Női kézi NB I: a Vác a meccset és Hornyákot is elveszítette

2014.09.03. 19:38
A siófoki Nina Wörz akcióban a Dunaújváros ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
Nem kezdődött jól a női kézilabda NB I a váci csapat számára, amely az 1. fordulóban hazai pályán 22–21-re kikapott a Mosonmagyaróvártól, ráadásul megsérült egyik legfontosabb játékosa, Hornyák Dóra. A Győr és a Ferencváros esélyeshez méltón nyert.

A győri fiókcsapat a nyáron Veszprémből Mosonmagyaróvárra tette át a székhelyét, első bajnokiját azonban idegenben, Vácon játszotta. Róth Kálmán csapatának helyzetét megkönnyítette egy sajnálatos eset, a váciak ugyanis az első játékrészben könyöksérülés miatt elveszítették Hornyák Dórát (a Győrből érkezett válogatott átlövőre valószínűleg több hetes kihagyás vár). 20–14-es mosonmagyaróvári vezetésnél úgy tűnt, nem lesz izgalmas a végjáték, a Vác azonban feljött egy gólra, igaz, egyenlítenie már nem sikerült.

A Dunaújváros fordulatos és a végletekig kiélezett mérkőzést játszott a Siófokkal. A hazaiak legjobbja Triffa Ágnes és a 15 gólig jutó Bulath Anita volt. A sors fintora, hogy az utolsó percben éppen az újvárosiak válogatott átlövője egyenlíthetett volna, ám lövését védte Pastrovics Melinda, Orbán Annamária pedig az utolsó másodpercben hétméteresből beállította a 26–24-es végeredményt, nyert tehát a vendég Siófok.

A Győri ETO-nak a felkészülési mérkőzéseken több vereség is becsúszott, a bajnoki rajton azonban ebből semmi sem látszott. A címvédő már 20 góllal is vezetett a Békéscsaba ellen, végül 18-cal nyert.

Az MTK a 12. percben kétgólos előnyben volt, és ezt követően is meglepően jól tartotta magát a Ferencváros otthonában. A zöld-fehérek két perccel a vége előtt még csak 29–26-ra vezettek, ám egy 4–0-s sorozattal megnyugtató különbségű győzelmet arattak.

A DVSC sokáig pariban volt idegenben a Fehérvárral, ám a hazaiak a második félidőben a maguk javára fordították a mérkőzést. Egyik legjobbjuk a nyáron igazolt japán irányító, Isitate Majuko volt.

Az újonc Szegedre nem várt könnyű feladat, hiszen a nyáron alaposan megerősített Érd vendége volt. A Tisza-partiak nem is tudták elkerülni a kiütéses vereséget, főleg a második félidőben rohant át rajtuk az Érd.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 35–17 (16–8)
Győr, 1800
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: HERR O. – Orbán Adrienn 1, S. MÜLLER 7 (2), Görbicz 1 (1), H. Löke 2, Szeny 4, Korsós 3 (1). Csere: Kovacsics 1, BOGNÁR-BÓDI 6, V. Milanovic-Litre 2, Aguilar 1, Hornyák Á., Planéta 3, SZEPESI 4. Edző: Ambros Martín
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Kovács Anett, Nikolajenko 4 (1), Szögi 2, Szabó V., Glusica 3, Gávai. Csere: Terenyi (kapus), Tóth S. 1, WALFISCH 5, Sári 2, Diószegi, Gidai, Török G. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–2. 10. p.: 4–4. 16. p.: 8–4. 21. p.: 13–5. 37. p.: 23–8. 46. p.: 30–11. 54. p.: 33–15
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Számunkra most az a fontos, miként tudunk fejlődni mérkőzésről mérkőzésre. Nehéz ekkora különbségnél játszani, de ezúttal a mérkőzés minden szakaszában jól teljesítettünk, különböző felállásokban is.
Avar György: – Túlságosan is tiszteltük a Győrt, és talán annyi lépéshibát sem követtünk el a mérkőzésen.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOK KC FALÉRIUS FÜRDŐ 24–26 (13–13)
Dunaújváros, 800
néző. V: Hargitai, Markó
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA – Hosszu, Sánta 1, Takács D., BULATH 15 (7), Ferling 3, Vincze 3. Csere: Nagy É., Víg (kapusok), Gera 1, Azari 1, Takács B., Kamper, Berta. Edző: Mátéfi Eszter
SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 4, Szekerczés 3 (2), Wörz, PIEDADE 4, ORBÁN 7 (2), ERDŐSI 5. Csere: Kumpel (kapus), Németh Cs. 2, Szalai 1, Deáki, Buzsáki, Szabadfi. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 10. p.: 3–5. 24. p.: 10–9. 28. p.: 13–10. 35. p.: 13–15. 41. p.: 16–19. 54. p.: 22–22. 57. p.: 22–24
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 6/4
Mátéfi Eszter:
– Döntő pillanatokban sokat hibáztunk, ez nem volt ránk jellemző korábban. Kiváló ellenféltől szenvedtünk vereséget, a Siófok jelentősen megerősödött, nem véletlenül várják sokan a legjobb négy közé. Rengeteg technikai hibát vétettünk és részben ezekből fakadóan nyolc indítás-gólt kaptunk. Sajnálom, hogy legalább egy pontot nem sikerült itthon tartanunk.
Golovin Vlagyimir: – Minden csapat ilyen bajnoki kezdésről álmodik. Tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz. Senkit nem szeretnék külön kiemelni, a játékosok ma egymásért küzdöttek, a kritikus szituációkban mindig akadt, aki hozzá tette a szükséges pluszt. A végjátékban kicsit szerencsésebbek voltunk. Kiváló dunaújvárosi együttessel találkoztunk, nem sok ellenfél fog pontokkal távozni innen.

FEHÉRVÁR KC–DVSC-TVP-AQUATICUM 23–20 (12–12)
Székesfehérvár, 500
néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Kiss É. – CSÁKI 5, Hajduch, ISHITATE 5, Horváth B. 1, Tilinger 4, KAZAI 4. Cs: Szavko (kapus), Bogoszavljevics 1 (1), Herr A. 2 (1), Mayer 1, Tanabe. Edző: Bakó Botond
DEBRECEN: Lajtos – Bohus-Karnik, KARNIK 9 (3), Siska, Gorilska 1, KUDOR 5, Kelemen. Cs: Horváth-Pásztor (kapus), Varsányi 1, Klikovac 1, Bárány, Szilágyi, Vörös B. 1, Sopronyi 2 (1), Slakta. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1–1. 12. p.: 3–3. 18. p.: 6–5. 24. p.: 9–9. 28. p.: 10–11. 34. p.: 13–14. 40. p.: 16–14. 46. p.: 18–16. 52. p.: 21–18. 58. p.: 23–20.
Kiállítások: 4 illetve 6 perc
Hétméteresek: 6/2 illetve 4/4
Bakó Botond:
– Tipikus első meccs volt kapkodással, sok hibával tarkítva. A védekezésünk stabil volt, azzal meg voltam elégedve egész mérkőzés alatt. A támadójátékunkon viszont van még mit javítani, rengeteg ziccert, és hétméterest hagytunk ki, ha ezek bemennek nem kellett volna izgulnunk a végén. Rengeteget kell még fejlődnünk.
Varga József: – Harcos mérkőzést játszottunk, benne volt esetleg egy győzelem is, de ebből a küzdelemből a Fehérvár jött ki jobban.

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–MTK-BUDAPEST 33–26 (18–12)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Heim, Kiss O.
FTC: Ferenczi – Kovacsicz 3, Soós 2, SZUCSÁNSZKI 7, Szamoránsky P. 3, Tomori 1, Szarka 2. Csere: HLOGYIK (kapus), PENA 7 (6), Mészáros, STEINBACH 5, Lukács 2, Cifra 1. Edző: Elek Gábor
MTK: BLAZEK – Török P. 4, ÁBRAHÁM 6, Horváth D. 1, Khouadi 2, BARNA 6, Balog B. 3 (1). Csere: Kókai (kapus), Wolf 1, Varga N., Schmidt, Szádvári, Kovács G. 2, Valovics 1, Csuka. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–6. 12. p.: 6–8. 23. p.: 15–9. 37. p.: 21–13. 46. p.: 24–20. 58. p.: 29–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1
Elek Gábor:
– A második félidő jelentős részéért szégyellem magam, örülök annak, hogy egy kilencvenkilences születésű kislány Hlogyik Petra nagyszerűen mutatkozott be az élvonalban.
Horváth Attila: – Gratulálok csapatomnak, veszíteni valónk nem nekünk volt, ha ezt megértették volna, és nem követnek el úttörő hibákat, akár szorosabb eredmény is születhetett volna.

IPRESS CENTER-VÁC–MOSONMAGYARÓVÁR 21–22 (10–11)
Vác, 500
néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: BÍRÓ – Ertl 1, Stefanovics, Hornyák D. 1, Fülöp 3, Sterjova 4, Szondi. Csere: Balog J. (kapus), Farkas 6 (3), Pelczéder 1, Dakos 2, Hámori 2, Virág 1(1). Edző: Konkoly Csaba
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Knedliková 2, DOMBI 4, Gyimesi 4, Kurucz 2, TÓTH G. 7(1), Hajtai 1. Csere: Schneck R. (kapus), Filipovics 1, Hanczvikkel 1, Kopecz, Kiss K. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 11. p.: 4–5. 21. p.: 8–6. 33. p.: 10–13. 46. p.: 14–20. 53. p.: 19–20. 58. p.: 20–22
Kiállítások: 10, ill. 20 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 1/1
Konkoly Csaba:
– Ha hazai pályán csak a második félidőben kezdünk el védekezni, ez vár ránk. Nagyon fontos pontokat és játékost veszítettünk.
Róth Kálmán: – Jelentem: Mosonmagyaróvár női kézilabdacsapata lejátszotta első NB I-es bajnokiját, és megnyerte azt!

ÉRD–SZEGED KKSE 39–17 (14–7)
Érd, 1200
néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál
ÉRD: Janurik – Schatzl 5 (1), TRISCSUK 5, Pálos-Bognár, Kisfaludy 4, KOVÁCS A. 5, KRPEZ 6, Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), KLIVINYI 6, Szekeres 2, Signaté, Kosztjukova 1, Takács Kitti 3, Mester N. 1, Nick 1. Edző: Borsosné Szabó Edina
SZEGED: Futaki – Tóth Orsolya, MISTRICS 3, Gulyás V. 1, CUBELA 5, Zsilák. Csere: Dobó M. (kapus), Lehman-Dobó, Selmeci 1, Szabó Edina 1, Dajka 1, Barján 1, Albert 1, Karsai, Hárs 2, Aron 1. Edző: Marosán György
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Borsosné Szabó Edina:
– Elégedett vagyok csapatom teljesítményével, az újaknak sikerült jól beilleszkedniük, remélem, a továbbiakban is hasonló sikerekben lehet része a csapatnak. Nehéz volt a mérkőzés eleje, de sikerült felvennünk a ritmust. Örülök, hogy csapatom összes tagja pályára lépett, és hozzá tudott tenni valamit a játékhoz.
Marosán György: – Egy magyar topcsapat ellen nem várhattunk mást. Fel kell vennünk a liga ritmusát. Nem tetszik az eredmény, de sajnos ekkora a különbség a két csapat között. Remélem, a későbbiekben csapatom hasonlóan tud építkezni, mint az Érd, és értékes pontokat rabolhatunk az ellenfelektől.