Női kézi NB I: otthon nyert a Vác és a Mosonmagyaróvár

MTI MTIMTI MTI
2015.05.15. 19:52
A Vác a Szeged, míg a Mosonmagyaróvár az MTK ellen érvényesítette a papírformát pénteken a női kézilabda NB I alsóházi rájátszásában.

A jövő heti utolsó fordulóban dől el, hogy a Vác vagy a Mosonmagyaróvár végez-e a kilencedik helyen. Előbbi csapat előnye egy pont. Az MTK biztosan 11., a Szeged pedig 12. lesz.

néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC: Bíró B. – JOVETIC 9, Tóth E. 1, Farkas V. 3 (1), FÜLÖP 5, Hornyák D. 5 (3), Szondi 2. Csere: Balog, Sztranyan (kapusok), Hansághy 1, Hámori 1, DAKOS 3, Helembai 2, Pelczéder, Stefanovics 2, Bató. Edző: Ottó Katalin
SZEGED: Dobó M. – Barján 3, Zsilák 1, Selmeci, TERMÁNY 6, Gulyás 3, Szabó E. 3 (2). Csere: Futaki (kapus), Aron, Hárs 2, LACKOVIC 5. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–3. 19. p.: 7–6. 22. p.: 12–6. 36. p.: 23–11. 41. p.: 23–16. 50. p.: 28–18
Kiállítások: 0, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Ottó Katalin:
A győzelem volt a lényeg a mérkőzésen, amelyen nehéz volt úgy elosztani a játékidőt, hogy mindenki megfelelő bizonyítási lehetőséget kapjon. Készülünk a helyosztóra.
Marosán György: – A nagyobb játékerőt képviselő csapat nyerte a mérkőzést, amelyhez gratulálok és további sikereket kívánok.

Mosonmagyaróvári KC SE–MTK Budapest SE 27–24 (16–7)
Mosonszolnok, 200
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MOSONMAGYARÓVÁR: Petróczi – Tamás 3, TÓTH G. 4 (1), Dajka 2, Dombi 2, FRANKOVIC 10, Hajtai 1. Csere: Mistina (kapus), Kopecz, Kurucz, Filipovics 4, Kiss K., Hanczvikkel 1, Gyimesi. Edző: Hlavaty Tamás
MTK: Blazek – Varga N. 3, VALOVICS 6, WOLF 8 (6), Kollár-Ábrahám 1, Barna 2, Szádvári. Csere: Ignácz-Pethő (kapus), Csuka 1, Khouildi, Fekete B. 3, Horváth D. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 10. p.: 5–2. 15. p.: 9–3. 23. p.: 13–5. 31. p.: 17–7. 39. p.: 19–12. 43. p.: 20–14. 50. p.: 23–19. 56. p.: 25–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6
Hlavaty Tamás:
– Nagyon akartuk ezt a győzelmet, és az első félidőben nagyon jól is játszottunk. Fiataljaink tapasztalatlansága okozta a szorosabb végjátékot, de csapatom akarása, küzdeni tudása minden dicséretet megérdemel.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben kilencgólos előnyt ajándékoztunk a hazaiaknak. A folytatásban megmutattuk, hogy tudunk küzdeni és kézilabdázni, de ekkora hátrányt már lehetetlen volt ledolgozni.

A 9–12. HELYÉRT VÍVOTT RÁJÁTSZÁS ÁLLÁSA
9. Ipress Center Váci NKSE 5 4 1 147–110 +37 12
10. Mosonmagyaróvári KC SE 5 4 1 130–105 +25 11
11. MTK Budapest SE 5 2 3 116–130 –14 6
12. Szeged KKSE 5 5 103–151 –48 1