Női kézi NB I: Triscsukék magabiztosan nyertek Érden

2014.10.22. 20:32
Kovacsics Anikó a Fehérvár ellen is őrizte kiváló formáját (Fotó: gyorietokc.hu)
A női kézilabda NB I 7. fordulójának szerdai mérkőzésén a Győri Audi ETO KC hazai pályán újabb győzelmet könyvelhetett el. A kisalföldiek ezúttal a Fehérvár KC ellen gyűjtötték be a két pontot 29–21-es sikerükkel, és továbbra is őrzik százszázalékos mérlegüket.

A nap másik mérkőzésén az Érd a Dunaújvárost fogadta, és a vendégek kiváló védekezésüknek köszönhetően hat góllal nyertek. Az első félidőben nem találta elmúlt szezonbeli önmagát az Érd, hibát hibára halmozott, és nem sikerült feltörnie az ellenfél védelmét, így 9–6-os vendégvezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A szünet után sem tört meg a Dunaújváros lendülete, amihez Triffa Ágnes védései is hozzájárultak. A vendégek három klasszisa, Vincze Melinda, Bulath Anita és az Érddel szezon közben szerződést bontó Triscsuk Krisztina egymást múlták felül, találataikkal folyamatosan növelte előnyét a Kohász, majd a mérkőzés hajrájában Kamper Olívia is hozzátette a győzelemhez a magáét, így nagy különbségű győzelmet aratott a tavaszi bronzcsatában végül elbukó Dunaújváros.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–FEHÉRVÁR KC 29–21
(16–11)
Győr, 1200 néző. V: Horváth P., Marton
GYŐRI ETO: HERR O. – Bognár-Bódi 1, Planéta 1, Görbicz 2, Milanovic-Litre 1, AMORIM 4, Korsós 2. Csere: Grubisic (kapus), Szeny 2, KOVACSICS 6 (1), Hornyák Á. 1, Orbán Adrienn 2 (1), H. Löke 4, Aguilar 3. Edző: Ambros Martín
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Csáki, Hajduch 3, Isitate 2, Horváth B., LACKOVIC 7, Kazai. Csere: Szavko (kapus), Bogosavljevics, Tilinger 2 (2), Mayer 2, BECSÉRI 4 (1), Tanabe, Májer 1, Szemenyei, Hrabovszky. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–1. 15. p.: 5–5. 19. p.: 7–7. 24. p.: 11–7. 38. p.: 21–14. 49. p.: 25–15. 55. p.: 27–17
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Ambros Martín:
– Sűrű menetrenddel kell tartanunk a ritmust, ezért összességében elégedett vagyok a lőtt és a kapott gólok számával.
Bakó Botond: – Eddig is volt bizalom, ezután is lesz, s ezt csak az értheti, aki meg is kérdezi.

ÉRD–DUNAÚJVÁROS 18–24 (6–9)
Érd, Érd Aréna, 1500 néző V: Herczeg, Südi
ÉRD: Janurik – Schatzl 3 (3), Signaté, Szekeres, Vukcsevics 1, Kisfaludy, KRPEZS 4. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), PÁLOS-BOGNÁR 5 (2), KOVÁCS A. 4, Klivinyi 1, Kosztjukova. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA – VINCZE 5, BULATH 4, Ferling 2, Takács D., TRISCSUK 5, AZARI 3. Csere: Nagy É. (kapus), KAMPER 4, Mekler-Rádl, Berta, Hosszu, Takács B., Ács 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–1, 11. p.: 2–2, 18. p.: 3–7, 22. p.: 5–9, 33. p.: 7–11, 37. p.: 9–13, 42. p.: 11–16, 46. p.: 12–19, 51. p.: 13–21, 55. p.: 15–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Szabó Edina: – Gyenge kezdés után összeszedtük magunkat, de aztán a második félidőben szintén volt egy olyan periódus, amikor olyan nagy lett a különbség, hogy már nem tudtuk behozni. Ennél intenzívebb, gyorsabb játékot vártam a csapattól. Gratulálok az ellenfélnek!
Mátéfi Eszter: – Csodálatos győzelmet aratott ma este a csapatom, a lányok minden dicséretet megérdemelnek. Végig nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszottak, ennek köszönhető ez a szép este.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 236–139 +97 14
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 5 1 201–136 +65 11
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 7 5 1 1 214–179 +35 11
4. Dunaújváros Kohász KA 7 5 2 179–147 +32 10
5. Érd 7 3 1 3 176–153 +23 7
6. Fehérvár KC 7 3 1 3 153–162 –9 7
7. Eubility Group Békéscsaba 7 3 4 169–197 –28 6
8. Ipress Center Váci NKSE 6 2 4 122–141 –19 4