Női kézi NB I: érdi győzelemmel kapaszkodik a Mosonmagyaróvár

2017.05.24. 19:40
Mosonmagyaróvári öröm az öltözőből (Fotó: mkcse.hu)<br />
A kiesés ellen küzdő Mosonmagyaróvár meglepetésre 20–19-re nyerni tudott a már biztos harmadik Érd otthonában a női kézilabda NB I utolsó előtti (25.) fordulójában, így a záró körben dől el, hogy a Kispest mellett melyik másik csapat búcsúzik az élvonaltól.

Az érdiek a bronzérmet bebiztosító, Dunaújváros ellen aratott győzelem után azt ígérték, komolyan veszik majd az utolsó két mérkőzésüket is, az életéért küzdő Mosonmagyaróvár ellen mégsem sikerült megfelelő módon koncentrálniuk.

A vendégek többször is vezettek öt góllal a találkozó második félidejében, amiből taktikus játékkal egyet megőriztek a lefújásig. Ezzel az utolsó forduló előtt három csapat áll egyforma pontszámmal, de a Mosonmagyaróvárnak a Kisvárdával és a Budaörssel szemben is rosszabb az egymás elleni mérlege, ezért az egyik riválisánál több pontot kell szereznie a záró körben.

Az óváriak szombaton fogadják a negyedik helyre hajtó Dunaújvárost, és ha sikerül pontot szerezniük, a vasárnapi Kisvárda–Budaörs meccs vesztese búcsúzik az élvonaltól. A Budaörs közel állt a pontszerzéshez a Vác ellen, de végül nem örülhettek hazai pályán.

Dunaújvárosban a mérkőzés előtt búcsúztatták el a hazaiak a játékos pályafutását befejező Vincze Melindát, valamint a távozó játékosokat: Gindeli Annát, Hornyák Bernadettet, Karnik Szabinát és Pálinkás Viktóriát, valamint az EHF-kupa-győztes csapat mesterét, a jelenleg a csapatnál tanácsadóként dolgozó Zdravko Zovkót.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ÉRD–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 19–20 (11–10)
Érd, 1100
néző. V: Felhő, Öcsi
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 7 (3), M. González 4, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 1, Klivinyi 3, Fekete B. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté, Szabó L. 1 (1), Kiss N. 1, Araújo, Barján, Gulyás 1, Takács K. Edző: Szabó Edina
MKC: SZEMEREY – VUKOJEVICS 4, Csala, BOUTI 1, Gyimesi 2, Gerháth 2, Bízik R. 3 (1). Csere: Wéninger (kapus), Kopecz, HAJTAI 4, Bízik B. 2, Élő 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–2. 18. p.: 7–8. 27. p.: 11–8. 38. p.: 11–16. 44. p.: 14–18. 48. p.: 15–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0
Szabó Edina:
– Teljes dekoncentráltság jellemezte a játékosok nagy részét. A Mosonmagyaróvár nagyon taktikusan, lassan játszott, ezért nem tudtunk a végén az erőfeszítések ellenére visszajönni. Jó játékkal szerettük volna megköszönni a közönségnek az egész évi támogatást. A jó játék és a győzelem sem sikerült, de köszönjük nekik az egész éves szurkolást.
Varga József: – Mi az életünkért és a bennmaradásért küzdünk, az Érd a bronzérmet ünnepelte. Mindent megtettünk azért, hogy továbbra is életben tartsuk reményeinket.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC-TVP 29–26 (14–14)
Dunaújváros, 600
néző. V: Andorka M., Hucker R.
DUNAÚJVÁROS: Csapó – KLUJBER 4, Kovács A. 4 (2), Cifra 2, MICIJEVIC 7, SZALAI 3, RÁCZ-VINCZE 6. Csere: Pálinkás, Vártok (kapusok), Takács, Karnik, Kudor, Molnár 3, Nick. Edző: György László
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi, PUNYKO 4, SISKA 2, Sirián 1, JEZSIKAVA 3, KELEMEN 5. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics 2, Csáki 5 (4), Tóvízi 4, Pénzes, Tóth M., Kenyeres. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 8–4. 22. p.: 10–10. 30. p.: 13–14. 42. p.: 22–19. 54. p.: 26–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
György László:
– A harcosságról, a küzdeni tudásról szólt a mai meccs, talán öt percünk volt, amikor igazán jól működött a támadójátékunk. Maximális az örömünk, gratulálok a lányoknak.
Tone Tiselj: – Nehéz helyzetben vagyunk, mert három hétig nem volt bajnokink, most pedig egy hét alatt három meccset kellett lejátszanunk. Ezek közül talán a mostani volt a legnehezebb, hiszen a Dunaújváros remek csapat. a Debrecen jól játszott, a hajráig döntetlen körül alakult az eredmény, akkor azonban kijött, hogy a Dunaújvárosnak jelenleg erősebb a kerete és megérdemelten nyert.

BUDAÖRS–VÁC 29–30 (15–20)
Budaörs, 400
néző. V: Dobrovits, Tájok
BUDAÖRS: GYÖRKÖS – JUHOS 6 (4), HORNYÁK Á. 8, PÁLOS-BOGNÁR 5, Horváth B. 4, Hatala 2, Ivanics 2. Csere: Schneck (kapus), Szabadfi, Ertl, Zsigmond 2, Karalyos, Kovács A. Edző: Mihály Attila
VÁC: ARENHART 1 – JOVETICS 7, Soós 2, BASIC 6 (1), Helembai 2, FARKAS V. 6 (5), RADOSZAVLJEVICS 4. Csere: Balog J. (kapus), Kácsor 1, Hámori, Szandi 1, Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 19. p.: 11–13. 25. p.: 11–17. 27. p.: 13–18. 32. p.: 16–20. 40. p.: 19–25. 53. p.: 27–28. 59. p.: 29–29
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/6
Mihály Attila:
– A Mosonmagyaróvár elleni mérkőzés óta a mostani második félidő volt az első kézilabdára emlékeztető produkciónk, de sajnos ezért nem jár pont. Egy kis higgadtság és egy-két bravúr hiányzott a sikerhez, de alapvetően az első félidőt rontottuk el.
Szilágyi Zoltán: – Az elején úgy alakult minden, ahogy elterveztük, bár az első félidőben még kicsit nagyobb előnyre is szert tehettünk volna. A második játékrészt viszont saját magunknak tettük nehézzé, a végén pedig már csak a szívünk vitt előre.

1. Győri Audi ETO KC 25 24 1 850–546 +304 49
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 25 21 1 3 819–605 +214 43
3. Érd 25 17 3 5 697–618 +79 37
4. Dunaújvárosi Kohász KA 25 17 1 7 746–637 +109 35
5. Ipress Center-Vác 25 17 1 7 735–665 +70 35
6. Alba Fehérvár KC 25 12 13 685–677 +8 24
7. DVSC-TVP 25 9 4 12 658–651 +7 22
8. MTK Budapest 25 9 2 14 630–728 –98 20