Az FTC a bajnokságban is legyőzte az Érdet

2013.09.29. 12:44
Gridnyeva (balra) védései nélkül még nagyobb is lehetett volna a különbség 8Fotó: Czerkl Gábor)
Elmaradt a várt parázs mérkőzés a női kézilabda NB I-ben, a BL-selejtezőt is megnyerő FTC-Rail Cargo Hungaria magabiztosan, 33–25-re győzött Érden, így már nincs százszázalékos csapat a mezőnyben.

Presztízsharcra volt kilátás a két csapat vasárnap kora délutáni bajnokiján, hiszen az érdiek nyilván szerettek volna visszavágni a két héttel korábbi BL-vereségért, és megmutatni, hogy hazai pályán bármire képesek, ráadásul rengetegen ki is látogattak az 1800 férőhelyes új érdi csarnokba, meg mégiscsak övék volt az egyetlen veretlen csapat az NB I-ben. Az FTC pedig első rangadóját játszotta azóta, hogy megégette magát Dunaújvárosban másfél hete.

Sok hibával és idegesen kezdett a Bognár Barbarát és Triscsuk Krisztinát nélkülöző Érd, míg a tudatosabban játszó Fradi Szucsánszki Zita és Tomori Zsuzsanna találataival hamar többgólos előnybe került. Szabó Edinának már tíz perc után időt kellett kérnie, de nem változott a játék képe. Míg az FTC-ben Alena Abramovics több hárítást is bemutatott, addig érdi oldalon nem igazán találkoztak a labdával a kapusok. A gyors támadások végén sokszor könnyű gólokat szerzett Elek Gábor együttese, amelynek Laura Steinbach beállása is újabb lendületet adott. Az Érdet Kovács Anna és Schatzl Nadine góljai tartották meccsben, na meg a játékrész hajrájában beállt harmadik hazai kapus, Gridnyeva védései, így „csak” öttel ment a Fradi (14–19) a szünetben.

Gridnyeva ugyan a második félidőben is több védést bemutatott, de a Fradi leindítások után biztos előnyre tett szert. Hiába használta ki már viszonylag hamar harmadik időkérését Szabó Edina, a hajrához érve már csaknem tízzel vezetett a fővárosi együttes. Később a „tíz közte” is meglett, és bár Kovács Annáék tudtak valamelyest kozmetikázni az eredményen, magabiztosan nyert nyolc góllal (33–25) az FTC.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–33 (14–19)
Érd,
1200 néző. V: Dobrovits, Tájok
ÉRD: Oguntoye – Koren 2, KOVÁCS ANNA 8, Wolf 3 (3), Vukcsevics 2, Klivinyi 1, Schatzl 3. Csere: Janurik, GRIDNYEVA (kapusok), Kisfaludy 1, SZEKERES 2, Balog B. 2 (1), Kovács G., Oláh 1 (1). Edző: Szabó Edina
FTC: ABRAMOVICS – Kovacsicz 4, Zácsik 1, SZUCSÁNSZKI 5, Cifra, TOMORI 4, Vérten 1. Csere: Szikora (kapus), STEINBACH 6, Pena 4 (2), Szarka 3, Szamoránsky P. 3, Such 1, Szekerczés 1, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 11. p.: 3–7. 16. p.: 5–11. 21. p.: 8–15. 26. p.: 13–18. 37. p.: 15–22. 44. p.: 18–23. 47. p.: 18–27. 56. p.: 22–32
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5 ill. 2/2.

Szabó Edina, az Érd edzője:
Ma egyértelműen jobb volt a Fradi, bár azt gondolom, az eredmény nem igazán tükrözi a két csapat közötti különbséget, hiszen rengeteg olyan helyzetünk volt, ahol vissza tudtunk volna jönni. A lányaink jól küzdöttek, de túl sok hibával játszottunk, és nagyon gyenge kapusteljesítmény volt az első félidőben, ez meghatározta a meccs alakulását. Triscsuk és Bognár hiánya nagyon látszódott, ők fontos játékosaink. Megyünk tovább, ez egy ilyen helyzet, de ettől még nem kellet volna a ma játszóknak ennyi hibát véteniük. Ettől többet vártam minden szempontból. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien eljöttek, remek volt a hangulat.
Elek Gábor, az FTC edzője: Arra készültünk, hogy kevés gólon próbáljuk tartani az Érdet, ez nagyon nem sikerült az első félidőben. Viszont sokat dolgoztunk a lerohanásainkon, az volt a döntő momentum, hogy ezek jól sikerültek, valamint hogy Klivinyit sok hibára tudtuk kényszeríteni. Amivel nem vagyok elégedett, az a cserék körül történt, akkor túlvállaltuk magunkat. A második félidő elején nehezen találtuk a játékunkat Gridnyeva ellen, ahogy ezen túllendültünk, sima volt a meccs. Úgy tűnik, sikerült túllépnünk a dunaújvárosi pofonon, ez fontos, mert nehéz feladatunk lesz egy hét múlva a BL-ben.

AZ ELSŐ FÉLIDŐ

1-5. perc: Az Érd kezdte a meccset egy nagy Klivinyi-kapufával, a vezetést mégis egy gyors támadás végén Szucsánszki Zita szerezte meg a Fradinak. Az Érdben Wolf Alexandrának kellett pótolnia a hiányzókat. Tomori a balátlövőből talált be, a túloldalon Korenhez fűződött az első hazai gól. Az első percekben sok volt az érdieknél a hiba, így a Fradi vezetett. 1–2

6-10. perc: Egy meg nem adott érdi találat után duplával „válaszolt” az FTC: Tomori és Szucsánszki is bombagólt lőtt. Kovács Anna szépített ezt követően. Kovacsicz Mónika szerezte szélről az első találatot a vendégeknél, de hetesből jött az érdi találat is. Tomori harmadik góljával volt három közte. 3–6

11-15. perc: Klivinyinek nem ment az elején, míg Szucsánszki átejtette Oguntoyét, Szabó Edina pedig időt kért. Az érdiek edzője fegyelmezettebb játékot kért, és kevesebb eladott labdát. Vukcsevics beállóból lőtt gólt, miközben Cifrát két percre kiállították. Wolf második hetese is utat talált Abramovics kapujába, de még emberhátrányból Zácsik tudott betörni. Kimaradt érdi támadások az egyik oldalon, Kovacsicz- és Szucsánszki-találat a másikon. Az érdi kapuba Janurik érkezett. 5–10

16-20. perc: Steinbach először volt fenn támadásban, és egyből át is lőtte a falat. Kovács Anna talpról eresztett meg védhetetlen lövést, de Steinbach hamar válaszolt. Schatzl egy az egyben megverte Kovacsiczot, majd Klivinyi is megszerezte első találatát. A Fradiban Steinbach vitte a prímet, újabb két gólt rakott be a közösbe, érkezett vissza Oguntoye. Abramovics sokkal többet tett hozzá csapata teljesítményéhez, mint a hazai kapusok. 8–14

21-25. perc: Steinbach ezúttal hetest harcolt ki, amit Pena dobott be. De Schatzl révén közelebb tudott zárkózni az Érd. 15–10-es Fradi-vezetésnél érkezett Elek Gábor első időkérése. A folytatásban Szarka avatta fel Oguntoyét, de a Fradiban a pillanatnyi kapuscsere sem tudta megzavarni Wolfot a hetes értékesítésében. Steinbachra nem volt ellenszer, így jött a hazaiaknál Gridnyeva is. A változatosság kedvéért egy gyors támadás végén Pena talált be. Kovács megpattanó lövése becsorgott. 12–18

26-30. perc: Szekeres távolról bombázott a bal alsóba, majd Gridnyeva védett egyet. Sőt, egymás után többet is, de elöl nem tudtak élni vele az érdiek. Schatzl mellett Kovács góljai tartották életben az Érdet. Kimaradt támadások végén 19–14-es vendég előnynél állították meg a nagy rohanást.

A MÁSODIK FÉLIDŐ

31-35. perc: Abramovics és Gridnyeva védéseivel indult a játékrész, majd Szucsánszki emberhátrányban is betalált. A túloldalon Vukcsevics fordult be beállóban. 15–20

36-40. perc: A második félidő elején elmaradt az elsőben látott gólszüret. Két leindítás után Kovacsicz és Vérten is eredményes volt, Szabó Edina második idejét is kikérte. A folytatásban Szekeres ugyan betalált, de aztán folytatták a kapufák szétforgácsolását a hazaiak. Abramovics negyedszerre már kifogta Wolf hetesét. 16–22

41-45. perc: Elek Gábor is időt kért, és egyszerűbb játékot szeretett volna látni a játékosaitól. Sok volt a hiba és a kimaradt helyzet mindkét oldalon. Szarka törte meg a négyperces FTC-gólcsendet, de Kovács kilőtte a jobb alsót. Újabb érdi hetes maradt ki, de a kipattanóból már gól született. A túloldalon Szekerczés, Pena és Szamoránsky is gólt lőtt sorozatban, így kialakult az addigi legnagyobb különbség. 18–26

46-50. perc: A több cserével rendelkező FTC kezdte felőrölni ellenfelét, Kovacsicz góljával már közte kilenc volt. Szabó Edina kénytelen volt kikérni harmadik idejét, és újfent a visszafutásokat vette elő. Létszámfölényben próbált feljebb zárkózni az Érd, de ez nem igazán sikerült. 20–29

51-55. perc: Csendben csordogált a meccs hajrája, a Fradi biztos vezetése nem forgott veszélyben, bár Kovács már hetedszer talált be. Vukcsevics a levegőben lökött, majd a kiállítás után reklamált is, duplán büntetve csapatát. Tomori hosszú idő után lőtt ismét gólt. 22–31-nél kezdődött az utolsó öt perc.

56-60. perc: A Fradiban Such találata után már csak Mészáros nem iratkozott fel a gólszerzők közé, de közben összejött a közte tíz. A hazaiak valamelyest feljebb tudtak zárkózni, mínusz hét is volt az állás, miután Pena lőtt át. 33–25-re győzött a Fradi, az Érd elmaradt a várt teljesítménytől.