Női kézi NB I: a Vác 71 gólos meccsen verte meg az Újvárost

M. D.M. D.
2020.01.17. 19:57
A Vác 36–35-re nyert a Dunaújváros vendégeként Szekszárdon, míg a Mosonmagyaróvár hazai környezetben tizenhét góllal megverte a sereghajtó Szent Istvánt (40–23) a női kézilabda NB I-ben pénteken.

A váciak sokat köszönhetnek Kácsor Grétának, hogy a fordulatos és gólzáporos mérkőzésből ők kerültek ki győztesen, a juniorválogatott tagjaként világ- és Európa-bajnok balátlövő 11 gólt dobott, abból hatot az utolsó negyedórában.Kácsor Grétának, hogy a fordulatos és gólzáporos mérkőzésből ők kerültek ki győztesen, a juniorválogatott tagjaként világ- és Európa-bajnok balátlövő 11 gólt dobott, abból hatot az utolsó negyedórában.

A vendéglátóknál Triscsuk Krisztina jutott el tíz találatig.

A játéknap másik mérkőzésén a Mosonmagyaróvár hazai környezetben 40–23-ra megverte a sereghajtó Szent Istvánt, ezzel véget vetett három hónap óta tartó hatmeccses nyeretlenségi sorozatának, és fontos két pontot szerzett a bennmaradásért folyó harcban.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA
VÁCI NKSE 35–36 (15–17)
Szekszárd, 500
néző. V: Horváth P., Marton
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – GROSCH 7, Ferenczy 3, Molnár B. 2, Nick 1, TRISCSUK 10 (5), Kazai 1. Csere: Stojak (kapus), Csavlovics, Bouti, Szekerczés 2, SZALAI B. 7, Sirián 2. Edző: György László
VÁC: Arenhart – DIÓSZEGI 4 (1), HÁMORI 5, LAKATOS R. 5, Helembai F. 2, KÁCSOR 11 (2), Radoszavljevics 2. Csere: Bukovszky (kapus), Kuczora 5 (4), Mészáros R. 1, Szondi, Szabó K. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása: 6. perc:
4–4. 10. p.: 4–7. 18. p.: 11–10. 27. p.: 14–15. 35. p.: 19–18. 41. p.: 25–22. 48. p.: 27–29. 58. p.: 34–35
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
György László:
A vereség oka egyértelműen a védekezés hiánya, ami magával hozza a gyenge kapusteljesítményt is. Azt éreztem, ha tovább játszunk, akkor sem tudunk nyerni, hiába hoztuk támadásban a maximumot.
Szilágyi Zoltán: – A szünetben mondtam a lányoknak, hogy az a csapat nyer, amelyik előbb rakja rendbe a védekezését. Ez az utolsó percekben nekünk sikerült, ez jelentette a siker kulcsát.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–SZENT ISTVÁN SE 40–23 (19–10)
Mosonmagyaróvár, 900
néző. V: Felhő, Öcsi
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – Katona 3, BARDI 4, Horváth B. 2, Gyimesi, Hudák 1, Hajtai 1. Csere: Ferenczi A. (kapus), TILINGER 7 (3), Lancz 4, HOLESOVÁ 8, Szalai Zs. 1, De Souza 2, Kellermann 3, Domokos D. 3, Szarková 1. Edző: Bognár Róbert
SZENT ISTVÁN SE: Gercsó – Horváth G. 3 (1), Albert, ARON 4, Lyngby 1, Szerző 2, Stranigg 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), Monori 4, Scheffer, Tobak 2, Balog B. 3 (2), Pánczél, Varjú, SZIRÁKI 3. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 4–2. 12. p.: 7–3. 16. p.: 9–6. 20. p.: 12–8. 24. p.: 14–8. 35. p.: 22–11. 41. p.: 24–11. 45. p.: 27–15. 55. p.: 34–20
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Bognár Róbert:
– Nem számítottam ilyen nagy különbségű, magabiztos győzelemre, aminek természetesen nagyon örülök. Jó volt látni, hogy újra tudtak mosolyogni a lányok, mert élvezték a játékot. Ezt a sikert azonban csendesen, szerényen ünnepeljük meg.
Vojkovics Gyula: – Hiába szerettük volna, nem tudtuk tartani a lépést a hazai csapattal, és így már az első játékrészben eldőlt a találkozó. Kicsit szétestünk, megtorpantunk az elmúlt időszakban, tehát most ismét el kell kezdenünk az építkezést. A bajnokság első felét tekintve azonban nem vagyunk elégedetlenek, hiszen bravúros pontokat is szereztünk, és több találkozón is be tudtuk bizonyítani, hogy helyünk van az élvonalban.

1. Győr 14 14 463–328 +135 28
2. FTC 14 10 3 1 452–355 +97 23
3. Siófok 13 10 1 2 436–309 +127 21
4. Érd 13 10 3 425–350 +75 20
5. Debrecen 13 7 3 3 392–368 +24 17
6. Vác 13 6 2 5 373–372 +1 14
7. Dunaújváros 13 5 2 6 328–341 –13 12
8. MTK 14 5 2 7 388–433 –45 12