Női kézi NB I: bebiztosította második helyét az FTC

2019.04.30. 20:02
A női kézilabda NB I keddi játéknapján az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 37–24-re legyőzte a Budaörsöt, amivel bebiztosította a második helyét.

Ez azért is fontos a Ferencvárosnak, mert a következő idényben már csak egy magyar csapat lesz főtáblás a Bajnokok Ligájában (a már bajnok és BL-elődöntős Győri ETO), viszont a második helyezett jó eséllyel pályázhat a szabadkártyára.

KÉZILABDA
NŐI NB I
FTC RALI CARGO–BUDAÖRS HANDBALL 37–24 (18–10)
Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Kavalecz I., Kavalecz K.
FTC: Bíró B. – Faluvégi 3, Klujber 3 (2), Háfra N. 3, Mészáros, KOVACSICS 6 (1), MÁRTON 5. Csere: Szemerey (kapus), Pena 2, PÁSZTOR 4, KLIVINYI 5, Tóth N. 2 (1), Lukács 2, Schatzl Nadine 2
Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 1, Hajduch 2, Szabadfi 1, GERHÁTH 8, Zsigmond 4 (1), Braun 2. Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), PÁLOS-BOGNÁR 3, Soós, Dávid-Azari 3 (2), Horváth Liza, Lendvai
Edző: Neukum Tamás
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 16. p.: 10–4. 21. p.: 15–5. 38. p.: 26–11. 44. p.: 30–14. 48. p.: 31–19
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Elek Gábor: –
Egy keserves hét után hoztuk a kötelezőt, köszönöm a Budaörsnek, hogy támogatta a mai játék lehetőségét.
Neukum Tamás: – Nagyobb önbizalommal, hittel és kevesebb hibával szorosabb mérkőzést vívhattunk volna. A második félidőben játszotta a csapat nagyjából azt, amit megbeszéltünk.

1. Győr 24 24 889–619 +270 48
2. FTC 23 20 3 779–577 +202 40
3. Siófok 23 16 1 6 688–542 +146 33
4. Érd 23 16 1 6 694–632 +62 33
5. Vác 23 14 1 8 642–615 +27 29
6. Fehérvár 23 12 2 9 643–645 –2 26
7. Debrecen 23 12 1 10 654–616 +38 25
8. Kisvárda 23 9 3 11 581–588 –7 21