Női kézi NB I: a Győr 17–0-s szériát futott Békéscsabán!

2019.01.09. 19:23
Danyi Gábor elégedett lehetett csapata békéscsabai teljesítményével (Fotó: Tumbész Hédi, archív)
A címvédő Győri Audi ETO KC 47–22-es győzelmet aratott Békéscsabán, míg a Ferencváros 31–16-ra nyert a sereghajtó Eszterházy SC vendégeként a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A Győr a 26. percben 18–14-re vezetett a bennmaradásért küzdő Békéscsaba otthonában, amikor új mérkőzés kezdődött: a „lilák” nemcsak az első félidő hátralévő részében, hanem a második játékrész első negyedórájában sem szereztek újabb gólt, így az ETO úgy lépett meg 35–14-re, hogy 17–0-s sorozatot futott! Ráadásul a győriek legtöbbször nem is felállt fal ellen, hanem lerohanásból vették be a hazaiak kapuját. A több mint húszperces békéscsabai gólcsendet a 47. percben Alekszandra Vukajlovics törte meg. A zöld-fehérek fölényes sikeréből (47–22) Kari Brattset nyolc, míg a magyar fiatalok közül Afentaler Sára három, Pál Tamara, Fodor Csenge és Puhalák Szidónia egyaránt két góllal vette ki a részét.

A sereghajtó Eszterházy SC-nek a Győr ellen négy nappal ezelőtt az első, szerda este az FTC-vel szemben a második félidő sikerült jobban, ám a fővárosiakat nem sikerült megszorongatniuk (16–31). A találkozó első felében igencsak koncentrált Ferencváros tizenegy gólos előnnyel vonulhatott el a szünetre (17–6), az egriek azonban nem estek szét a fordulás után, hanem tisztességgel helytálltak. Elek Gábor együttesében a 17 éves Zsiborás Luca a második felnőtt bajnoki meccsén is betalált, és hétméteresből Farkas Kata is dobott egy gólt.

A Siófok a vártnál sokkal nagyobb különbséggel, 17 góllal verte meg a roppant gyenge napot kifogó Fehérvárt (41–24).

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 22–47 (14–20)
Békéscsaba, 2200
néző. Vezette: Rontó, Szanyi
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 5, VUKAJLOVICS 8, Giricz, Walfisch 3, Marincsák 2 (2), Hős. Csere: Horváth D., Binó (kapusok), Zöldi-Tóth 1, Kukely, Dombi K., M. Agbaba 2, Ekker, Török Cs. 1, Szögi. Edző: Horváth Roland
GYŐR: Leynaud – Knedlíková 6, GROOT 6, S. OFTEDAL 7 (2), BRATTSET 8, A. Hansen 2, Fodor Cs. 2. Csere: Kiss É., GRIMSBÖ (kapusok), Tomori 1, Pintea 3, Bódi 2, V. Kristiansen 3, Puhalák 2, Afentaler 3, Pál T. 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 11. p.: 6–6. 18. p.: 7–13. 25. p.: 13–17. 46. p.: 14–35. 55. p.: 21–42
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Horváth Roland:
– Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, de a második játékrészben már alig vártam, hogy vége legyen a mérkőzésnek.
Danyi Gábor: – A mérkőzés folyamán végig azzal a sebességgel játszottunk, amit megbeszéltünk. Főleg a második félidei védekezésünk volt nagyon koncentrált.

ESZTERHÁZY SC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 16–31 (6–17)
Eger, 875
néző. Vezette: Őri, Pozdena
ESZTERHÁZY: GYŐRFFY – Buzsáki, Hanczvikkel, PETROVICS 5, Sári 2 (1), Kobela 3, Sallai. Csere: Leiner (kapus), Juhász R. 1, Bocsi 1, Pados, Brettner 1, Borbély M., SEPSI 3. Edző: Debre Viktor
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 4, Klujber 4, Kovacsics 2, Mészáros R. 1, Háfra N. 3, Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus), Horváth D., Pena 6 (2), KLIVINYI 2, Zsiborás 1, Farkas K. 1, Faluvégi D. 4, Márton G. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 2–7. 18. p.: 4–11. 24. p.: 5–15. 36. p.: 8–20. 42. p.: 10–21. 48. p.: 13–26. 54. p.: 15–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Debre Viktor:
– Megpróbáltuk megnehezíteni ellenfelünk dolgát, ennyire sikerült. Csapatomnak a Győr és az FTC elleni meccs négy nap alatt túl sok. Az első félidőben bátortalanok és hitehagyottak voltunk, a folytatásra kicsit felpörögtünk, és sikerült szép dolgokat is mutatni.
Elek Gábor: – A fő célunk az volt, hogy védekezésben húsz gól alatt tartsuk az ellenfelet, és ez sikerült is, aminek azért is örülök, mert az utóbbi időszakban rengeteg gondunk volt a védekezéssel. A támadójátékunk sebességével elégedett vagyok, a befejezések pontosságával már kevésbé, de az összkép mindenképpen pozitív.

SIÓFOK KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 41–24 (19–12)
Siófok, 800
néző. Vezette: Hargitai, Markó
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 1, M. González 1, Nze Minko 6, Drabik 4, Kobetic 5 (2), Aoustin 6. Csere: Dedu (kapus), Perianu 3, Hmirova 3, Jezic 6, Geiger 1, Elghaoui 2, Janjusevics 2, Sárosi 1, Barkóczi. Edző: Tor Odvar Moen
FEHÉRVÁR: Mistina – Májer 3, Do Nascimento 6 (3), Zsilinszkajtye, Mendy 3, Gorsenyina 8, Pelczéder 3. Csere: Györkös (kapus), Temes, Boldizsár B., Szarka A. 1, Sztankovics, Rózsás, Utasi. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 15. p.: 12–6. 24. p.: 17–9. 35. p.: 22–14. 43. p.: 27–19. 51. p.: 35–20. 55. p.: 36–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Tor Odvar Moen:
– Tökéletesen alakult a mérkőzés, remek teljesítményt nyújtott a csapat, nagyszerű munkát végeztek a játékosok. Erre a teljesítményre lesz szükségünk a jövőben is. Talán váratlan, hogy ekkora különbséggel nyertünk, de rengeteg energiát fektettünk a védekezésbe.
Deli Rita: – Támadásban és védekezésben is értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk, nem tudtuk megnehezíteni a Siófok dolgát, alulteljesített csapatom, amely nem a valós tudását mutatta ezen a találkozón.

1. Győr 12 12 464–309 +155 24
2. FTC 12 11 1 406–282 +124 22
3. Siófok 12 8 1 3 360–275 +85 17
4. Érd 11 8 1 2 332–311 +21 17
5. Vác 11 7 4 313–292 +21 14
6. Fehérvár 12 6 1 5 324–332 –8 13
7. Debrecen 11 5 1 5 303–305 –2 11
8. Dunaújváros 10 5 5 264–260 +4 10