Női kézi NB I: a szünet után gálázott a Siófok

2019.01.02. 18:36
A Siófok 32–16-ra legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A Balaton-partiak csak egygólos előnnyel vonulhattak a szünetre, majd a második félidőben egy 9–0-s rohammal elhúztak ellenfelüktől, s a 20–5-ös játékrésznek köszönhetően magabiztos győzelmet arattak.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 32–16 (12–11)
Siófok, 823
néző. Vezette: Héjjas, Kránitz
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 7, Drabik 1, Perianu 1, Kobetic 5, Nze Minko 4 (1), Aoustin 4. Csere: Dedu (kapus), M. González 1, Jezic 1, Geiger, Hmirova, Elghaoui 6, Janjusevics 2, Sárosi. Edző: Tor Odvar Moen
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – Kovacsicz 2, Kopecz 1, Farkas V. 3 (3), Sz. Vukcsevics 2, Szarková 4, Bízik R. Csere: Gubíková (kapus), Bardi, Maric 3, Horváth B. 1, Katona, Tóth M., Bízik B., Hudák. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 12. p.: 5–4. 24. p.: 11–7. 29. p.: 11–11. 37. p.: 16–13. 41. p.: 20–13. 46. p.: 24–14. 53. p.: 29–16
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Tor Odvar Moen:
– Az MTK elleni, csalódást keltő játék és eredmény után a legfontosabb az volt, hogy visszanyerjük az önbizalmunkat. Az elején még akadozott a játékunk, de a szünet után rendeztük a sorokat és a védekezésünket. A második félidőben már olyan kézilabdát nyújtottunk, ami elvárható ettől a csapattól, és remélem, ezzel a lendülettel, önbizalommal és hozzáállással megyünk neki a hétvégi, Ikast elleni első EHF-kupa-meccsnek is.
Bognár Róbert: – A Siófok jobb csapat, ettől függetlenül nem értem, hogy ha tisztességesen felkészülünk az ellenfélből és az első félidőben szépen tartjuk magunkat, akkor miért esik szét a játékunk a szünet után. Nem igazán tudom, hogy az első vagy a második félidőben látott együttes az igazi csapatom, olyan nagy volt a különbség a két játékrész között.