Női kézi NB I: kikapott a szünetben még vezető Vasas

2018.05.06. 19:34
Nem sikerült meglepetést szereznie a Vasas női kézilabdacsapatának, az élvonaltól elbúcsúzó angyalföldiek hazai pályán hatgólos vereséget szenvedtek a Debrecentől úgy, hogy a félidőben még egy góllal vezettek.

A hazaiaknál Kuczora Csenge nyolc gólt szerzett, a vendégeknél a dán Lotte Griegel és a montenegrói Jelena Deszpotovics volt a legeredményesebb hat-hat találattal.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Vasas SC–DVSC-TVP 25–31
(13–12)
Népfürdő utca, 300 néző. V: Herczeg p., Südi P.
VASAS: TZINTZIS – Arany, Mester N. 3, HANUSZ 4, KUCZORA 8 (2), Németh N., Fekete B. 2. Csere: Lyngby 1, Kocsis Á. 2, Becséri 1, Hárs 3, Pados, Agovics 1, Katona L. Edző: Varga Márta
BVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, Hajduch 1, GRIGEL 6 (2), Tóvizi 2, DESZPOTOVICS 6, Hársfalvi 2. Csere: Lajtos, Szabó D. (kapusok), Sirián, Zamfirescu 1, Pálsdóttir 4, CSÁKI 5 (1), Vantara-Kelemen 3, Román, Pénzes 1. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 17. p.: 6–7. 23. p.: 10–8. 37. p.: 15–15. 42. p.: 17–19. 48. p.: 18–25. 55. p.: 23–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Varga Márta:
– Ismerve a tegnapi, MTK–Békéscsaba mérkőzés végeredményét, már semmi esélyünk nem maradt a bennmaradásra, ezért csak annyit kértem a lányoktól a mérkőzés előtt, hogy tiszteljük meg magunkat, az ellenfelünket és szurkolóinkat azzal, hogy odatesszük magunkat a meccsen, és ez sikerült is.
Vida Gergő: – Nagyon jól játszott a Vasas, mi az első félidőben alulmúltuk saját magunkat, nagyon gyengén védekeztünk, és rengeteg ziccert hibáztunk, igyekszünk tanulni az első félidőből, a második félidőben már megfelelő tempóban kézilabdáztunk.

1. Győri Audi ETO KC 24 23 1 774–521 +253 46
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 23 22 1 753–519 +234 44
3. Érd 24 18 6 689–584 +105 36
4. Dunaújvárosi KKA 24 16 1 7 675–586 +89 33
5. Siófok KC 24 15 1 8 685–644 +41 31
6. Váci NKSE 24 15 9 752–664 +88 30
7. Kisvárdai KC SE 24 12 1 11 573–591 –18 25
8. DVSC-TVP 24 10 1 13 615–653 –38 21