Női kézi NB I: bombaforma – az MTK Kisvárdán is nyerni tudott

2019.11.15. 20:36
A női kézilabda NB I 10. fordulójában az MTK a hét gólig jutó Szöllősi-Zácsik Szandra vezérletével 26–24-re nyert Kisvárdán. A fővárosi együttes az elmúlt négy fordulóban csak egyszer nem győzött, a címvédő Győrtől kapott ki.

A nap másik meccsén a Fehérvár három góllal legyőzte a Békéscsabát, itt a tízig jutó Claudine Mendy (Fehérvár) volt a legeredményesebb.

KISVÁRDA:
Pásztor B. – Orbán Adrienn 1, Smid, SISKA 6, V. Litre 3, Milosevics 1, Rocha 2.Csere:Lajtos (kapus), HABÁNKOVÁ 7 (5), Dudás 1, DOMBI L. 3, Petika, T. Udvardi, Bárány, Repák. Edző:Bakó Botond
MTK:Győri – DÁVID-AZARI 3, Dakos, MALOVICS 3, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7 (2), TÓTH E. 6, Sallai 2. Csere:Suba (kapus), Mihállfy, Szabados 1, Pál T. 3 (2), Gerháth F., Fekete B. 1, Horváth D., Juhász E., Ferenczi P., Sziráki. Edző:Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–1.9. p.:4–4.12. p.:6–4.18. p.:6–8.23. p.:9– 10.30.p.:12–13.37.p.:16–16.43.p.:16–20.48.p.:20–21.56.p.:23–25
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/5, ill. 7/4

Bakó Botond:– Ezer sebből vérzünk, nagyon nehéz helyzetben vagyunk. Büszke vagyok a lányokra, mert vért izzadtak a pályán, és mindent megtettek a sikerért. Az első félidőben több volt, a végére elfáradtunk.
Golovin Vlagyimir:
– Nagyon izgalmas meccset játszottunk, tudtuk, hogy a végjátékban dől majd el. Elől és hátul is rendben voltunk, de végig koncentrálnunk kellett, hogy megszerezzük a két pontot.

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILITY GROUP–BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–25 (15–13)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: ATTINGRÉ – Töpfner 3 (2), Walfisch 3 (1), Rózsás 2, Boldizsár 2, MENDY 10 (4), Pelczéder 2. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 1, Zazai 2, BESSZER 2, Utasi, Szarka A. 1, Moutsogianni. Edző: Deli Rita
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 3, Vukajlovics 2, BARJÁN 5, J. Agbaba 3, MARINCSÁK 9 (4), Bottó. Csere: Csizmadia, Horvát D. (kapusok), Dombi K., Kukely A. 2 (1), Mézes, Kukely K. 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 12. p.: 9–6. 18. p.: 10–8. 24. p.: 13–10. 28. p.: 14–11. 34. p.: 16–15. 40. p.: 20–16. 46. p.: 23–19. 52. p.: 25–22., 58. p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 6/5
Deli Rita: – M
egnehezítette a dolgunkat a Békéscsaba, jól játszott. Az első félidőben bosszús voltam, mert ugyan a védekezésünk hatékony volt, rengeteg labdát szereztünk, próbáltunk gyorsan játszani, viszont nem becsültük meg a labdát. Nyögvenyelősen játszottunk, de fiatal játékosaink még nem elég rutinosak. A kritikus szituációkon Claudine Mendy és a két kapus átsegítette a csapatot. Van min dolgozni az egy hónapos szünetben, bár a mérkőzések nagyon hiányoznak majd.
Horváth Roland: – Remekül küzdött a Fehérvár, bár a mi játékunkra sem lehet panasz. Claudine Mendyvel voltak „többen” a hazaiak, nehéz volt őt semlegesíteni. A játékosaim megpróbáltak mindent, de kevesen voltunk, akadtak olyanok nálunk, akik a tudásuk legjavát nyújtották. Bíztam abban, hogy egy pontot el tudunk vinni, de sem súlyban, sem rutinban nem vettük fel a versenyt ellenfelünkkel.

1. Győr 10 10 333–230 +103 20
2. FTC 9 7 2 294–229 +65 16
3. Siófok 10 7 1 2 322–227 +95 15
4. Érd 10 7 3 320–265 +55 14
5. Debrecen 10 6 2 2 304–283 +21 14
6. Vác 10 4 2 4 275–274 +1 10
7. Fehérvár 9 4 1 4 228–259 –31 9
8. MTK 10 4 1 5 264–303 –39 9