Női kézi NB I: a Siófok egyszer sem vezetett az MTK ellen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.12.30. 19:55
Kobetic kilenc gólja is csak a döntetlenhez volt elég a Siófoknak (Fotó: Siófok KC)
Az MTK Budapest 22–22-es döntetlent játszott a Siófok KC otthonában a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A 47. percben még 22–18 volt az állás a vendég fővárosiak javára, ám az utolsó tíz percben három játékosukat is kiállították, így nem tudták megőrizni előnyüket. Az EHF-kupa csoportkörében szereplő hazaiak egyetlen alkalommal sem vezettek a meccsen.

A Debrecen hazai pályán tíz góllal nyert a Budaörs ellen. Ez volt a DVSC első tétmérkőzése a régi-új vezetőedző, a november 22-én negyedik alkalommal kinevezett Köstner Vilmos irányításával, aki 1995-ben és 1996-ban EHF-kupát nyert a csapattal.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–MTK BUDAPEST 22–22 (12–17)
Siófok, 1185 néző. V: Marton, Szabó E.
SIÓFOK: Solberg – Böhme 4, M. González 2, Nze Minko 2, Jezic, KOBETIC 9 (1), Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), Drabik 1, Hmirova 1, Geiger, Elghaui. Edző: Tor Odvar Moen
MTK: Győri – Bánfai, KARNIK 7 (1), Tóth E. 2 (1), Dakos 3, Termány 2, FEKETE B. 4. Csere: Lajtos (kapus), Slakta 2, Mihálffy 2, Stranigg, Kovács G. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–4. 10. p.: 5–6. 20. p.: 8–14. 26. p.: 11–14. 36. p.: 14–18. 41. p.: 18–19. 51. p.: 20–22
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Tor Odvar Moen: –
A hozzáállásunk elfogadhatatlan, az első játékrészben a védekezésünk keménysége a minimális szintet sem érte el. Hazai pályán az ilyen párharcokat kötelező lenne megnyernünk.
Golovin Vlagyimir: – Mi egy pontot nyertünk, a Siófok viszont vesztett. Nagyon büszke vagyok a lányokra, és maximálisan elégedett vagyok a hozzáállással, valamint a mutatott játékkal.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ALBA FEHÉRVÁR KC 32–27 (14–14)
Dunaújváros,
700 néző. V: Paska, Vastag
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Kazai 2, Ferenczy F. 3, CIFRA, SIRIÁN 3, SZEKERCZÉS 11 (3), Grosch 1. Csere: MONORI 5, Dombi L., Szalai B. 3, Nick 1, Mihály P. 3, Bouti. Edző: György László
FEHÉRVÁR: Mistina – PELCZÉDER 5, MENDY 4, Temes 2, Zsilinszkajtye 3, Gorsenyina 1, Boldizsár. Csere: Györkös (kapus) 1, NASCIMENTO 6 (2), Sztankovics 2 (1), Szarka A. 3, Májer. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 15. p.: 8–6. 23. p.: 11–8. 30. p.: 14–14. 38. p.: 18–15. 45. p.: 24–17. 55. p.: 29–24. 60. p.: 32–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3
György László: –
Nagyon fontos volt ez a győzelem, küzdöttünk, harcoltunk, és úgy gondolom, megérdemeltük a két pontot.
Deli Rita: – Fordulatos mérkőzés volt, mindkét csapat remekül harcolt, Csapó Kyrával jobb volt a Dunaújváros.

DVSC-SCHAEFFLER–MOYRA-BUDAÖRS 32–22 (16–10)
Debrecen, 1800 néző. V: Héjjas, Kránitz
DEBRECEN: OGUNTOYE – Varsányi 2, Punyko 2 (2), Grigel 3 (1), TÓVIZI 2, DESZPOTOVICS 5, Vantara-Kelemen 3. Csere: Triffa, Szabó D. (kapusok), Kovács Anna 4 (2), Bordás 1, Zamfirescu 2 (1), BULATH 7 (5), Arany, Szabó P., Borgyos 1 (1). Edző: Köstner Vilmos
BUDAÖRS:Sipeki – Dávid-Azari 2 (2), Pálos-Bognár, Zsigmond 3, Pásztor 1, Gerháth, Mézes 1. Csere:Kastl, Wéninger (kapusok), Hornyák Á. 2, Soós 2, Kiskartali, Szabadfi, HORVÁTH L. 10 (4), Ertl 1, Kaczur. Szakmai igazgató:Neukum Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 11. p.: 6–2. 18. p.: 10–3. 26. p.: 14–9. 35. p.: 19–10. 38.p.: 21–11. 46.p.: 26–13. 53.p.: 29–19
Kiállítások: 4, ill. 18 perc
Hétméteresek: 14/12, ill. 7/6
Köstner Vilmos: –
Noha az eredmény nem ezt tükrözi, megnehezítette a dolgunkat a Budaörs. A legtöbbet talán erre a mérkőzésre készültem eddigi pályafutásom alatt. Támadójátékban sok olyan elemet tudtunk gyakorolni, amitől gyorsabbak lehetünk.
Neukum Tamás: – Koncepciót szeretnénk váltani a játékunkban, s ez már időnként látszott is, a mérkőzés nagy részében azonban a DVSC akarata érvényesült. Sokat hibáztunk a kulcsmomentumokban, de koncentrálunk a bajnokság hátralévő részére.

1. Győr 9 9 343–234 +109 18
2. FTC 9 9 307–200 +107 18
3. Érd 10 7 1 2 303–286 +17 15
4. Vác 10 7 3 290–266 +24 14
5. Siófok 10 6 1 3 287–235 +52 13
6. Fehérvár 10 5 1 4 274–268 +6 11
7. Debrecen 10 5 1 4 278–276 +2 11
8. Kisvárda 9 4 2 3 229–218 +11 10