Női kézi NB I: a Fradi átgázolt idegenben a Debrecenen

2015.01.23. 19:27
A ferencvárosi szurkolóknak Debrecenben több okuk volt az örömre, mint Győrben (Fotó: Korponai Tamás, archív)
A Ferencváros idegenben 42–21-es győzelmet aratott a Debrecen otthonában a női kézilabda NB I 16. fordulójának nyitó mérkőzésén. A Fradi huszonkét gólt szerezve már a szünetben tizeneggyel vezetett, a második félidőben pedig tovább növelte előnyét.

Az első három perc úgy alakult, ahogy azt a debreceniek eltervezték, hiszen 2–1-re vezettek, a későbbiekben azonban nem sok örömüket lelték a találkozóban.

A Fradi egyenlített, majd a remek teljesítményt nyújtó Nerea Pena góljainak köszönhetően fokozatosan szakította le magáról a házigazdát. A spanyol válogatott átlövő mellett Szucsánszki Zita húzta a zöld-fehérek szekerét, de a szélsőkre, Kovacsicz Mónikára és Szarka Adriennre sem lehetett panasz.

Az egyoldalú első félidőt hasonlóan sima második követte, Szucsánszkival nem bírtak mit kezdeni a hazaiak. A DVSC-ből Vörös Bettina dicsérhető, aki akkor is okozott kellemetlen másodperceket a vendégek védőinek, amikor már régen elúszott a hajó...

A vége 42–21 a Ferencváros javára, melynek sikere ekkora különbséggel is megérdemelt. A debreceniek támadásban nagyon pontatlanok voltak, rengeteg labdát adtak el, megkönnyítve ezzel a gálaelőadást tartó vendégek dolgát.

DVSC:
Horváth-PásztorSlakta 2, Karnik Sz. 1 (1), Gorilszka 3, Siska 2, Kudor 2, Kelemen. Csere: Makai (kapus), Sopronyi 3, Bárány, Marincsák 1, Klikovac 2, Szilágyi Á. 1 Varsányi, Vörös B. 3, Bohus-Karnik M. 1. Edző: Varga József
FTC: TOMASEVICS – Kovacsicz 2, Tomori 4, SZUCSÁNSZKI 9 (2), SZAMORÁNSKY P. 4, PENA 9 (1), Szarka 3. Csere: Szikora (kapus), Cifra 1, SOÓS 5, Lukács 2, Vérten 1, Mészáros R., Faluvégi 1, Tóth M. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 6. p.: 2–5. 13. p.: 4–9. 26. p.: 10–18. 38. p.: 14–26. 47. p.: 16–33
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Varga József:
– Gyáván és fegyelmezetlenül nem lehet kézilabdázni!
Elek Gábor: – Csodálatos hangulatú meccsen, jó teljesítménnyel nyertünk. Sok siker kívánok a Debrecennek.

1. Győri Audi ETO KC 15 15 489–298 +191 30
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 16 14 1 1 545–361 +184 29
3. Dunaújváros Kohász KA 15 11 4 398–339 +59 22
4. Érd 15 9 1 5 392–344 +48 19
5. Fehérvár KC 15 9 1 5 354–341 +13 19
6. Siófok KC-Galerius Fürdő 15 7 2 6 418–408 +10 16
7. Eubility Group Békéscsaba 15 6 9 375–438 –63 12
8. DVSC-TVP-AQUATICUM 16 5 11 402–460 –58 10