Női kézi NB I: az FTC átgázolt a Budaörsön

2018.01.10. 19:37
A női kézilabda NB I 15. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán simán, 42–22-re legyőzte a Budaörsöt. A DVSC a Vasast verte meg szintén odahaza.

A Ferencváros megőrizte hibátlan mérlegét a magyar bajnokságban a Budaörs magabiztos legyőzésével. A zöld-fehéreknél Bíró Blanka pihent, Szikora Melinda védett (nem is akárhogyan!) a találkozón. Már a szünetben megnyugtató előnyben volt Elek Gábor csapata, Háfra Noémi két gólja után (a meccsen hétig jutott) 22–7 állt az eredményjelzőn.

A Budaörsnél a volt FTC-átlövő, Szöllősi-Zácsik Szandra kevés időt töltött a pályán, mindössze egy gólt szerzett korábbi együttese ellen. A hazaiaknál Háfra mellett Laura van der Heijden is remekül teljesített, a nyáron érkezett holland légiós is hétszer volt eredményes. Kiemelendő, hogy a Fradiban pályára lépett a 17 éves Bánfai Kíra is, a fiatal tehetség négy gólt dobott.

A DVSC–Vasas összecsapáson is remekeltek a fiatalok: az angyalföldieknél két 17 éves kézilabdázó, Arany Rebeka és Kuczora Csenge is öt találatig jutott, ám mégis a debreceniek a győztek. A mérkőzésen búcsúzott a DVSC-től Tone Tiselj: a távozó tréner a haon.hu tudósítása szerint összeölelkezett játékosaival, a szurkolók támogatását pedig egy ajándékkal köszönte meg.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

DVSC-TVP–VASAS SC 32–23 (15–12)
Debrecen, 1100
néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi
DEBRECEN:
Lajtos – Csáki 1, PUNYKO 4, Grigel 6, Pálsdóttir 1, DESZPOTOVICS 6, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Hajduch 1, Sirián 2, Varsányi 3, Hársfalvi 1, Jezsikava 1 (1), Román, Pénzes 1 (1). Edző: Vida Gergő
VASAS:
Győri – ARANY 5, Kocsis, Németh N., Mester N. 2, Agovics 1, FEKETE B 6. Csere: Tzintzis (kapus), KUCZORA 5 (1), Pados 2 (2), Németh M. 1, Becséri 1, Hansághy, Moutsogianni, Szeberényi. Megbízott edző: Varga Márta
Az eredmény alakulása. 7. perc:
5–4. 14. p.: 8–5. 20. p.: 11–7. 26. p.: 14–10. 39. p.: 17–16. 47.p.: 24–17. 53.p.: 28–20. 58.p.: 32–21
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
6/2, ill. 5/3

Vida Gergő:
– Sok fiatal játékos játszott nagyon éretten a vendégeknél. A mieinknél a bizonyítási vágy görcsösséget okozott, ami a negyvenedik perc után oldódott fel, onnantól már nem volt gond. A védekezéssel nem voltam elégedett, javítanunk kell a páros kapcsolatokat, és a támadásban is csiszolódnunk kell. Van hova fejlődnünk.
Varga Márta:
– Tudtam, hogy nekem kell ma irányítanom a csapatot. A debreceni edzőváltásról is tudtunk. Ezek nem értek váratlanul minket. A negyvenharmadik percig elégedett voltam a teljesítményünkkel, ott megrogytunk, és kijöttek a képességbeli különbségek. Csalódott viszont egyáltalán nem vagyok.

15. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–BUDAÖRS KSN 42–22 (22–7)

Elek Gyula Aréna, 900 néző. V: Ónódi , Őri
FTC: SZIKORA – Lukács 3, HÁFRA N. 7, Snelder 2, Szekeres, Kovacsics 3, Schatzl Nadine 4. Csere: VAN DER HEIJDEN 7 (3), HORNYÁK D. 4, Szucsánszki 1, Faluvégi, Márton 3, Jovanovics 4, Nagy L., BÁNFAI 4 (1). Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: Wéninger – Ertl 1 (1), Hornyák Á. 3, Zsigmond V., Szabadfi, Szöllősi-Zácsik 1, Farkas E. 2. Csere: Sipeki (kapus), BRETTNER 5, Juhos 4 (1), Pásztor 2, RÁCZ R. 4 (1), Kaczur. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 16. p.: 13–4. 26. p.: 20–7. 42. p.: 30–12. 48. p.: 36–14
Kiállítások: 2, ill. –
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Elek Gábor: – Másik arcunkat mutattuk, mint szombaton, és ennek örülök. Jó hangulatú mérkőzést játszottunk.
Mihály Attila: –
Csapatomnak az utolsó negyedórában mutatott játéka volt értékelhető, a fiatalok belekóstolhattak, hogy milyen Európa egyik legjobb csapata ellen játszani.