Női kézi NB I: a Győr a 2. félidőben lelépte az Érdet

2018.10.31. 19:26
Oftedal hét gólt lőtt az Érdnek (Fotó: Győri ETO)
Egy szorosabb első félidő után a másodikban a címvédő Győri Audi ETO hamar ellépett az Érdtől, és a végén 13 gólos különbséggel nyert a női kézilabda NB I-ben.

A Győri ETO egyik klasszis kapusa, Kari Aalvik Grimsbö csak a lelátóról figyelte az Érd elleni bajnokit, a norvég női válogatottat irányító Thorir Hergeirsson társaságában. Nem csoda, hogy az izlandi szakember Magyarországra látogatott, hiszen a közvetlen Európa-bajnoki felkészülés közeledtével személyes benyomást szerezhetett kulcsjátékosai formájáról. Hazai oldalon ugyan ott volt a nevezettek között Eduarda Amorim, a brazil balátlövő azonban a kispadról nézte végig a mérkőzést.

A két csapat legutóbb a Magyar Kupa áprilisi döntőjében találkozott tétmeccsen, akkor a győriek 27–23-ra nyertek. A Győr a Danyi Gábor által kedvelt nyitott védekezéssel indított, és az így szerzett labdákból gyorsan indulva 4–1-re meglépett. Az Érd azonban eszmélni tudott, s egy találatra felzárkózott. A tizedik percben a vendégek elveszítették egyik fontos láncszemüket, Kisfaludy Anettet, akinek a térdét kellett ápolni, és már nem is állhatott vissza. Hosszabb kiesése klubja mellett a magyar válogatottnak sem jönne jól.

Az első félidőben nem igazán működött az ETO védekezése, így hiába vezetett a kisalföldi csapat 9–5-re, a Janurik Kinga védéseire alapozó Érd a 22. percben 11–11-nél egyenlített, sőt az előnyért is támadhatott. Ezzel azonban nem bírt élni, de a szünetben látott 18–16-os állás (Tóth Gabriella még a dudaszó előtt betalált) így is bizakodásra adhatott okot.

A folytatás aztán egyáltalán nem úgy alakult, ahogy az érdiek szerették volna. A hatosfalra váltó zöld-fehér védelemmel, valamint a csereként beszálló Kiss Évával szemben sokszor nem találták a megoldást támadásban, a Győr pedig tovább rohant, amit nem igazán tudtak megfékezni. Ennek az lett az eredménye, hogy az 53. percben már tízzel ment az ETO, és végül tizenhárommal nyert. A hazai együttes sem hozta a legjobb formáját, ám ezen a napon ez is elég volt egy magabiztos győzelemhez.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 40–27 (18–16)
Győr,
4713 néző. V: Őri, Pozdena
GYŐR: Leynaud – Bódi 4, OFTEDAL 7 (2), Groot 4 (1), BRATTSET 5, V. Kristiansen 3, Puhalák. Csere: KISS É. (kapus), A. HANSEN 7, Fodor 3, Knedlíková 2, Görbicz 3 (2), Afentaler 2, Varga E., Pál. Edző: Danyi Gábor
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (3), Kiss N. 3, Tóth G. 2, Kisfaludy, Jerábková 4, Gávai. Csere: Foggea (kapus), Simon A., KOVACSEVICS 4, Szabó L. 2, Lavko 1, Lassource 1, Schatzl Natalie 1 (1). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 11. p.: 6–5. 14. p.: 9–5. 22. p.: 11–11. 37. p.: 24–18. 45. p.: 28–22. 51. p.: 32–23. 56. p.: 37–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
Danyi Gábor:
– Az első félidőben különösen, de általában az egész mérkőzésen nem volt elég hatékony a védekezésünk, kapusainknak is keveset segítettünk. A fordulás után feljavult a támadójátékunk, összességében ezúttal ennyire futotta, de ez is elég volt a biztos győzelemhez.
Szabó Edina: – Sokáig elég jól tartottuk magunkat, később fejben, fegyelmezettségben és koncentráltságban elveszítettük a fonalat, leginkább Kisfaludy Anett kiesése miatt. Reméljük, nem súlyos a sérülése, annak pedig örülünk, hogy nem találtattunk könnyűnek.

1. Győr 9 9 343–234 +109 18
2. FTC 8 8 276–172 +104 16
3. Siófok 8 6 2 237–182 +55 12
4. Érd 8 5 1 2 246–241 +5 11
5. Kisvárda 7 3 2 2 176–163 +13 8
6. Vác 7 4 3 201–207 –6 8
7. Fehérvár 7 3 1 3 182–185 –3 7