Női kézi NB I: a Szombathely nyerte meg az újoncok meccsét

2020.02.16. 19:35
A Szombathely hazai pályán 35–28-ra legyőzte a Szent István SE-t a női kézilabda NB I 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A szombathelyiek az ötödik győzelmüket könyvelték el, a szintén újonc SZISE továbbra is nyeretlen.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
HUNGAST SZOMBATHELY–SZENT ISTVÁN SE 35–28 (19–13)
Szombathely, 500
néző. V: Altmár, Horváth M.
SZOMBATHELY: TOMASEVICS – JOVANOVIC 5, BANDELIER 10 (1), Szendrei, GORILSZKA 5 (2), Virág 2, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Pődör B., Varga N. 1, HORVÁTH P. 4, Mayer 3, Pődör R. 2. Edző: Marosán György
SZENT ISTVÁN SE: Grecsó – ARON 5, Horváth G. 1, STRANIGG 8, Scheffer 1, Albert, Tobak 2. Csere: Mátéfi (kapus), Schneider 1 (1), Lyngby 2 (2), Sziráki 2, Szerző 2, Varjú, MONORI 4. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 14. p.: 8–5. 22. p.: 14–10. 32. p.: 22–13. 37. p.: 24–17. 44. p.: 28–22. 54. p.: 33–25
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/3
Marosán György:
– Egész héten erre a találkozóra készültünk. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, az elején jobban kezdett a vendégcsapat, de fokozatosan feljöttünk, és átvettük a játék irányítását. Az eredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbséget.
Vojkovics Gyula: – Gratulálok a Szombathelynek, megérdemelten győzött. Nagyon akartuk a győzelmet, de a sok technikai hiba miatt nem sikerülhetett. Az első félidő végén és a második félidő elején ment el a mérkőzés. NŐI KÉZILABDA NB I