Női kézi NB I: a Siófok alaposan megszórta a sereghajtót

2020.02.25. 19:43
Camille Aoustin és a Siófok győzelmet ünnepelhetett a SZISE ellen (Fotó: Török Attila, archív)
A Siófok hazai pályán 45–26-ra legyőzte a sereghajtó Szent István SE-t a női kézilabda NB I keddi játéknapján.

Egy 3–0-s szériával nyitotta a mérkőzést a Siófok, amely a 10. percben már ötgólos előnyben volt. Alig öt perccel később már kétszer ekkora volt a különbség a csapatok között, időt is kért a SZISE. A lépést azonban alig-alig bírta tartani ellenfelével a sereghajtó, a szünetben 25–13-at mutatott az eredményjelző Siófokon.

A hazaiak a fordulás után ugyanott folytatták, ahol azelőtt abbahagyták, végül 11 góllal, 45–26-ra hozták a mérkőzést. A Siófoknál a pályára küldött mezőnyjátékosok mindegyike betalált, a SZISE két hetest is kihagyott – a vendégeknél Albert Helgát leszámítva szintén az összes mezőnyjátékos eredményes volt.

KÉZILABDA
NŐI NB I
SIÓFOK KC–SZENT ISTVÁN SE 45–26 (25–13)
Siófok, 900 néző. V: Kovács-Sebők, Réti
SIÓFOK: Szikora – Such 3, Janjusevics 6, Niombla 5 (2), Drabik 4, Kobetic 3, Hársfalvi 5. Csere: Silje Solberg, Csapó Kincső 1 (kapusok), Jezic 7, Aoustin 4, Böhme 2, Wald 3 (2), Lapos 2. Edző: Tor Odvar Moen
SZENT ISTVÁN: Gercsó – Horváth G. 2, Lyngby 1, Albert H., Scheffer 3, Aron 2, Stranigg Zs. 3. Csere: Mátéfi D. (kapus), Varjú 1, Szerző 3, Pánczél 1, Schneider 1, Tobak 2, Sziráki 2, Tieff 2, Monori 3. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 10–5. 20. p.: 20–8. 39. p.: 32–16. 45. p.: 37–21. 52. p.: 41–24
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/0
Tor Odvar Moen: –
A vendégek nem adták fel, végig keményen küzdöttek, így a meccs jó gyakorlás volt nekünk a hétvégi EHF-kupa-negyeddöntő előtt.
Vojkovics Gyula: – Próbáltunk helytállni, ez hellyel-közzel sikerült is. Az első számú célunk az volt, hogy mindenki pályára léphessen és lehetőséghez jussunk. Minden játékosunknak voltak jó pillanatai.

1. Győr 19 18 1 668–455 +213 36
2. Siófok 18 15 1 2 608–427 +181 31
3. FTC 18 13 3 2 579–454 +125 29
4. Debrecen 17 10 3 4 526–485 +41 23
5. Érd 17 11 6 557–475 +82 22
6. Vác 17 9 2 6 493–484 +9 20
7. MTK 19 8 2 9 542–589 –47 18
8. Dunaújváros 18 7 2 9 458–491 –33 16