Női kézi NB I: az ETO 25 perc után állva hagyta a Kohászt

2020.01.05. 17:21
Stine Oftedal a Dunaújváros ellen is nagyszerűen játszott (Fotó: Koncz György, archív)
A Győri Audi ETO KC 30–19-re legyőzte hazai környezetben a Dunaújvárosi Kohászt a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A Győr az idei első mérkőzésén csütörtökön úgy győzte le idegenben hat góllal az MTK-t (31–25), hogy a szünetben csak eggyel vezetett (15–14). Az ETO ezúttal sem kezdte igazén jól a mérkőzést, a Dunaújváros a 25. percig tartotta a hazaiak által diktált nem annyira magas tempót (10–9), utána azonban ritmust váltottak a zöld-fehérek, és már az első félidő végére négygólos előnyt alakítottak ki (14–10).

A második játékrészt 5–0-s szériával kezdte az ETO (19–10), a szünet utáni első újvárosi gólra a 38. percig kellett várni. A vendégeknek ezt követően valamelyest sikerült összekapniuk magukat, s ahhoz képest tisztes különbségű vereséget szenvedtek (30–19), hogy kevesebb mint 40 perc játék után már kilencgólos hátrányban voltak.

Az ETO a jövő hét végén Szombathelyen lép pályára legközelebb, míg a Dunaújváros pénteken az Alba Fehérvár vendége lesz – Imre Vilmos együttese itt próbál majd véget vetni a bajnokságban augusztus 31-e óta tartó idegenbeli nyeretlenségi sorozatának.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 30–19 (14–10)
Győr, 3812
néző. V: Rontó, Szanyi
GYŐR: Leynaud – Bódi 1, K. Bulatovics 2, Nze Minko 4, Edwige 1, A. Hansen 1, Fodor Cs. 1. Csere: KISS É. (kapus), Brattset 3, Oftedal 4, E. Amorim 1, V. KRISTIANSEN 4 (1), Knedliková 1, PUHALÁK 5, Kurtovic 2. Edző: Danyi Gábor
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch 3, Szekerczés 1, Bouti 1, Sirián 1, Triscsuk, Kazai 1. Csere: Stojak (kapus), Nick, SZALAI B. 5, Jovovics 4 (3), Ferenczy 1, Braun 1, Mihály P. 1, Csavlovics, Molnár B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 14. p.: 6–5. 24. p.: 10–9. 27. p.: 13–10. 34. p.: 18–10. 42. p.: 21–12. 47. p.: 24–14. 55. p.: 28–16
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
Danyi Gábor:
– A védekezésünkkel nem volt gond, a támadójátékunkból azonban hiányzott a ritmus és a pontosság. Ennek ellenére jól vettük az újabb akadályt.
György László: – A második félidőbeli nagyon gyenge támadójáték következménye a viszonylag nagy különbségű vereség. Éppen ezt szerettük volna elkerülni, sajnos nem sikerült.

1. Győr 12 12 391–276 +115 24
2. FTC 11 8 2 1 346–274 +72 18
3. Siófok 11 8 1 2 359–253 +106 17
4. Érd 11 8 3 355–290 +65 16
5. Debrecen 11 7 2 2 334–301 +33 16
6. Vác 11 5 2 4 306–303 +3 12
7. Dunaújváros 11 4 2 5 270–283 –13 10
8. Fehérvár 11 4 1 6 270–319 –49 9