Női kézi NB I: az FTC-nek kétszer kellett megnyernie a meccset Debrecenben

2019.03.27. 19:36
Tóvizi Petra (a labdával) sorra lőtte a gólokat beállóból (Fotó: Kovács Anikó)
A Ferencváros ugyan hat góllal vezetett a szünetben a DVSC otthonában a női kézilabda NB I-ben, a második félidőben még a győzelme is veszélyben forgott, a Lokinak azonban nem jött össze a hajrá, így 34–30-ra nyert Elek Gábor együttese. A Győri ETO-ra sem várt könnyű meccs Vácon, de a bajnok biztosan nyert nyolc góllal 35–27-re.

A forduló egyik rangadóját Debrecenben játszották, ahova a Ferencváros látogatott. Telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat, ehhez képest az első félidő alapján úgy tűnt, elmaradnak az izgalmak. Köstner Vilmosnak ugyanis a 10. percben már másodszor kellett időt kérnie azt követően, hogy az FTC Nerea Pena-villanásokkal és indulásokból szerzett találatokkal ötgólos előnyre tett szert. Nem sokkal később Háfra Noémi megkapta a második két percét is, a Loki pedig feljött kettőre, de mivel a folytatásban sorra jöttek a hibák hazai részről, és Bíró Blanka is elkapta a fonalat, a szünetben hattal ment a Fradi.

Ekkor kevesen gondolták, hogy ebből még kiélezett mérkőzés lesz, de feltámadt a DVSC, és szívós munkával ledolgozta a hátrányát. Az FTC támadójátéka lelassult, legtöbbször egyéni akciókkal próbálkoztak a zöld-fehérek, de sokszor nem találták az ellenszerét a Loki feljavuló védekezésének. A 45. percben felrobbant a csarnok, amikor fordított a DVSC, sőt, nem sokkal később már kettő volt a hazaiak előnye (28–26). Tóvizi Petra nagyot játszott, de Kovács Anna és Bulath Anita is szép gólokat lőtt. Elek Gábor nehezen találta a nyerő felállást, így erősen benne volt a pakliban a ferencvárosi pontvesztés lehetősége. Az FTC-nek futnia kellett az eredmény után, a DVSC azonban elfogyott a végére, nem tudott betalálni az utolsó hét percben Bírónak, így 30–29-es hazai vezetés után 34–30-ra nyert a Fradi. Klujber Katrin kilenc, Nerea Pena hat találatig jutott.

A listavezető és címvédő Győr váci vendégjátéka is érdekesnek ígérkezett, és a hazai csapat 11–11-ig tartotta is a lépést a kisalföldiekkel, utána azonban négy góllal ellépett az ETO. Eduarda Amorim a második félidő elején a kizárás sorsára jutott, de ez sem vetette vissza a győrieket, akik a végére nyolcgólos különbséget építettek ki (27–35), és továbbra is hibátlanok. A légiósok közül a balátlövő Anne Mette Hansen és a beálló Kari Brattset is remekelt, mindketten hét góllal zártak. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy az utolsó öt percre fordulva Crina Pintea ráesett Helembai Fannira, aki a térdét fájlalta, és ölben kellett levinni a pályáról, míg a román játékosnak is felmutatták a pirosat.

Az EHF-kupa-elődöntős Siófok a Békéscsabát győzte le fölényesen, míg a Dunaújváros a Kisvárdánál bizonyult jobbnak hárommal. Az Érd csak nagy nehézségek árán tudta elhozni a két pontot Mosonmagyaróvárról.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-SCHAEFFLER–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 30–34 (14–20)
Debrecen,
1800 néző, V: Bócz, Wiedemann
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 1, Punyko 3, TÓVIZI 7, Deszpotovics 2, Grigel, VANTARA-KELEMEN 6. Csere: OGUNTOYE (kapus), BULATH 6 (5), KOVÁCS ANNA 5, Bordás, Szabó P., Arany, Zamfirescu. Edző: Köstner Vilmos
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 3, KLUJBER 9 (2), KOVACSICS 5, Pásztor N. 1, PENA 6, Schatzl Nadine 1. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 5, Klivinyi 2, Horváth D., Mészáros R., Márton G. 1, Faluvégi D. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 10. p.: 4–9. 14. p.: 8–10. 21. p.: 10–13. 27. p.: 10–17. 35. p.: 19–21. 41. p.: 22–25. 47. p.: 28–26. 53. p.: 30–29
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Köstner Vilmos:
– Sajnos nem először kellett korán időt kérnem, keresnem kell ennek az okait. Nem láttam a mérkőzés elején azt a hőfokot a lányokon, amit vártam. Sok hibával játszottunk, kihagytunk ziccereket, eladtuk a labdát, ez volt az első félidő. A másodikra sikerült összeszedni a csapatot, de kevés volt az önbizalmunk, nem volt elég a Ferencváros legyőzéséhez.
Elek Gábor: – Nem ilyen mérkőzésre számítottam. Az első félidő után csalódás volt a második. A Debrecen nagyon masszívan védekezett a második félidőben, magunkra is húztuk, így keserves lett a meccs, de magunkat vittük be az erdőbe. A győzelemnek örülök, annak, hogy így sikerült, kevésbé.

GVM EUROPE-VÁC–GYŐRI AUDI ETO KC 27–35 (15–18)
Vác,
600 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VÁC: Arenhart – JOVETIC 4, Hámori 1, HELEMBAI F. 4, Lakatos R. 1, KÁCSOR 9 (5), Radoszavljevics 1. Csere: Bukovszky (kapus), De Souza 2 (2), Szabó K. 1, Szamoránsky P. 2, Szondi 2, Diószegi. Edző: Szilágyi Zoltán
GYŐR: Kiss É. – BÓDI 4, Groot 4 (2), BRATTSET 7, E. Amorim 3, V. Kristiansen 3, Puhalák 1. Csere: GRIMSBÖ (kapus), S. Oftedal 2, A. HANSEN 7, Görbicz 3 (1), Pintea, Tomori, Afentaler 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–5. 18. p.: 11–9. 23. p.: 11–15. 36. p.: 18–22. 43. p.: 20–26. 54. p.: 23–31
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/3
Szilágyi Zoltán:
– A támadójátékunkkal a sok kihagyott helyzet ellenére elégedett lehetek. A védőmunkánkban túlságosan tiszteltük az ellenfelünket. Csak reménykedni tudok benne, hogy Helembai Fanny sérülése nem súlyos és nem veszítjük el úgy, mint Kuczora Csengét.
Danyi Gábor: – A koncentrációnkkal, helyzetkihasználásunkkal voltak gondok és időnként nem tudtuk megoldani a beálló elleni védekezést sem.

EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–ÉRD 22–23 (13–12)
Mosonmagyaróvár,
1100 néző. V: Héjjas, Kránitz
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – Kovacsicz, Gyimesi, Tilinger 2, HORVÁTH B. 3, Szarková 5, Hajtai 1. Csere: Dányi (kapus), Kopecz 3, Hudák 1, Bízik R. 3, Bardi, Katona F. 4 (1), Bízik B. Edző: Bognár Róbert
ÉRD: Foggea – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), Kiss N. 1, Tóth G., Szabó L. 3, J. Kovacsevics 1, C. LASSOURCE 5. Csere: Janurik (kapus), Lavko 2, Jerábková 3, Simon A. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Bognár Róbert:
– Nagy dicséret illeti csapatomat, mert nem játszott ugyan jól, de hatalmas szívvel küzdött. Az Érd ellen egy góllal kikapni jó teljesítménynek számít.
Szabó Edina: – Nagyon kellemetlen stílusú, a játékot lassító ellenféllel szemben az első félidőben támadásban türelmetlenek voltunk. Felkészülésünket utazások, sérülések is nehezítették, de a szívünk a helyén volt.

SIÓFOK KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 38–26 (22–12)
Siófok,
700 néző. V: Őri, Pozdena
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – BÖHME 5, M. González 4, NZE MINKO 6 (2), Jezic 3, Perianu 2, AOUSTIN 5 (1). Csere: Dedu (kapus), Hmirova 2, JANJUSEVICS 5, Such 1, Elghaoui 3, Wald 2 (1), Barkóczi, Takács E. Edző: Tor Odvar Moen
BÉKÉSCSABA: Horvát D. – KOVÁCS ANETT 4, M. AGBABA 4, Walfisch 5, Giricz 2, Vukajlovics 6, Bottó 2. Csere: Csizmadia (kapus), Dombi K., Marincsák 2 (2), Kukely 1, Gidai. Edző: Horváth Roland
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Tor Odvar Moen:
– Nagyszerű visszatérés volt ez részünkről a válogatott hét után. Az első félidőben támadásban és védekezésben is kifejezetten jó teljesítményt nyújtottunk.
Horváth Roland: – A Siófok szintje erős nekünk, de magunkhoz képest is gyengébben kézilabdáztunk ezúttal, így nem feltétlenül vagyok elégedett.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 31–28 (19–13)
Dunaújváros,
500 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch 2, SZEKERCZÉS 9 (4), SZALAI B. 6, CIFRA 1, Micijevic 2, Kazai 3. Csere: Vártok (kapus), FERENCZY F. 8, Nick, Sirián, Molnár B., Bouti, Dombi L., Mihály P., Monori. Edző: György László
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán Adrienn 2, A. Klikovac, Hakunova 3, V. Milanovic Litre 2, Avgyekova, GUIALO 6. Csere: Kordowiecka (kapus), Tomkovics, RADOJEVICS 8 (2), Araujo 3, Benko 3 (1), Milosevics, Rebicová 1. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 12. p.: 7–3. 18. p.: 10–5. 26. p.: 16–10. 39. p.: 25–17. 54. p.: 30–23. 58. p.: 31–26
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
György László:
– Igazi csapatmunkát nyújtottak a lányok, sokat tettek ezért a megérdemelt győzelemért.
Dévényi János: – Az első félidőre „meg se érkeztünk”, látszott, hogy két hete mindössze egy napot tudtunk közösen készülni válogatottjaink távolléte miatt. Az első félidőben szinte semmit sem tartottak be játékosaim abból, amit kértem, a szünet után valamennyit már igen.

1. Győr 20 20 754–517 +237 40
2. FTC 17 16 1 574–411 +163 32
3. Érd 18 13 1 4 527–486 +41 27
4. Siófok 18 12 1 5 541–421 +120 25
5. Vác 18 11 7 499–493 +6 22
6. Fehérvár 18 9 2 7 496–504 –8 20
7. Kisvárda 18 7 3 8 459–455 +4 17
8. Debrecen 18 8 1 9 498–498 0 17