Az Érd nem bírt a ferencvárosi Háfra, Klujber, Bíró hármassal

B. L.B. L.
2019.08.31. 16:51
Háfra Noémi tíz gólt dobott, a Fradi rangadót nyert Érden (Fotó: Török Attila, archív)
A női kézilabda NB I 1. fordulójában az előző kiírás ezüstérmese, a Ferencváros idegenben 31–28-ra legyőzte a legutóbb negyedikként záró Érdet. A vendégek részéről Háfra Noémi 10, Klujber Katrin nyolc gólt szerzett, Bíró Blanka pedig húsz védéssel zárt. A zöld-fehérek többször is vezettek már nyolccal, végül csak három találattal nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–31 (12–17)
Érd, 2000
néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: Janurik – NASCIMENTO 6 (2), Kiss N. 1, TÓTH G. 7, Szabó L. 4 (2), Jerábková 1 (1), Schatzl Natalie 2. Csere: Foggea (kapus), KOVACSEVICS 5, Lavko 1, Bízik R. 1, Kisfaludy, Termány. Edző: Szabó Edina
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 1, KLUJBER 8 (3), KOVACSICS 4, SNELDER 4, HÁFRA 10, Schatzl Nadine 1. Csere: Szemerey (kapus), Tóth N., Debreczeni-Klivinyi 1, Pásztor, Mészáros R., E. Christensen 1, Bánfai 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 3–8. 13. p.: 4–11. 19. p.: 6–13. 24. p.: 11–16. 34. p.: 13–20. 40. p.: 17–22. 47. p.: 19–26. 54. p.: 24–29.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Szabó Edina:
– Hihetetlenül bátortalan, gyámoltalan első félidő után a szünetben sikerült rendezni a sorokat és a második félidőt meg is nyertük. Sikerült komoly küzdelemre kényszeríteni az ellenfelet. Fejben ma erősebb volt a Ferencváros.
Elek Gábor: – Szenzációsan kezdtük a mérkőzést. Az első félidő végén támadójátékban felelőtlenné váltunk, sajnos a második félidőben is voltak ilyen periódusok, a végén Jovana Kovacsevics keresztmozgásaira nem értünk ki, így szépen megszórt minket, de összességében az első bajnoki mindig speciális mérkőzés és egy erős Érdet sikerült legyőznünk.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Békéscsabai ENKSE–Dunaújvárosi Kohász KA 27–29
(14–15)
Váci NKSE–MTK Budapest 31–21 (18–11)

Bár az első szó a hazaiaké volt, és a háromgólos ferencvárosi rohanásra is jött az egyenlítés (3–3), a hatodik perc után nagyon beragadtak az érdiek, Snelder, Klujber és Háfra sorra lőtte a gólokat, és hamar öt (3–8), majd kisvártatva hét gól volt a felek között (4–11).

Nascimentóék emberelőnyből kapaszkodtak kicsit, de a volt érdi Klivinyit is bevető ferencvárosiak a 19. percre visszaállították a közte hetet, jöhetett is Szabó Edina második időkérése (7–14).

Ez már hatásosabb beszélgetésnek tűnt, innentől kezdve már csak hármat kaptak a hazaiak az első félidőben, de jelentős kapaszkodás így sem jött össze, mivel Bíró Blanka továbbra is ihletett formában védett (12–17).

A fordulást követően újra megindultak a vendégek, de a 41. perctől kezdve kissé megakadt a szekér, és a 44. percben a közte háromért támadhatott az Érd (19–23). A szenzációsan védő Bíró újabb hárítása újabb lökést adott, hamar újra hét lett közte, Szabó Edinának időt is kellett kérnie (19–26).

Ez sem sokat segített, a Fradi többször is nyolccal vezetett, ehhez képest az 50. és az 56. perc közötti ferencvárosi gólcsend ismét azt eredményezhette, hogy az Érd a közte háromért mehet (25–29), de ezzel újra nem tudott élni.

A legvégén ez azért összejött, de a tíz gólig jutó Háfra Noémi, a nyolctalálatos Klujber Katrin és a húsz védéssel végző Bíró Blanka vezérletével így is sima győzelmet aratott a Fradi (28–31).

2. FÉLIDŐ

60.Véget ért a meccs.
60. Még egy Tóth-bomba, 28–31
60.Janurik hárítja Háfra ziccerét.
59. Bíró még egyet véd, most Kovacsevicsét.
59. Háfra dobja ki most a pályáról.
59. Még egy Elek-időkérés.
59. Tóth Gabi nagy góllal szépít. 27–31
58. Mészáros passzol rosszul.
57. Bíró véd még egyet. 19. már, gyakorlatilag eldöntve a meccset.
57. Bánfai a bal szélről a rövidbe húzza. 26–31
56. Kovacsevics a jobb alsóba tüzel. 26–30
56. És ilyenkor jön a bünti, Kovacsics. 25–30
55. Kovacsics elszórja, de Schatzl Natalie nem tud háromra kozmetikázni.
55. Már csak négy, Nascimento ejt a szélről. 25–29
54. Újabb rontás, nyolcról újra csak négy lehet közte.
53. Kovacsics betörésből nem talál kaput, Janurik indítása után a hazai Schatzl pörgeti át a kapust. 24–29
52. Négy méteren védekeztek a vendégek, Szabó most betalál Szemereynek. 23–29
51. Bíró is hárít, de Háfra indítása nem jó.
51. Nascimento szépít, Janurik véd. 22–29
50. Christensen a gólpasszok után betörésből első gólját is megszerzi. 21–29
49. Kovacsevics átlövése kötény. 21–28
49. Háfra cikázik, újabb gól, ez már a 10. 20–28
48. Tóth Gabi villan meg. 20–27
48. Bíró hassal véd, Snelder nem ront. 19–27
47. Három helyett megint hét, újra érdi időkérés.
47. Előkészítése után Háfra szerez újabb gólt. 19–26
Christensen először a pályán a Fradiban.
47. Snelder takarja be Tóthot, passzív miatt el is veszik.
46. Most Kovacsics tör be. 19–25
45. Klujber betörésből, lehetetlen helyről. 19–24
45. És kiállítás a túloldalon, Termány.
44. Szabó ziccerét Bíró védte, nagyon kellett ez már a vendégeknek.
44. Foggea védi Klujber lövését.
43. Ez pedig időkérést eredményez.
43. Nascimento betörésből eredményes, hosszú idő után újra csak négy közte. 19–23
42. Kovacsevics messzi lökete a jobb felsőben kötött ki, majd rögvest érdi labdaszerzés. 18–23
41. Klujber visszahúzza a rövidbe, Foggea nem tud védeni. Ez a hetedik gólja volt, Háfrának van csak több (8).17–23
40. Tóth Gabi lő Bíró fölött a kapuba. 17–22
39. Most kicsivel a mellé lő.
38. Kovacsics a bal felsőbe ágyúz. 16–22
37. Nascimento nehéz helyzetből nem tud a kapuba lőni, a kipattanót viszont bevágja Szabó. 16–21
36. Nagyon pörög a meccs, Kovacsevics gólja után Bízik lő a kapufára, majd Foggea véd. 15–21
35. Kovacsevics góljára Klujber felel. 14–21
34. Bízik második ziccere már jó, de Háfra tarthatatlan. 13–20
33. de a kipattanót belövi. 12–19
32. Kovacsics harcolt ki hetest ezúttal. Klujber kihagyja (Foggea véd)...
31. Háfra széjjel lövi a bal felsőt. 12–18
31.Kovacsevics gólja nem ér, hetes. Jerabková hetesét Szemerey védi.
31.Folytatódik a meccs.

1. FÉLIDŐ

30. Ahhoz képest, hogy 21 perc alatt 25 gól volt, a félidőre percenkénti egy alá csökkent az átlag.
30.
Nem hatottak az intelmek, de Kiss is fölé lőtt.
29. Nagyon megakadt a Fradi, jön az időkérés.
29.
Bízik a bal szélről ziccerben, de Bíró véd.
28.
Nascimento erőszakolt ki faultot.
28: Tóth Gabi alulról engedi el, 12–17.
28.
Újabb rossz Fradi-támadás, de jól érnek vissza a védők.
27. Janurik meg kilencnél.Tóth Gabi is ront egyet.
26. Bíró már 11 védésnél jár.
25. Rontás itt és ott, Lukács viszont a jobb szélről nem hibázik már. 11–17
24. Kiss Niki nagy gólja. 11–16
24. Szabálytalan zárás a Fradinál, Klivinyit viszont még faulttal sem lehet megállítani. 10–16
23. Háfra a hosszú felsőt veszi célba, a léc hárított.
22. Kiss harcolt ki hetest, Szabó a bal felsőbe lőtt. 10–15
21. Kovacsevicslőtt bal kettőből a bal felsőbe, majd Lukács ziccerét védi Janurik. 9–15
20. Nascimentoparádés cunderrel szerzi első érdi akciógólját, Háfra viszont rögvest felel. 8–15
20. Szabó Edina a második idejét is kikéri.
19. Háfraújabb gólt szerez. 7–14
Klivinyi a pályán, ezúttal már Fradi-játékosként.
19. Lavko eladja, de visszakerül hozzá, betör és bepattintja. 7–13
18.
Rengeteg hiba támadásban itt is, ott is.
17. Háfraátlövésből a bal felsőbe, már négynél jár. 6–13
16. Bírónak nagyon megy, újabb védést mutat be, Janurik megirigyli, ő is hárít egyet.
15. Tóth harcol ki Tóth ellen egy hetest a Fradinak. Klujber a bal felsőbe lő. 6–12
15. Tóth bejátszása után Szabó lőtt a kapuba. 6–11
14. NascimentoSzemereynek is bevágja, most a bal felsőbe. 5–11
14. Bíró újabb könnyű védés után belemenés, majd Kovacsevics harcol ki hetest és két percet, utóbbit Pásztor kapja.
12. Újabb lerohanás, de Janurik védi Pásztor ziccerét, de Háfra hamar betalál. 4–11
12. Bíró nyeli le az átlövést, Háfra besétál. 4–10
11. Időt kértek a hazaiak.
11. Háframegszerzi a kipattanót, ez is gólt. 4–9
11. Hetes most a túloldalon is. Nascimento a jobb felsőbe lő, most a kapufa sem segít Bírónak. 4–8
10. Klujber most labdát szerzett, végigvitte és a bal felsőbe ágyúzott. 3–8
9. Tóth Gabriella fölé lőtt, Klujber hetest harcol ki. Majd be is lövi Foggeának. 3–7
8.Snelder nagyon él, újra eredményes. 3–6
7. Kovacsics veszi vissza az előnyt, Bíró két védése után Snelder újabb gólt szerez. 3–5
6.Schatzl Natalie lerohanásból egyenlít. 3–3
5. Jerabková ejti hát hetesből Bírót. 2–3
5.Schatzl kaparintja meg a labdát az újabb hazai védés után, ő pedig már nem ront. 1–3
4. Janurik újra véd, Nascimento rohan, de ziccerből a jobb oldali kapufa tetejét találja el.
4.Bíró újabb védése, a kapufa is segítségével hárítja Jerabková löketét.
3.Erős védekezés után Bíró könnyedén hárít, Snelder másodjára már nem ront. 1–2
2. Középen elesnek, Klujber kíméletlenül ki is használja. 1–1
1. Janurik védi a beállós ziccerét, Tóth Gabriella büntet a másik oldalon. 1–0
1. A Fradi kezdte el a meccset.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Ferencváros idénynyitó mérkőzése a női kézilabda NB I-ben.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat egy héttel ezelőtt felkészülési mérkőzésen már összecsapott egymással, akkor az érdi találkozó első félideje a hazaiaké volt, 7–7 után megléptek a fővárosiaktól, és 18–11-re vezettek a szünetben. A fordulás után jobb volt a Ferencváros, amely a hajrára ledolgozta hátrányát, sőt, 26–25-re vezetett is, a vége 29–29 lett. Az FTC már ekkor jelezte, hogy a vendégszektorba már az összes jegy elkelt az érdi bajnoki mérkőzésre.