Női kézi NB I: a Fradi 40 fölé jutott, otthon nyert a Győr

2017.05.23. 19:33
Aszma el-Gaui hat gólt dobott volt csapatának (Fotó: Török Attila, archív)
A K&H női kézilabdaliga 25. fordulójának keddi játéknapján a bajnok Győri Audi ETO KC hazai pályán kilenc góllal nyert a Siófok ellen, a Ferencváros több mint 40 gólt dobva győzött az MTK vendégeként, míg a Kisvárda pontot rabolt Békéscsabáról, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé.

A Budapestre zúdult elképesztő mennyiségű eső miatt beázott a Népfürdő utcai sportcsarnok tetőszerkezete, így a rendezők szorgalmasan törölgették a parkettát az MTK és a Ferencváros játékosainak bemelegítése közben. A mérkőzést a hazai kezdték jobban, de 12–9-nél sebességet (és sort) váltott a Fradi, amely egy 9–0-s sorozattal 17–12-re fordított. A zöld-fehérek az első félidőben még 20 gól alatt maradtak, a szünet után azonban 40 fölé jutottak, és nagyon magabiztos győzelmet arattak (27–41).

„Erről a mérkőzésről leginkább a »Barátok közt« jutott eszembe” – mondta a meccset követően Elek Gábor, az FTC vezetőedzője.

A Győr hasonlóan simán nyert hazai pályán a Siófok ellen. Ambros Martín csapata nem gázolt át a Balaton partjáról érkező vendégeken, de fokozatosan növelte a különbséget, és a szünetben héttel vezetett (20–13). A Siófok a második félidőben tudta tartani a könnyed kézilabdát bemutató ETO tempóját, így elkerülte a kiütéses vereséget (34–25). A győrieknél Binó Boglárka, Hársfalvi Júlia, Pál Tamara, Moharos Vivien, Afentáler Sára és Szilovics Fanni személyében több fiatal játékos is lehetőséget kapott, míg Görbicz Anita nem lépett pályára.

Az első félidőben négy góllal is vezető Kisvárda pontot szerzett Békéscsabán, ezzel óriási lépést tett a bennmaradás felé (26–26). Mátéfi Eszter együttese jelenleg két ponttal előzi meg a 13. helyezett Mosonmagyaróvárt, amelynek az Érd és a Dunaújváros ellen összesen legalább három pontot kellene szereznie ahhoz, hogy maradjon esélye elkerülni a kiesést. A Kisvárda utolsó hat góljából ötöt a szerb Marina Dmitrovics dobott, nagy szerepet játszva ezzel a döntetlen kiharcolásában.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
25. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC 34–25 (20–13)
Győr, 2200
néző. V: Altmár, Horváth M.
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, N. Mörk 3, GROOT 6, AL-GAUI 6, AMORIM 6, Hársfalvi 3. Csere: Binó (kapus), Afentáler 1, Muharos 2, Knedlíková 1, Hudák, Pál 3 (2), Szilovics 2. Edző: Ambros Martín
SIÓFOK: Pastrovics – Such 2, Janjusevics 4, NZE MINKO 6, Jezic 1, Triscsuk 1 (1), Farkas E. 4. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs. 1, Ferenczy 2, Sárosi, Brettner, J. Agbaba, M. Agbaba 3, Duzsik 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 9. p.: 6–5. 16. p.: 12–7. 24. p.: 17–9. 40. p.: 26–16. 45. p.: 29–20. 53. p.: 31–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Ambros Martín:
– Sok a sérült játékosunk, de az utolsó mérkőzésen is nyerni akarunk. A Siófok ellen a fiatalok a rutinosabbakkal közösen remek mérkőzést játszottak.
Horváth Roland: – A huszonöt gólunk jó teljesítmény, a védekezésünk a kevés ütközés miatt kevésbé dicséretes. Örülök, hogy a fiataloknak játéklehetőséget tudtam adni.

MTK BUDAPEST–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 27–41 (13–18)
Népfürdő utca, 200
néző. V: Bucholz, Pech, Vágvölgyi
MTK: HLOGYIK – Slakta, HÁFRA 5, Gorilszka 4 (2), Kovács G. 1, TERMÁNY 6, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Tóth E. 3, Horváth D., Hosszu 1, Márton 2, Dakos 3, Frankovic, Nikolajenko, Blaubacher 1. Edző: Vlagyimir Golovin
FTC: Szikora – Faluvégi 3, Jovanovics 4, Snelder 2, Szekeres, KOVACSICS 7 (2), Schatzl 3. Csere: Bíró (kapus), PENA 7 (2), HORNYÁK D. 4, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Lukács 2, Szarka 2, Mészáros R. 1, Monori. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7 perc: 2–5. 12. p.: 7–6. 18. p.: 11–7. 26. p.: 12–17. 40. p.: 16–29. 48. p.: 21–31
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Vlagyimir Golovin:
– Minden eladott labdát megbüntetett a Fradi.
Elek Gábor: – Erről a mérkőzésről leginkább a „Barátok közt” jutott eszembe.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 26–26 (15–14)
Békéscsaba, 500
néző. V: Bacs, Bóna
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – VASZILEUSZKAJA 9 (3), Kovacsevics 2, Vukajlovics, Zöldi-Tóth 1, Mihálffy 4, Gávai. Csere: Terenyi (kapus), Glusica, Walfisch 3, Diószegi 1, Bottó 2, GIDAI 4. Edző: Skaliczki László
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 1, Umanec, Yttereng, Szabó V. 1, TÓTH G. 7, ROCHA 8. Csere: Puscas (kapus), Liscsevics 1, Karacs, DMITROVICS 8 (2), Mihovics, Kucherova, Tarjányi. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 11. p.: 5–7. 18. p.: 7–11. 24. p.: 12–11. 34. p.: 17–15. 40. p.: 17–19. 50. p.: 25–22. 54. p.: 25–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Skaliczki László:
– Fordulatos mérkőzés volt, apróságokon múlott a siker. A védekezésünk kezdetben elfogadhatatlan volt, de feljavult, a rutin hiányzik még a fiatalokból.
Dévényi János: – Azzal a tervvel jöttünk Békéscsabára, hogy ismét pontot vagy pontokat szerzünk. A döntetlennel saját kezünkben maradt a sorsunk.

1. Győri Audi ETO KC 25 24 1 850–546 +304 49
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 25 21 1 3 819–605 +214 43
3. Érd 24 17 3 4 678–598 +80 37
4. Dunaújvárosi Kohász KA 24 16 1 7 717–611 +106 33
5. Ipress Center-Vác 24 16 1 7 705–636 +69 33
6. Alba Fehérvár KC 25 12 13 685–677 +8 24
7. DVSC-TVP 24 9 4 11 632–622 +10 22
8. MTK Budapest 25 9 2 14 630–728 –98 20