Női kézi NB I: a Dunaújváros idegenben győzte le az Érdet

2020.02.05. 20:13
Triscsuk góljai is kellettek az Újváros győzelméhez (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
Az EHF-kupában is érdekelt Érd hazai pályán némi meglepetésre kikapott a Dunaújvárostól a női kézilabda NB I-ben. A másik mai meccsen is vendégsiker született: a DVSC Fehérvárról hozta el a két pontot.

A Dunaújváros jól tartotta magát Érden az első félidőben, majd a szünet előtt háromgólos hátrányból is visszajött. A 38. percben 21–20-ra mentek a vendégek, és innentől kezdve már nem is engedték ki a kezükből az előnyt. Az 58. percben 28–24 volt az eredmény György László együttesének, az Érd már csak szépíteni tudott.

Az Újváros legutóbb 2014 októberében tudott nyerni Érden, akkor 24–18-ra bizonyult jobbnak.

A DVSC a Fehérvár otthonában tudott nyerni három góllal. A hazaiak kapujában már hiába kerestük a tavaly nyáron a francia Nantes-ból érkezett a 31 éves elefántcsontparti születésű, francia válogatott kapust, Armelle Attingrét, aki eddig jó teljesítményt nyújtott, ezért decemberben szerződést hosszabbítottak vele. A kapuvédő viszont – a feol.hu értesülése szerint – egy nézeteltérés miatt távozott az FKC-tól. A klub későbbre ígért hivatalos tájékoztatást az ügyben

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KKA 26–28 (15–15)
Érd, 700
néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: Janurik – Nascimento 6 (2), LAVKO 4, Tóth G. 3, Szabó L. 2 (2), Jerábková 4, Schatzl Natalie 2. Csere: Foggea (kapus), Kisfaludy 1, J. Kovacsevics 3, Termány 1, Király, Bízik R. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Grosch 3, Ferenczy 3, Bouti 3, SIRIÁN 3, TRISCSUK 6, Kazai 1. Csere: Stojak (kapus), Nick, Szalai B. 1, SZEKERCZÉS 5 (2), Mihály P. 2, Braun 1, Csavlovics. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–4. 13. p.: 6–7. 17. p.: 9–7. 23. p.: 11–10. 28. p.: 12–13. 33. p.: 17–19. 37. p.: 20–20. 44. p.: 20–23. 52. p.: 22–25
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Szabó Edina:
– Pontatlanul kezdtük a mérkőzést, és amikor nem kellett volna, megremegtek a kezek. Rengeteg helyzetet kihagytunk, amitől szét is esett a játékunk. Elismerésem az ellenfélnek, de elsősorban saját magunknak tettük nehézzé a meccset.
György László: – Nagyszerűen játszott a csapat védekezésben és támadásban is. Amit az elmúlt héten, illetve a Magyar Kupában nem tudtunk kidomborítani, a védekezés és a kapusteljesítmény, az most nagyszerű volt, és a támadójátékunk is jól működött. Remek egyéni teljesítménynek köszönhető ez a győzelem. Óriási siker ez nekünk!

ALBA FEHÉRVÁR KC–DVSC SCHAEFFLER 30–33 (11–14)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: Mistina – TÖPFNER 4, Walfisch 2, RÓZSÁS 6, Sztankovics, MENDY 9 (7), Szarka A. Csere: Györkös (kapus), Boldizsár 1, UTASI 5, Zazai, Pelczéder 3, Gerháth K., Moutsogianni. Edző: Deli Rita
DEBRECEN: Triffa – Arany 2, KOVÁCS ANNA 4, Bulath 5 (3), Tóvizi 1, Deszpotovics 3, VANTARA-KELEMEN 6. Csere: Oguntoye (kapus), Varsányi 1, Petrus, BORGYOS 4, Karnik Sz., BORDÁS 7, Karsten. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 3–6. 18. p.: 6–7. 24. p.: 8–9. 28. p.: 10–13. 34. p.: 12–19. 40. p.: 15–21. 46. p.: 18–23. 52. p.: 23–26., 58. p.: 27–30
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/3
Deli Rita:
– Megérdemelten vitte el a Debrecen a pontokat, bár nagyon készültünk arra a sebességre, amelyet a Debrecen megszokott az EHF-kupában. Fel is vettük a tempót, főleg az első félidőben. A támadójátékunk, főleg az első felvonásban, rettentően lassú volt, a kaput sem nagyon találtuk el. Szünet után valamelyest sikerült, bár egymás után kaptuk a gólokat. A nyitott védekezéssel viszont kihúztuk magunkat a gödörből, felgyorsultunk támadásban, főleg Rózsás Josephine és Utasi Linda játéka révén. Most nagy falat volt a DVSC, de a végjátékban megvolt a remény a szépítésre.
Köstner Vilmos: – Fontos két pontot szereztünk, ám a jól küzdő Fehérvár a második félidőben nagyon megnehezítette a dolgunkat abban a kritikus időszakban, amikor már biztosnak vélte a csapat a győzelmet. A nyitott védekezés megzavarta a csapatot, igaz, percekig nem voltunk hatan a pályán. A kapusteljesítményünk és a védekezésünk is visszaesett a félidő ezen szakaszában, de a találkozó nagyobb részében taktikailag fegyelmezetten játszottunk, bár a rotáció ellenére is fáradt a csapat, hiszen hat hét alatt a tizenegyedik meccsünket játszottuk. Összességében megérdemelten győztünk a nehéz összecsapáson.

1. Győr 17 16 1 584–404 +180 32
2. FTC 16 12 3 1 525–404 +121 27
3. Siófok 14 11 1 2 470–338 +132 23
4. Debrecen 15 9 3 3 464–430 +34 21
5. Érd 15 10 5 483–411 +72 20
6. Vác 14 7 2 5 405–395 +10 16
7. Dunaújváros 15 7 2 6 388–394 –6 16
8. MTK 16 6 2 8 447–495 –48 14