Női kézi NB I: a Mosonmagyaróvár Budaörsön, az Érd Fehérváron nyert

2019.04.06. 18:49
A Mosonmagyaróvár 24–21-re, az Érd 35–29-re, a Dunaújváros pedig 31–25-re győzött a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Mosonmagyaróvár a Budaörs otthonában tudott diadalmaskodni, az érdiek pedig az Alba Fehérvár ellen nyertek idegenben. A 18 órás összecsapáson a Dunaújváros hat góllal (31–25) bizonyult jobbnak az Eszterházy KC-nál.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 21–24 (9–11)
Budaörs, 935
néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 2 (1), Szabadfi 1, Hajduch, Horváth L. 4 (2), Pálos-Bognár 3, Mézes. Csere: Wéninger (kapus), Hornyák Á. 3, Csáki, Braun 3 (1), Zsigmond 2, Gerháth, Ertl 3. Edző: Neukum Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg – Kovacsicz 2, Hudák, Tilinger 9 (4), Horváth B. 6, Szarková 4, Hajtai 3. Csere: Dányi (kapus), Kopecz, Katona, Bízik R., Gyimesi, Bardi, Vukcsevics, Bízik B. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása: 10. perc: 1–5, 16. p.: 4–6, 23. p.: 5–8, 35. p.: 13–13, 44. p.: 15–16, 53. p.: 17–17, 56. p.: 17–20
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Neukum Tamás:
– Gratulálok a mosonmagyaróvári együttesért, amely megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót. Mi sajnos nagyon hamar megadtuk magunkat, hiszen csak húsz perc után csináltuk azt, amit megbeszéltünk és elterveztünk. Gyenge volt a helyzetkihasználásunk és nagyon sok technikai hibával kézilabdáztunk. Ráadásként vannak olyan játékosaink, akik inkább már a jövőjükkel foglalkoznak, és így nem is tesznek meg mindent a csapatért.
Bognár Róbert: – Nem játszottunk olyan jól, mint az elmúlt fordulókban, de ebben nyilvánvalóan a budaörsieknek is szerepük volt. Sokat forgattuk is a játékosokat és ez sem segített mindig, nálunk is akadtak olyanok, akik fejben nem voltak teljesen rendben. Én alapvetően ilyen találkozóra számítottam, ezért nagyon örülök annak, hogy viszonylag gyengébb játékkal is sikerült megszereznünk a két pontot. Hazai pályán nekimegyünk a Debrecennek is, hiszen ott számunkra nincs lehetetlen.

ALBA FEHÉRVÁR KC–ÉRD 29–35 (13—17)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Andorka M., Hucker
Fehérvár: Györkös – Májer 1, NASCIMENTO 8 (1), Temes 1, Zsilinszkajtye 2, Gorsenyina 5, PELCZÉDER 4. Csere: Mistina (kapus), MENDY 7, Boldizsár, Varga E., Rózsás 1, Szarka A., Utasi
Edző: Deli Rita
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), Kiss N., SZABÓ L. 6 (2), JERÁBKOVÁ 7, TÓTH G. 7, C. Lassource 3. Csere: Foggea (kapus), J. Kovacsevics 1, Lavko 3, Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 5–7. 18. p.: 8–9. 24. p.: 13–14. 28. p.: 13–16. 34. p.: 16–18. 40. p.: 18–22. 46. p.: 22–24. 52. p.: 24–29., 58. p.: 28–33
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Deli Rita:
– Teljesen megérdemelten nyert az Érd. Hullámzó volt a teljesítményünk, a védelmünkkel nem voltam elégedett, hiszen nem tudtuk megállítani riválisunk nagy lövőit. Nem működött a védelem és a kapus kooperációja. A második félidő elején ugyan faragtunk a hátrányunkból, viszont az Érd erejét mutatja, hogy a kritikus szituációkban megbüntette a hibáinkat.
Szabó Edina: – Nagyon nagy meccs és nagy küzdelem volt. Janurik Knga ihletett formában védett, de minden játékosom, aki pályára lépett, száz százalékkal küzdött, az egész csapatot elismerés illeti.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ESZTERHÁZY SC 31–25 (16–10)
Dunaújváros, 500
néző. V: Kovács-Sebők, Réti
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA. – Mihály P. 3, SZEKERCZÉS 5 (2), Cifra, SZALAI B. 4, FERENCZY F. 6 (1), Kazai 2. Csere: Vártok (kapus), Nick, Sirián 3, Molnár B. 2, Monori 3, Bouti 1, Dombi L. 1, Koronczai 1 (1). Edző: György László
EGER: Győrffy – Borbély, Bocsi, Hanczvikkel, Pados 1, Buzsáki 1, SÁRI 7 (3). Csere: Leiner (kapus), IVÁN E. 7, Brettner 4, Bernát 1, Sallai N. 4. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 7. p.: 3–4. 14. p.: 6–5. 33. p.: 16–12. 53. p.: 28–18
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 3/3
György László:
– A győzelem volt a fontos nekünk ezúttal. Teljesítményünk hullámzott, inkább gyengébben játszottunk, mint jól, de ez is elegendőnek bizonyult a biztos sikerhez.
Debre Viktor: – Egy jó Dunaújváros ellen tisztességgel helytálltunk. Elégedett vagyok csapatom hozzáállásával, teljesítményével.

1. Győr 21 21 789–544 +245 42
2. FTC 19 18 1 643–469 +174 36
3. Érd 20 15 1 4 607–545 +62 31
4. Siófok 19 12 1 6 568–456 +112 25
5. Vác 20 12 8 557–546 +11 24
6. Debrecen 20 10 1 9 564–537 +27 21
7. Fehérvár 20 9 2 9 553–568 –15 20
8. Dunaújváros 20 9 11 528–549 –21 18