Női kézi NB I: Érden nyert a Kisvárda, már a Siófok a 3.

2019.04.27. 20:21
Nagy meglepetést okozva a kilencedik Kisvárda vendégként, ráadásul hét góllal győzte le a találkozónak a tabella harmadikjaként nekivágó Érdet a női kézilabda NB I-ben. A vereség nyomán az Érd helyet cserélt az MTK-t verő Siófokkal.

A lehető legkiélezettebb a küzdelem a bronzéremért a magyar női kézilabda-bajnokságban, a Siófok együttese pedig egy héten belül másodszor lépett hatalmasat a dobogó felé. Először azzal, hogy szerdán meglepetésre győzni tudott a Ferencváros otthonában (30–29), szombaton pedig azzal, hogy az addig lépéselőnyben lévő rivális Érd hazai pályán, ugyancsak váratlanul, vereséget szenvedett a Kisvárdától (24–31) – a két csapat így már pontazonossággal áll, ugyanakkor helyet is cserélt a tabellán.

Mivel Szabó Edina csapata május 9-én a Fradit fogadja, könnyen lehet, hogy ez a helycsere tartósnak bizonyul a bajnokság végéig – legalábbis az EHF-kupa-döntőre készülő Siófok most közelebb áll a bajnoki bronzhoz.

NŐI KÉZILABDA NB I

ÉRD–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–31 (12–16)
Érd,
1100 néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 4, Lavko 1, Tóth G. 2, Szabó L. 4 (1), Kovacsevics 3, LASSOURCE 5. Csere: Foggea (kapus), Kiss N. 1, Simon A., JERÁBKOVÁ 4, Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn, A. Klikovac 1, Radojevics 8 (5), MORENA 5, GUIALO 8, Milosevics 2. Csere: HAKUNOVA 3, Rebicová, Benko 4 (1), Tomkovics. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 11. p.: 3–7. 19 p.: 8–9. 27. p.: 12–15. 34. p.: 15–17. 43. p.: 17–22. 50. p.: 21–27. 57. p.: 22–30
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 8/6
Szabó Edina:
– Nagyon akartunk, de a döntő pillanatokban belehibáztunk. Nagyon feszültek voltak a játékosok, mert szerettek volna nyerni, ez most nem sikerült.
Dévényi János: – Nagy dicséret illeti a csapatot, elöl-hátul fegyelmezettek voltunk. Okosan és taktikusan játszottuk végig mindkét félidőt, az Érd a szokásosnál tompább volt, de valamikor nekünk is lehet szerencsénk. Úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

ALBA FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 27–23 (14–12)
Székesfehérvár
, 480 néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: GYÖRKÖS 1 – Nascimento 5 (2), Gorsenyina 3, Zsilinszkajtye 2, BOLDIZSÁR 6, MENDY 4, Pelczéder 2. Csere: Mistina, Vajk (kapusok), TEMES 3, Varga E. 1, Szarka A., Májer, Rózsás. Edző: Deli Rita
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch 3, SZEKERCZÉS 9 (4), Molnár B., Sirián 2, Ferenczy F. 2, KAZAI 5. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Nick, Szalai B. 1, Monori, Bouti 1, Dombi L. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 6–6. 24. p.: 12–9. 28. p.: 12–10. 34. p.: 15–14. 40. p.: 18–16. 46. p.: 21–16. 52. p.: 23–18., 58. p.: 26–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Deli Rita:
– Nagyon örültem, hogy tudtuk tartani a már Debrecenben is mutatott formát, dicséretes a csapat tudatos, fegyelmezett játéka. Az első félidőben beállóban éreztem egyfajta gyengeséget, de ezen szerencsére gyorsan változtattunk. Gyors labdakihozatallal vagy középkezdéssel ki tudtuk használni a Dunaújváros cseréit. Nem éreztem, hogy a győzelmünk veszélyben forogna, viszont nagyon nagy erőkifejtésre késztetett bennünket ellenfelünk.
György László: – A vereség természetesen fájó, de jó mérkőzést játszottunk, félidőnként két góllal kaptunk ki, ami elfogadható. Jól tartottuk magunkat az első félidőben, a szünet után volt egy szakasz, amikor tizennyolc perc alatt négy gólt lőttünk, ami kevésnek bizonyult. Ezután ellenfelünk öt-hat gólos előnyhöz jutott, ott vesztettük el a találkozót.

MTK BUDAPEST–SIÓFOK 18–26 (9–11)
Népfürdő u.,
280 néző. V: Fekete T., Tóth D.
MTK: GYŐRI – Slakta, Karnik 3 (3), Tóth E. 3, Dakos 3, Mihálffy 4, Fekete B. 2. Csere: Kovács G., BÁNFAI 3, Stranigg, Zsiborás. Edző: Golovin Vlagyimir
SIÓFOK: DEDU – BÖHME 7 (4), Perianu 3, Hmirova 2, Jezic 2, Kobetic 5, AOUSTIN 5. Csere: Solberg (kapus), M. González, Elghaoui, Janjusevics 1, Wald 1, Such. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 19. p.: 6–6. 25. p.: 7–9. 43. p.: 11–19. 54. p.: 14–24
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Golovin Vlagyimir:
– Örülök, hogy főleg az első félidőben ki tudtuk szolgálni a közönségünket, az egész éves támogatásukért. Kiemelem a csapat védekezését és a csapatjátékot, még két mérkőzésünk van hátra, megyünk tovább.
Tor Odvar Moen: – Az MTK az első félidőben megnehezítette a dolgunkat, a hétközi győzelem után csapatként akartunk játszani, és ez sikerült is. A sikerünk kulcsa a kemény védekezés és a jó kapusteljesítmény volt.

ESZTERHÁZY SC–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 28–26 (12–14)
Eger,
250 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
ESZTERHÁZY: GYŐRFFY – BOCSI 6, IVÁN 7, Brettner 2, Sári 6 (1), Pados 5, Sallai. Csere: HANCZVIKKEL 1, Borbély M. 1. Edző: Debre Viktor
BÉKÉSCSABA: Horvát D. – Kovács Anett 3, M. Agbaba 3, Walfisch 7 (1), Giricz, Kukely 1, Bottó 2. Csere: Csizmadia (kapus), Vukajlovic 4, Marincsák 5 (1), Dombi K. 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–9. 36. p.: 16–18. 42. p.: 19–20. 48. p.: 23–23. 54. p.: 27–25
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Debre Viktor:
– A szívünk vitt ma előre minket. Rengeteg sérültünk van, kevesen voltunk, de jól harcoltunk, és megvolt az a két-három kiemelkedő teljesítmény a csapatban, amivel meg tudtuk nyerni ezt a mérkőzést.
Horváth Roland: – Szégyen!

1. Győr 24 24 889–619 +270 48
2. FTC 22 19 3 742–553 +189 38
3. Siófok 23 16 1 6 688–542 +146 33
4. Érd 23 16 1 6 694–632 +62 33
5. Vác 23 14 1 8 642–615 +27 29
6. Fehérvár 23 12 2 9 643–645 –2 26
7. Debrecen 23 12 1 10 654–616 +38 25