Női kézi NB I: az MTK ikszelt a Mosonmagyaróvárral

2020.02.28. 19:52
Az MTK hazai pályán döntetlent játszott a Mosonmagyaróvárral a női kézilabda NB I egyetlen pénteki mérkőzésén.

A vendégek végig ott voltak a fővárosiak nyakán, az 54. percben 26–24-re vezetni is tudtak, innen azonban egyenlített az MTK a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Tóth Eszter, valamint Szöllősi-Zácsik Szandra révén. Tilinger Tamara újra a Mosonmagyaróvárt juttatta előnyhöz, erre Fekete Bozsana válaszolt, és több gól már nem esett az utolsó három percben.

NŐI KÉZILABDA NB I
MTK BUDAPEST–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR 27–27 (15–15)
Népfürdő u., 332
néző. V: Altmár, Horváth M.
MTK: GYŐRI – Dávid-Azari 4, Dakos 3, Szabados, Szöllősi-Zácsik 4, TÓTH E. 10 (3), Sallai 1. Csere: Mihálffy 2, Pál T. 1, Gerháth, Fekete B. 2, Juhász E. Edző: Golovin Vlagyimir
MOSONMAGYARÓVÁR: Dányi – Hudák 2, KATONA 4, TILINGER 6 (2), HORVÁTH B. 5, Szarková 4, HAJTAI 2. Csere: Ferenczi, Herczeg (kapusok), Bardi, Gyimesi, Holesová 1, Kellermann, Lancz 3. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 13. p.: 6–8. 21. p.: 12–10. 40. p.: 17–19. 48. p.: 22–22. 54. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Golvin Vlagyimir:
– Az egy pontot megérdemeltük. Sokat köszönhetünk Győri Barbarának, ha nem véd ki fontos labdákat is, több góllal elment volna az ellenfél, és sokkal nehezebb dolgunk lett volna. Végre esélyesek voltunk, ez most ennyire volt elég.
Bognár Róbert: – Az MTK eddigi teljesítménye tiszteletet parancsoló, több is volt ebben a mérkőzésben, de nem vagyok elégedetlen, mert nem sokan visznek el innen pontot. Az Érd elleni meccs után az volt a fontos, hogy felálljunk, és ez sikerült.

1. Győr 19 18 1 668–455 +213 36
2. Siófok 18 15 1 2 608–427 +181 31
3. FTC 18 13 3 2 579–454 +125 29
4. Debrecen 17 10 3 4 526–485 +41 23
5. Érd 17 11 6 557–475 +82 22
6. Vác 17 9 2 6 493–484 +9 20
7. MTK 20 8 3 9 569–616 –47 19
8. Dunaújváros 18 7 2 9 458–491 –33 16