Női kézi NB I: az újonc legyőzte a Dunaújvárost

K. Zs.K. Zs.
2019.11.02. 19:47
Az újonc Szombathely pályaválasztóként 23–18-ra legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 8. fordulójának szombati játéknapján. A másik mérkőzésen is hazai siker született: a Debrecen 32–26-ra verte meg a Mosonmagyaróvárt.

Kezdetben a vendég dunaújvárosiak irányították a játékot a répcelaki mérkőzésen, azonban kétgólos vezetésüket (8–10) követően tíz percig nem találtak a kapuba, így a szünetben már a szombathelyiek vezettek kettővel (12–10).dunaújvárosiak irányították a játékot a répcelaki mérkőzésen, azonban kétgólos vezetésüket (8–10) követően tíz percig nem találtak a kapuba, így a szünetben már a szombathelyiek vezettek kettővel (12–10).

A második félidő első gólját a vendégek szerezték, de maradt a hazai előny, majd 17–14 után egy 4–0-s szériával gyakorlatilag biztossá vált, hogy megszületik a szombathelyiek idénybeli második győzelme is.

A szombati másik mérkőzésen is vezetett eleinte a vendégcsapat, a Mosonmagyaróvár, ám a Debrecen az első félidő hajrájában fordított, és onnantól végig előnyben játszott. Az utolsó tíz perchez közeledve a vendégek többször is felzárkóztak két gólra, de 27–25 után zsinórban négy hazai találat következett, és eldőlt a meccs.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

SZOMBATHELYI KKA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 23–18 (12–10)
Répcelak, 200
néző. V: Felhő, Öcsi
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Mayer M. 1, Filipovics-Bandelier 5, Virág 1, Gorilszka 3, Szendrei 2, Jovetic 1. Csere: Gadányi (kapus), Varga N. 5 (3), Horváth P. 3, Pődör R. 1, Pődör B., Csire 1. Edző: Marosán György
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Kazai 2, Szekerczés 6 (2), Sirián 2, Nick, Bouti 2, Grosch 3. Csere: Stojak (kapus), Szalai B. 2, Triscsuk, Molnár B., Csavlovics 1, Mihály P., Ferenczy. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–10. 30. p.: 12–10. 35. p.: 14–11. 41. p.: 15–12. 43. p.: 18–14. 51. p.: 22–15. 56. p.: 22–17
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Marosán György:
– Ez a győzelem emberfeletti teljesítmény eredménye volt, sokan talán nem is tudják, mennyire. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert a hét elején még nagyon mélyen voltunk mentálisan. Köszönöm fantasztikus szurkolóink támogatását!
György László: – Sajnos egyetlen kiemelkedő teljesítményünk sem volt, a hazaiak lejátszottak minket védekezésben és támadásban is. Jövő héten igyekszünk javítani.

DVSC SCHAEFFLER–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR 32–26 (15–13)
Debrecen, 1600
néző. V: Földesi, Halász A.
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 2, KOVÁCS ANNA 4, BULATH 6 (2), TÓVIZI 3, Deszpotovics 5, Vantara-Kelemen 3. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Karnik Sz. 2, Vámos P. 1, Karsten 1, BORDÁS 3, Arany 2, Szabó P. Edző: Köstner Vilmos
MOSONMAGYARÓVÁR:HERCZEG – Katona F. 3, Popa 1, Hudák 3, De Souza 2, Horváth B. 1, Hajtai 2. Csere:Dányi (kapus), TILINGER 8 (3), LANCZ 4, Kellermann 2. Edző:Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 7. p.: 5–3. 16. p.: 7–7. 29. p.: 15–11. 32. p.: 15–14. 40.p.: 20–16. 44. p.: 25–23. 57.p.: 31–25
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Köstner Vilmos:
– Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett. A hatgólos különbség nem rossz, de érzésem szerint most nem volt ennyi a két csapat között. Játékunkon van még mit javítani, de minden erőnkkel azon leszünk, hogy a vébészünetig hátralevő három meccsen az idény eleji jó formánkat nyújtsuk
Bognár Róbert: – Szerettük volna az DVSC múlt heti botlása utáni mélypontot kihasználni. Az ötvenedik percig jól is tartottuk magunkat, aztán sajnos kijött a két csapat közti különbség. Hazai pályán talán szorosabb eredményt érhettünk volna el, de Debrecenbe általában nem nyerni járnak az ellenfelek.