Női kézi NB I: a Győr átszáguldott az Alba Fehérváron

2018.01.13. 18:44
A Győr simán, húsz góllal legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I szombati játéknapján, miközben a Békéscsaba megszerezte az első győzelmét.

Ambros Martín csapata hamar nagy előnyre tett szert, Yvette Broch két és fél perc alatt négyszer is betalált. A győriek a nagyszünetben 21–10-re vezettek, és a második félidőben sem volt megállás – a vendégek 38–18-ra legyőzték az Alba Fehérvárt.

A Győrnél visszatért Anne Mette Hansen, Eduarda Amorimnak pedig ez volt a 200. magyar bajnokija. Stine Oftedal kisebb sérülés miatt nem játszott.

KÉZILABDA
Női NB I
HUFBAU AKKER-KNKSE– DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 21–32 (11–11)

Kecskemét
, 900 néző. Vezette: Andorka, Hucker
KECSKEMÉT: Pusztai – Varga N. 2, Nikolajenko 1, Kucerová 4, Gulya 1, Borges-Lima, Szabó E. 3 (3). Csere: Risovics (kapus), SISKA 4, Horváth D., Albert Helga, Fauszt 2, Gulyás 1, Tóth L., Kovács K., ORELL 3 (1). Edző: Marosán György
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE 1 – Grosch 2, Szekerczés 2, SZALAI 7, Cifra, MICIJEVIC 6, Kazai. Csere: Tomasevics (kapus), Takács D., Nick, MONORI 4, Kovács Anna 5 (2), Dombi 2, Molnár B. 3, Bulath. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 2–4. 19. p.: 5–6. 24. p.: 9–8. 26. p.: 10–10. 37. p.: 13–17. 42. p.: 16–20. 47. p.: 16–23. 52. p.: 18–26. 56. p.: 20–28
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Marosán György
: – Az első félidőben vért izzadtunk, jól játszottunk, de sok ziccert elhibáztunk. A második játékrészben olyat tapasztaltam, amit eddig még soha ezzel a csapattal. Nem volt tűz a játékosokban, mentálisan összeestek, nem láttam az akaratot. Nagyon szomorú vagyok.
György László
: – Az első félidőben elfogadhatóan védekeztünk, de passzívan támadtunk. A szünet után könnyű gólokat szereztünk, de a felállt védelemmel szemben is eredményesek voltunk. Mindezekhez párosult egy nagyon jó kapusteljesítmény, ennek köszönhetjük a győzelmet. Az viszont tanulság, hogy harminc percet egyetlen csapatnak sem adhatunk.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MTK BUDAPEST 29–26 (14–12)
Békéscsaba, 800
néző. Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs
BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS Farkas K., Mihálffy 3 (2), Vukajlovics 1, KOVACSEVICS 7, Bottó 1, WALFISCH 7. Csere: Popovics (kapus), Zöldi-Tóth 3, SZÖGI 6 (4), Gidai 1, Szarka, Giricz. Edző: Horváth Roland
MTK: Terenyi – Slakta 1, KARNIK 8 (1), Tóth E. 2, Dakos 2, Termány 1, Szádvári 1. Csere: Blazsek, Hlogyik (kapusok), Kovács G., Barna, Kuti 2, Sallai 1, Mód, GORILSZKA 8 (6), Valovics. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 1. p.: 1–0. 3. p.: 1–3. . p.: –. 13. p.: 5–5. 20. p.: 7–8. 26. p.: 11–8. 37. p.: 18–16. 41. p.: 19–20. 51. p.: 26–21.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 7/7
Horváth Roland: – Nagyon jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel győztünk. Úgy vélem, Szögi Tímea visszatért a csapatba, és ismét van egy olyan irányító játékos, akinek van esze a kézilabdához. Szeretném, ha ez a csapat bent maradna az első osztályban.
Golovin Vlagyimir: – Azért kaptunk ki, mert a Békéscsaba ezen a napon jobban akarta a győzelmet.

ALBA FEHÉRVÁR KC–GYŐRI AUDI ETO KC 18–38 (10–21)
Székesfehérvár, 1400
néző. Vezette: Paska, Vastag
Fehérvár MISTINA – Májer 1, LAVKO 6 (3), ZSILINSZKAJTYE 5, Temes 1, Gorsenyina 1, Pelczéder 1. Csere: Lima Flavia (kapus), Mendy 1, Mayer 1, Rózsás, Djordjievszka 1, Boldizsár. Edző: Deli Rita
GYŐR GRIMSBÖ 1 – Bódi 2, MÖRK 3 (1), Groot 2, BROCH 5, AMORIM 4, GÖRBICZ 5 (1). Csere: Kiss É. (kapus), Tomori 4, Knedlíková 3, PUHALÁK 4, Pál 2, Hansen 2, Varga E. 1, Afentáler. Edző: Ambros Martín
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Deli Rita: – Túlságosan tiszteltük az ellenfelet. Néha úgy tűnt nekem, mintha félnénk azokban a helyzetekben, amikor öt egyet, vagy hatos falat védekezett a Győr, nem mertük felvállalni a két védő közötti területeket, hogy oda keményebben betörjünk. Ha kicsit bátrabban játszottunk, akkor megmutattuk, hogy akár a nyitott védekezés, akár a hatos fal ellen fel lehet törni a néha áttörhetetlennek tűnő falat. Ebből kell táplálkoznunk, ebből kell erőt merítenünk.
Ambros Martín: – Nagyon jól játszott a csapatom támadásban és védekezésben is. Kezdettől fogva komolyan vettük a mérkőzést, összpontosítottan játszottak a lányok, igaz felhívtam a figyelmet, hogy a Fehérvár jó erőkből álló, erős csapat. A téli szünet után nagy lépést tettünk előre, nagyon jó állapotban van a csapat, elégedett vagyok.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 18–34 (10–14)
Kisvárda, 1500
néző. Vezette: Marton, Szabó E.
KISVÁRDA: Triffa – Orbán Adrienn 1, Hakunova 3, Radojevics 2 (1), Milanovic-Litre 2, Triscsuk 3 (1), Rocha 1. Csere: DZSUKEVA (kapus), Umanec 1, Szabó V. 1, Dmitrovics, Katona F., DUDÁS G. 3, Tarjányi, Karacs 1. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
FERENCVÁROS: BÍRÓ B. – LUKÁCS 4, Háfra N. 2, SNELDER 5, Szekeres 1, Kovacsics 1, SCHATZL NADINE 4. Csere: Szikora (kapus), VAN DER HEIJDEN 6 (3), Hornyák D. 1, Szucsánszki, Pena 1, Márton, JOVANOVICS 5, FALUVÉGI 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 11. p.: 4–6. 16. p.: 4–11. 23. p.: 9–11. 33. p.: 10–16. 42. p.: 13–21. 48. p.: 16–24. 55. p.: 16–30
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Mátéfi Eszter:
– Kijött a két csapat közötti különbség, hiszen a Fradi a Bajnokok Ligájában edződik, mi a magyar bajnokságban. Az első félidőben volt egy jó periódusunk, utána a papírforma érvényesült. Amikor eldőlt a meccs, próbáltunk tartalékolni, szerdán ugyanis jelentős Magyar Kupa-meccsünk lesz.
Elek Gábor: – Nagyobb különbséggel tudtunk nyerni, mint amire számítottunk. Ez annak köszönhető, hogy jól működött a védekezésünk, sok labdát szereztünk, és lerohanásból több gólt is elértünk. Felállt fal ellen nem volt nagy különbség, és az is az igazsághoz tartozik, hogy több bevethető játékosunk volt, mint az ellenfélnek.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 12 392–276 +116 24
2. Győri Audi ETO KC 11 10 1 372–238 +134 20
3. Érd 12 9 3 358–294 +64 18
4. Váci NKSE 10 7 3 308–275 +33 14
5. Siófok KC 10 7 3 302–271 +31 14
6. Dunaújvárosi KKA 11 6 1 4 300–272 +28 13
7. Alba Fehérvár KC 11 4 2 5 299–307 –8 10
8. DVSC-TVP 11 5 6 276–302 –26 10