Női kézi NB I: a Ferencváros 23, a Győr 26 góllal győzött

B. L.B. L.
2020.01.18. 19:36
Klujber Katrin tíz góllal vette ki a részét a Fradi sikeréből (Fotó: Dömötör Csaba, NS-archív)
A női kézilabda NB I 13. fordulójában a Győr 26 góllal megverte a Kisvárdát, a Fradi pedig 23-mal a Szombathelyt.

A Ferencváros már a meccs elején állva hagyta a Szombathelyt (4–0, majd 6–1), amihez mérten a 15. percben egészen kedvező volt a 8–5-ös állás a vendégek szempontjából. Kovacsics Anikóék ekkor egy 5–0-s szériát építettek (13–5), majd a 23. percben már 11 (17–6), a szünetre pedig 14 gól volt a fórjuk (23–9). A fővárosi csapat ezt követően sem állt le, és gyorsan elment 16 találattal, ehhez képest az 55. percig csak eggyel nőtt még tovább a differencia (34–17). A végjátékot azonban ismét megnyomták Klujber Katrinék – ő maga egyébiránt tízig jutott –, és 40–17-tel húzták be a két pontot.

Örülök Klujber játékának, mert őt fogta meg a legjobban a vb – Elek

Győrben a Kisvárda szerezte meg a meccs első két gólját (0–2), de 3–3 után Puhalák Szidónia vezérletével elhúzott az ETO (7–3), és noha a 12. percben Szabó Nina 9–6-ra szépített, ezt követően sorozatban kilenc gólt szerzett a címvédő (18–6). A vendégek a 46. percben Dombi Luca találatával 31–17-re módosították az állást, ám ezt követően az 56. percig csak egyszer találtak be, így húsz fölé nőtt a „szakadék” (39–18). A végjátékában az volt az egyetlen kérdés, nagyobb különbséggel nyer-e a csapat, mint a Fradi, az utolsó öt perc góltermésével pedig igen lett a válasz (45–19). A címvédőnél Fodor Csenge hét gólt szerzett, ezzel ő lett a meccs legeredményesebbje.

Hiába a két esélyes gólgálája, így is a nap harmadik összecsapásán született a legtöbb találat, az MTK kiegyenlített 32 perc (18–18) után állva hagyta a Fehérvárt (24–18), és ez a hat gól a végén is megvolt a felek között (36–30).

NŐI NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SZOMBATHELYI KKA 40–17 (23–9)
Elek Gyula Aréna, 950
néző. V: Kovács-Sebők, Réti
FTC:
SZEMEREY – Lukács V. 3, KLUJBER 10 (2), KOVACSICS 5, Snelder 2, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 3
Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Hornyák D. 2 (1), Christensen 1, Szucsánszki 2, PÁSZTOR N. 4, Márton G. 3, Bánfai 2, Debreczeni-Klivinyi 1
Edző: Elek Gábor
SZOMBATHELY: Tomasevics – Jovetic, Virág N. 1, Horváth P. 1, Mayer Sz. 3, Bandelier 4 (3), Csire 1
Csere: SIPEKI (kapus), Pődör R. 2 (2), Szendrei 2, Pődör B. 2 (1), Sárosi, Varga N. 1, Szmolek, Kozma
Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása.
10. perc: 6–1. 15. p.: 8–5. 23. p.: 17–6. 37. p.: 28–11. 50. p.: 32–14
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 9/6
Elek Gábor: – Nagyszerű védekezéssel, illetve kapusteljesítménnyel, időnként élvezve a játékot sikerült nyernünk.
Marosán György: – Nagyon keveset szabálytalankodtunk az ellenféllel szemben. Nagyobb harcosságot vártam a csapattól.

GYŐRI AUDI ETO KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 45–19 (21–10)
Győr, 3561
néző. V: Héjja, Kónya
GYŐR:
LEYNAUD – Bódi 2, K. Bulatovics 3, S. Oftedal 3, Brattset 3, E. Amorim 5, PUHALÁK 5
Csere: KISS É. (kapus), KURTOVIC 5 (2), NZE MINKO 6, V. Kristiansen 2 (1), Edwige 1, Faluvégi D. 3, A. M. Hansen, FODOR CS. 7
Edző: Danyi Gábor
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán 1, Habánková 3, Ihnyeva, V. Milanovic Litre 4, Siska 1, T. Milosevics 1
Csere: Lajtos (kapus), Szabó N. 1 (1), Dombi L. 3, Rocha 1, Smid, Premovics 4, Dudás, Udvardi
Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 8. p.: 7–3. 21. p.: 16–6. 26. p.: 20–8. 38. p.: 27–13. 43. p.: 31–16. 52. p.: 38–18
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1
Danyi Gábor: – Nagyon jó dinamikával játszottunk, támadásban szinte minden sikerült. A legfontosabb, hogy tudtunk gyakorolni az előttünk álló nagyon sűrű periódusra.
Bakó Botond: – Erről a mérkőzésről a nagyon nagy különbségű vereségünk után nem sok mindent lehet mondani.

MTK BUDAPEST–ALBA FEHÉRVÁR KC 36–30 (17–17)
Népfürdő utca, 350
néző. V: Medve, Südi
MTK:
Győri – DÁVID-AZARI 7, Mihálffy 5, TÓTH E. 5 (1), Dakos 5, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Fekete B. 3
Csere: Suba (kapus), Szabados 3, Malovics, Gerháth F. 1, Ferenczi P.
Edző: Golovin Vlagyimir
FEHÉRVÁR: Attingré – Töpfner 5, Rózsás, Boldizsár 1, MENDY 8 (2), Moutsogianni 1, SZARKA 5
Csere: Mistina (kapus), Walfisch 4, Sztankovics 1, Utasi 4 (2), Zazai, Pelczéder 1, Gerháth K.
Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 17. p.: 8–7. 24. p.: 11–12. 29. p.: 17–15. 41. p.: 24–18. 55. p.: 34–28
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Golovin Vlagyimir: – Igazán munkás győzelem volt, rengeteget tettünk a sikerért. A védekezéssel és a kapusteljesítménnyel viszont nem vagyok megelégedve, mert a kapott harminc gól rengeteg.
Deli Rita: – Az első félidőben még vissza tudtunk kapaszkodni, viszont amikor a másodikban nagyobb előnyt alakított ki az MTK, már nem volt esélyünk a pontszerzésre. Ennek a fiatal csapatnak nagyon nehéz dolga lesz az idény hátralévő részében.

1. Győr 15 15 508–347 +161 30
2. FTC 15 11 3 1 492–372 +120 25
3. Siófok 13 10 1 2 436–309 +127 21
4. Érd 13 10 3 425–350 +75 20
5. Debrecen 13 7 3 3 392–368 +24 17
6. Vác 13 6 2 5 373–372 +1 14
7. MTK 15 6 2 7 424–463 –39 14
8. Dunaújváros 13 5 2 6 328–341 –13 12