Női kézi NB I: debreceni siker a nap rangadóján

B. L.B. L.
2019.09.14. 19:55
A női kézilabda NB I szombati rangadóján a DVSC idegenben 30–26-ra legyőzte a korábban hibátlan Vácot. A hazaiaknál Lakatos Rita kilenc, Kácsor Gréta hét gólig jutott, de ez is kevésnek bizonyult.

A nap során mind a négy korábbi nullapontos csapat pályára lépett, ráadásul épp egymás elleni párharcokban, közülük végül a Békéscsaba és a Szent István maradt nyeretlen.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

VÁCI NKSE–DVSC-SCHAEFFLER 26–30 (14–16)
Vác, 550 néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: Arenhart – Diószegi 3, Hámori 1, LAKATOS R. 9 (4), Helembai F. 2, KÁCSOR 7 (2), Radoszavljevics 1. Csere: Hadfi, Bukovszky (kapusok), Kuczora 1, Szabó K. 1, Szondi, Paróczy 1. Edző: Szilágyi Zoltán
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 3, Kovács Anna 4 (1), DESZPOTOVICS 6, Tóvizi, BULATH 7 (3), VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), BORDÁS 5, Vámos P., Karnik Sz., Karsten, Arany 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0. 11. p.: 2–7. 17. p.: 5–10. 25. p.: 10–13. 37. p.: 19–18. 45. p.: 21–22. 53. p.: 22–29
Kiállítások: 8 perc + kizárás (Hámori), ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/4.
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán: –
A Debrecen megérdemelten nyert, sajnos mi a sorsdöntő helyzetekben ziccereket rontottunk. Emelt fővel jöhettünk le a pályáról, de a hibáinkból tanulnunk kell.
Köstner Vilmos: – Nagyon fontos a két idegenbeli meccsen szerzett három bravúrpont. Megérdemelt győzelmet arattunk.

SZENT ISTVÁN SE–SZOMBATHELYI KKA 24–28 (13–14)
Monor, 410 néző. V: Hargitai, Markó
SZENT ISTVÁN SE: Gercsó – Horváth G. 3, MONORI 6, Tobak, Aron 3, Scheffer 4, Balog B. Csere: MÁTÉFI (kapus), Varjú 1, SZERZŐ 5 (1), Pánczél, Lyngby 2, Albert. Edző: Vojkovics Gyula
SZOMBATHELY: TOMASEVICS – JOVETIC 8 (1), Virág N. 2, Gorilszka 3, Bandelier 2, I. MITROVICS 7, Csire 2. Csere: Sipeki, Gadányi (kapusok), Pődör R. 1, Szendrei, Mayer M. 1, Mayer Sz. 1, Varga N., Horváth P. 1. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 16. p.: 7–9. 22. p.: 9–12. 35. p.: 14–18. 41. p.: 20–20. 49. p.: 22–24.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1
Vojkovics Gyula: –
Mindkét félidőben volt hullámvölgyünk, a másodikban ez elég hosszúra nyúlt, de így sem vallottunk szégyent.
Marosán György: – Nemes küzdelemben szereztük meg a két pontot. Nem tetszett a játékunk, de ez az első győzelemnél nem is elvárás.

ÉRD–MTK BUDAPEST 36–24 (18–14)
Érd, 1000 néző. V: Őri, Pozdena.
ÉRD:
Foggea – Nascimento 5 (1), KISS N. 4, Tóth G. 4, SZABÓ L. 4 (1), JERÁBKOVÁ 6, Bízik R. 2. Csere: Janurik (kapus), Lavko 2, SCHATZL NATALIE 5, Kovacsevics 1, Kisfaludy 1, Termány 2, Király. Edző: Szabó Edina
MTK: Suba – Dávid-Azari 3, Mihálffy 1, Tóth E. 7 (4), Dakos 1, Gerháth 2, FEKETE B. 3. Csere: Győri (kapus), Szabados 1, Szöllősi-Zácsik 3, Sallai, Horváth D. 1, Juhász E., Zsiborás 1, Sziráki 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–3. 7. p.: 7–4. 12. p.: 10–7. 17. p.: 11–9. 24. p.: 16–10. 35. p.: 23–16. 41. p.: 25–18. 46. p.: 29–19. 53. p.: 33–22.
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Szabó Edina:
– Fegyelmezettebben játszott a csapat a mérkőzés nagy részében. Még lehet hova javulni, mindenesetre az irány az ez. Elismerésem a csapatomnak a győzelemhez, amelyhez mindenki egységesen hozzá tudott tenni.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben mindent megtettünk, a legjobbunkat mutattuk, a második félidőt viszont elkapkodtuk és az eladott labdáinkból nagyon gyors gólokat szerzett az Érd, így hamar vége lett a meccsnek.

3. FORDULÓ

ÉRD:

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR 25–27 (13–16)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Medve Róbert, Südi Péter
BÉKÉSCSABA: Balog J. KOVÁCS A. 6, Vukajlovics 4, J. Agbaba 4, Kopecz 4 (1), Bottó, Mézes. Csere: Horváth D., Csizmadia (kapusok), MARINCSÁK 4, Kukely, Dombi K., Barján 3. Edző: Horváth Roland
MOSONMAGYARÓVÁR: DÁNYI – KATONA F. 6 (4), Popa, Kellermann 2, Horváth B. 4, de Souza 2, Hajtai 2. Csere: Ferenczi (kapus), HUDÁK 6, Bardi, Holesová, Domokos D., LANCZ 3, Szalai Zs. 2. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–1. 10. p.: 4–3. 15. p.: 7–8. 22. p.: 9–11. 23. p.: 10–11. 26. p.: 10–13. 33. p.: 17–17. 39. p.: 20–18. 45. p.: 23–20. 57. p.: 23–27.
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Horváth Roland:
– Megérdemelten nyert a Mosonmagyaróvár, ezt a mérkőzést mi vesztettük el. A harmadik mérkőzés óta nem találok a csapatban olyan embert, aki vezéregyénisége lenne a társaságnak, összefogná a gárdát. Szép edzői feladat lesz innen kihozni a csapatot.
Bognár Róbert: – Ilyen mérkőzésre számítottam. Mindkét gárda az életéért harcol, nagyon szerettük volna elkerülni, hogy három vereséggel nyissunk. A második félidő elején mélypontra kerültünk, de a finisben a remek védekezésnek köszönhetően győztünk. A fiatal játékosok sokat segítettek. Apró dolgokon múlt, hogy most mi örülhetünk.

1. FTC 5 4 1 158–125 +33 9
2. Debrecen 4 3 1 123–102 +21 7
3. Győr 3 3 88–68 +20 6
4. Siófok 3 2 1 90–65 +25 4
5. Érd 3 2 1 90–80 +10 4
6. Vác 3 2 1 86–79 +7 4
7. Mosonmagyaróvár 3 1 2 82–83 –1 2
8. Dunaújváros 3 1 2 77–84 –7 2