsics tört be, Pintea odanyúlt, hetes. A hetest Klujbera kapu jobb oldalába lőtte. 9–13
21. perc:
Előbb Kovacsics lövését védte Grimsbö, majd Görbiczét Bíró.
20. perc: Schatzl
ziccert hibázott, Groot sem akart elmaradni, ő meg a lécet döngette meg.
19. perc: Amorim megcsinálta a helyet, Groot pedig a kapu bal oldalába lőtt. 8–13
19. perc: Klujber lövésébe beleértek, így ment fölé, majd újra ő próbálkozhatott, de Grimsbö lába között nem sikerült belőnie.
18. perc: Pintea nem viccel, ezúttal is jól fordult be, és szép gólt szerzett. 8–12
17. perc: Klivinyi szerzett újabb gólt a jobbátlövő pozíciójából. 8–11
17. perc: Potyognak a gólok, most éppen Bódi lőtt a jobb szélről a jobb alsóba. 7–11
17. perc: Klivinyi jó passzából Schatzl kanyarodott fel, és lőtt a bal fölsőbe. 7–10
16. perc: Nem maradt le a gólszerzésben a Győr, mert Amorim lőtt remek gólt. 6–10
16. perc: Klivinyi mozgatta meg a védőfalat, majd betört, és a jobb fölsőbe lőtt. 6–9
15. perc: Penánál belemenést, Pinteánál hetest fújtak. A hetest Groot belőtte. 5–9
14. perc: Amorim került jó helyzetbe, és hiába rángatták, bebombázta. 5–8
14. perc: Belemenést fújtak az ETO-nál, az ellentámadásból pedigPena ravaszul közbelőtt, és ezt mindenkit meglepett. 5–7
13. perc: Háfra is megszerezte az első gólját egy szép átlövésből. 4–7
13. perc: Brattsetet lehetetlenség volt megállítani, be is dobta a beálló pozíciójából. 3–7
12. perc: Elrontott ETO-támadás után rendezetlen védelem ellen jöhetett a Fradi, Schatzl pedig a bal szélről szépen bepattintotta. 3–6
11. perc: Belülvédekezés-gyanús eset után támadhatott a Fradi, hetest is kapott, amelyet Pena a kapufára dobott, de a bírók újradobatták. Jött Klujber, és ő már belőtte. 2–6
10. perc:
Semmi nem megy be az FTC-nek... Faluvégi a jobb szélről hibázott, vagyis Grimsbö védett.
10. perc: Pásztor helyzetét Grimsbö védte lábbal, majd Amorim távoli próbálkozása ment kapu fölé.
9. perc: Klujber sípszót várt, nem kapta meg, aztán a másik oldalon Knedlíkovánál fújtak belemenést.
8. perc: Knedlíková maradt egyedül a figura végén, és könnyen lőtt a hálóba. 1–6
8. perc: Háfra
az első kétperces büntetés tulajdonosa.
7. perc: Megvan az első Fradi-gól, Pásztor gyötörte a hálóba a labdát beállóból. 1–5
7. perc: Pena
lövését védte Grimsbö, a másik oldalon Görbicz próbálkozását hárította Bíró.
6. perc: Újabb eladtott labda, csakhogy ezúttal Brattset lövését védte Bíró. Megint eladta a Fradi, Knedlíková a jobb fölsőbe lőtt. 0–5
5. perc: Elek Gábor időt kért.
5. perc: Nagyon beindult a Győr, ismét labdát szereztek, majd Brattset maradt teljesen egyedül, és kihasználta a ziccert. 0–4
5. perc: Amorim bezzeg nem hibázott, szépen varrta be a labdát a hálóba. 0–3
4. perc: Schatzl
hibázott, de Kovacsics labdát szerzett, Klujber indult gyorsan, csakhogy Grimsbö kivédte a ziccerét.
3. perc: Újabb eladott labda a Ferencvárosnál, gyorsan indult a Győr, Kristiansen pedig szépen csavart a bal alsóba. 0–2
2. perc: Kölcsönös hibázások végén Groot szerezte az első gólt, a hatosról lőtt a jobb alsóba. 0–1

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a Fradi zöld-feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.