Női kézi NB I: a Győr 12, a Fradi 10 gólos sikerrel kezdett

2018.09.01. 19:41
Dijana Jovetic volt a váciak egyik legjobbja a Dunaújváros ellen (Fotó: Török Attila)
A címvédő Győri Audi ETO KC, a Ferencváros és a Siófok magabiztos győzelemmel kezdte a női kézilabda NB I 2018–2019-es kiírását. Nyert az Érd is, de Szabó Edina csapata megszenvedett a sikerért Egerben, a Vác öttel volt jobb a sokat hibázó Kohásznál.

A két zöld-fehér nagyágyú, a Győr és az FTC könnyedén nyerte meg az első mérkőzését a bajnoki szezonban, bár a Fradinak több időbe telt leszakítani magáról az MTK-t, mint Danyi Gábor együttesének az Alba Fehérvárt. Az ETO negyedóra után már 10–4-re vezetett, majd a szünetre hétgólos előnyt dolgozott ki (17–10). A győriek a második félidőben nem lassítottak, kiszolgálták a közönségüket, így gólzáporos mérkőzésen 38–26-os győzelmet arattak. A góllövésben Anne Mette Hansen járt az élen, aki hétszer is betalált, s ő jegyezte a meccs utolsó három gólját.

Ezzel szemben a Ferencváros a 19. percben még csak 10–9-re vezetett az MTK ellen, ám a félidő utolsó tíz percében csak egy gólt kapott, így a szünetre hattal meglépett (11–17). A fordulás után állandósult a hat–nyolc gólos különbség a felek között, majd a vendégek a hajrában egy 5–1-es szériát futva rászámoltattak szurkolóikkal az MTK-ra (25–35). A Fradiban Schatzl Nadine és a heteseket biztos kézzel értékesítő Nerea Pena is hét gólig jutott, míg Djurdjina Malovics kétszer volt eredményes első NB I-es mérkőzésén.

Ha valaki rápillant az eredményre és azt látja, hogy az Érd 33–28-as győzelmet aratott az újonc Eszterházy SC otthonában, azt hiheti, hogy Szabó Edina együttese – ha nem is erőt demonstrálva, de – a papírformát igazolva magabiztosan nyert. Pedig ez a győzelem minden volt, csak magabiztos nem.

Sokáig úgy nézett ki, hogy az újonc egriek meglepetést szereznek – a 42. percben még 22–19-re vezettek –, ám az utolsó negyedórára elfáradtak. A támadójáték szétesett, a jó kapusteljesítmény ekkor már hiányzott, így az Érd a hajrában felőrölte a vendéglátókat. 25–25 után a vendégek 6–1-es szériát futottak, szertefoszlatva ezzel az egri szurkolók pontszerzésről szövögetett álmait. Azt ugyanakkor mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy az Eszterházy SC-ben Sári Barbara egymaga 12 gólt dobott az Érdnek.

A nyáron alaposan megerősített Siófok kiütéses, tizenhét gólos győzelemmel kezdett a DVSC ellen (35–18). A Balaton-partiaknál Andrea Kobetic (leánykori nevén Andrea Penezic) kilenc találattal nyitott az NB I-ben.

A Vác biztos, ötgólos győzelmet aratott a Dunaújváros ellen, az izgalmas meccsen nem lehetett panasz az iramra. Pedig ketten is hiányoztak a hazaiak keretéből, az átlövő Barján Bianka válla megsérült, így még két hetet várnia kell a visszatéréssel, az irányító Kuczora Csenge játékengedélye pedig még nem érkezett meg.

A váciak az első és a második félidőben is elhúztak öt góllal, de másodszor a vendégcsapat már nem tudott visszajönni. A meccs tempója hatvan percig magas volt, és nem hiányzott a feszültség sem, amit a legjobban akkor lehetett látni, amikor a hazaiak szerb balszélsője, Szanja Radoszavljevics véletlenül megbotlott Klujber Katrin lábában, és ezt zokon vehette, mert ahogy felpattant, odarohant az újvárosihoz, és a mezét ráncigálva kért magyarázatot. Majd mikor nem kapott, a következő támadásnál már mutatta az ujjaival a DKKA fiatal átlövőjének, hogy figyelni fogja, sőt, később megpróbált törleszteni is – kapott is érte egy kétperces büntetést.

A szurkolók idegeit még az borzolta, amikor a hajrában percekig állt a játék, mert nem állították meg az órát egy hetesnél, de a meccsre nem lehetett panaszuk. Egyrészt, mert a Vác 29–24-re nyert, másrészt izgalmas volt a játék.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 25–35 (11–17)
Népfürdő u., 350
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
MTK: LAJTOS – Slakta, KARNIK 6 (3), Dakos 3, TÓTH E. 4, Termány 4, Fekete 1. Csere: Győri, Fritz (kapusok), Kovács G., Stranigg 2, Mihálffy 1, Bánfai 2, Tóth N. 2. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: BÍRÓ – Lukács 2, HÁFRA 6, Malovics 2, Snelder 3, Kovacsics 3, Márton 2. Csere: Szemerey (kapus), SCHATZL 7, Hornyák D., PENA 7 (4), Mészáros 1, Faluvégi 2, Klivinyi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 15. p.: 7–9. 25. p.: 9–13. 38. p.: 16–21. 43. p.: 18–26. 54. p.: 24–30
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Golovin Vlagyimir:
– A szezon első mérkőzésének megfelelően játszottunk, sok pozitívumot láttam a mérkőzésen, ami nagyon jó iramú volt.
Elek Gábor: – Néhol jól, néhol kevésbé jó játékkal tudtuk hozni a kötelező győzelmet egy nagyon jó iramú mérkőzésen.

GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 38–26 (17–10)
Győr, 3860
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
GYŐR: Leynaud – KNEDLÍKOVÁ 6, Groot 4 (1), Oftedal 3 (1), BRATTSET 6, Amorim 4, Görbicz 3. Csere: Kiss É., Tóth N. (kapusok), HANSEN 7, KRISTIANSEN 4, Bódi, Kellermann 1. Edző: Danyi Gábor
FEHÉRVÁR: Mistina – Májer 2, Nascimento 4, Temes 1, MENDY 5, Gorsenyina 4, Pelczéder 1. Csere: Györkös (kapus), Boldizsár 3 (3), Sztankovics 1, Hudra, RÓZSÁS 2, Szarka A. 3. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 11. p.: 8–4. 21. p.: 13–7. 37. p.: 22–14. 42. p.: 26–16. 48. p.: 31–20. 55. p.: 35–23
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Danyi Gábor:
– Természetesen a győzelemnek örülök, de sok hibával játszottunk. Látszik, hogy még nagyon sok munka áll előttünk.
Deli Rita: – Az eredmény kimenetele nem volt kétséges, de a tőle telhetőt megtette csapatunk a BL-győztes otthonában, és szép dolgokat is láttam a lányoktól.

GVM EUROPE-VÁC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–24 (16–15)
Vác, 600
néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC: ARENHART 1 – JOVETIC 5, Hámori 1, Helembai F., de Souza 5 (4), KÁCSOR 5 (1), RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Suba (kapus), SZABÓ K. 3, Szamoránsky P., Káldy, Szondi 2. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Grosch 2, Szekerczés 1, SZALAI B. 6, Sirián 4, Ferenczy F. 1, KAZAI 4. Csere: Vártok (kapus), Nick, Cifra, KLUJBER 5, Molnár B., Dombi L. 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2–3. 15. p.: 8–5. 21. p.: 13–8. 25. p.: 13–12. 36. p.: 20–17. 40. p.: 22–20. 48. p.: 26–21. 56. p.: 28–23
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Szilágyi Zoltán:
– Szerencsére az első tétmeccsünkre összeállt a védekezésünk, amely egy jó csapat elleni bajnoki nyitányon nagyon fontos két pontot eredményezett. Szurkolóink biztatása mellett a szív és az akarat diadala is volt ez a győzelem.
György László: – Rengeteget hibáztunk, és ezeket jól használta ki a megérdemelt győzelmet arató hazai csapat. Támadásban és védekezésben is voltak hosszú kihagyásaink, amelyek megbosszulták magukat.

ESZTERHÁZY KESC-EGER–ÉRD 28–33 (15–16)
Eger, 280
néző. V: Bán, Haskó
EGER: Győrffy – Bocsi 2, Hanczvikkel, Petrovics 2, SÁRI 12 (6), Pados 5, Sallai 3. Csere: Leiner (kapus), Juhász R., Kobela 1, Brettner, Vörös 2, Borbély M. 1. Edző: Debre Viktor
ÉRD: FOGGEA – KRPEZS-SLEZÁK 9 (3), Kiss N. 3, Tóth G. 3, Kisfaludy 2, KOVACSEVICS 6, C. LASSOURCE 6. Csere: Gridnyeva (kapus), Gávai, Lavko 3, Jerábková, Schatzl Natalie 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–4. 12. p.: 8–8. 22. p.: 13–11. 26. p.: 14–14. 36. p.: 18–18. 45. p.: 22–21. 50. p.: 23–24. 56. p.: 26–30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3
Debre Viktor:
– Jó mérkőzésen jobb együttestől szenvedtünk tisztességes küzdelemben vereséget.
Szabó Edina: – Nagyon lelkes és motivált hazai csapat ellen szereztük meg a győzelmet.

SIÓFOK KC–DVSC-SCHAEFFLER 35–18 (16–6)
Siófok, 1000
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 6, M. González 1, NZE-MINKO 5 (1), Drabik 1, KOBETIC 9 (2), Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), Geiger, Jezic 4, Janjusevics 4, Hmirova 1, al-Gaui 1, Perianu. Edző: Tor Odvar Moen
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 1, Deszpotovics 5, Grigel, Tóvizi 5, Zamfirescu 1, Vantara-Kelemen 2. Csere: Szabó D. (kapus), Bulath, Kovács Anna 4 (3), Bordás, Szabó P. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 9. p.: 4–2. 16. p.: 5–4. 24. p.: 11–5. 27. p.: 14–5. 35. p.: 20–8. 45. p.: 26–12. 53. p.: 31–14
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Tor Odvar Moe
n: – Álomszerűen kezdtük a bajnokságot, komolyan vette a csapat a Debrecent, amely jó eredményekkel zárta a felkészülést. Nem szabad hátradőlnünk, még nincs kész együttesünk.
Pal Oldrup Jensen: – Összességében húsz percig tudtunk méltó ellenfelek lenni. A második félidőben valamelyest jobban teljesítettünk.

BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 31–29 (19–14)
Békéscsaba, 1000
néző. V: Paska, Vastag
BÉKÉSCSABA: BALOG J. – KOVÁCS ANETT 7, VUKAJLOVICS 8, SZÖGI 4, Zöldi-Tóth 1, WALFISCH 9 (4), Bottó 1. Csere: Binó (kapus), Giricz 1, Djokovics, Dombi K., M. Agbaba. Edző: Horváth Roland
BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 3 (1), Szabadfi 1, Hajduch 1, GERHÁTH 7 (1), PÁLOS-BOGNÁR 2, Mézes 1. Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), ZSIGMOND 5, Hornyák Á. 1, Pásztor 3, Kiskartali, Horváth L. 1, DÁVID-AZARI 4. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 10. p.: 7–3. 16. p.: 13–6. 23. p.: 15–11. 25. p.: 18–12. 33. p.: 21–14. 35. p.: 21–17. 41. p.: 25–18. 44. p.: 25–21. 57. p.: 29–29
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2
Horváth Roland:
– Az elején nagy iramot diktáltunk. A végére sajnos elfáradtunk, sokat hibáztunk, ezért lett szoros az eredmény
Mihály Attila: – Az elején húsz perc előnyt adtunk a nagyon ambiciózus csabaiaknak.