Női kézi NB I: A küzdés megvolt, de mindenki sokat hibázott – Bódi Bernadett

2018.05.02. 20:57
Bár az utolsó tíz perc kezdetén még a Ferencváros vezetett, végül a Győr 26–24-re nyert a női kézilabda NB I rangadóján. Mivel az első meccsen a zöld-fehérek ugyancsak kétgólos sikert arattak, a két csapat a bajnokság végéig számolgathat, melyikük lesz a befutó az aranyéremre. A győri meccs után a hazaiaktól Bódi Bernadett és Puhalák Szidónia, míg a vendégektől Bíró Blanka és Szucsánszki Zita értékelt az NSO Tv-nek.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 20. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 26–24 (12–15)
Győr, 5308
néző.V:Horváth P., Marton
GYŐR:GRIMSBÖ – Bódi 1, Groot 3 (1), Görbicz 6 (4), Broch 2, Amorim, Puhalák 2.Csere:Kiss É. (kapus), OFTEDAL 6, Hansen 3, Knedlíková 2, M. González 1, Althaus.Edző:Ambros Martín
FTC:BÍRÓ – Lukács 1, VAN DER HEIJDEN 6 (2), Szucsánszki 1, Snelder 2, Jovanovics 2, Schatzl N. 2.Csere:Hadfi (kapus), Szekeres, Háfra 2, Kovacsics 3, Pena 3 (1), Mészáros, Hornyák D. 2, Faluvégi.Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása.7. perc: 2–4. 13. p.: 6–5. 22. p.: 9–9. 26. p.: 10–13. 38. p.: 14–18. 42. p.: 18–18. 48. p.: 21–23. 51. p.: 23–23. 59. p.: 26–24
Kiállítások:4, ill. 6 perc
Hétméteresek:6/5, ill. 5/3
Ambros Martín:
– Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, a fantasztikus küzdelemben mindkét játékrészben mindkét csapatnak voltak ellentétes periódusai. Az első félidő végén játszottunk halványabban, és azért is nehéz volt visszakapaszkodni, mert a Ferencváros sokáig biztosan tartotta az előnyét. Szerencsére a hitünk megmaradt, feljavítottuk a védekezésünket, és a hajrában minden játékosunk az igazi tudásához mérten teljesített. Ezzel sikerült fordítani.
Elek Gábor:– Óriási csata volt, ezért a meccsért mindkét csapat minden elismerést megérdemel. Sokáig átlagon felüli teljesítményt nyújtottunk, de a Győr a végére sikeresen változtatott a védekezésén. Összességében csapatom dicséretet érdemel, mert ebben a csarnokban kevés együttes tud így helytállni. Az eredmény arra jó, hogy tovább izguljunk a befejezésig.