Női kézi NB I: a Fehérvár ellen sem izzadt meg az FTC

2018.09.15. 18:37
Hibátlan maradt az FTC a női kézilabda NB I-ben, miután a zöld-fehérek a szombati játéknapon 30–19-re legyőzték az Alba Fehérvár együttesét.

A legutóbbi szezonban ezüstérmes ferencvárosiak sikere egy pillanatig sem volt kérdéses: a hazaiak 6–0-s rohammal kezdtek, hálójuk ráadásul több mint tíz percig érintetlen maradt.

A Fehérvár a 17. percben négy gólra még meg tudta közelíteni az FTC-t (8–4), ám a zöld-fehérek szépen fokozatosan növelték előnyüket – 16–9-es első félidő után 30–19-re diadalmaskodtak, s továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

Az FTC legeredményesebb játékosa Schatzl Nadine és Lukács Viktória volt, egyaránt hat góllal.

KÉZILABDA
NŐI NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–19 (16–9)
Elek Gyula Aréna, 1000
néző. V: Rontó, Szanyi
FTC:
BÍRÓ B. – Faluvégi D. 1, HÁFRA N. 5, Malovics 1, Snelder 2, Kovacsics 3, SCHATZL NADINE 6 (1). Csere: Szemerey (kapus), Pena 2, Mészáros R., Hornyák D. 1, LUKÁCS V. 6, Márton G. 3, Farkas K. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Mistina – Májer 1, Nascimento 3 (1), Temes 2 (1), MENDY 4, Gorsenyina 2, Pelczéder. Csere: Györkös (kapus), Boldizsár B. 3 (2), Sztankovics 2, Rózsás 1, Szarka A. 1. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása.
10. perc: 6–0. 19. p.: 9–5. 26. p.: 13–7. 39. p.: 20–10. 50. p.: 26–13
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 4/4

Elek Gábor: –
Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, magabiztosan, ami azért rányomta a játékra a bélyegét. A Fehérvár egy kis ideig visszajött a meccsbe, de az első félidő vége megint nekünk sikerült jobban. A második játékrészben az volt a célunk, hogy a védekezésünk feszes maradjon, ezzel továbbra is elégedett vagyok. A támadójátékunkon még mindig van mit fejleszteni, elsősorban a sebességen.
Deli Rita: –
A Ferencváros ismét megmutatta, hogy más szintet képvisel. Megilletődve kezdtük a játékot, bár igazából nem volt semmiféle teher a csapatunkon, hiszen az FTC pályáján tisztában voltunk a realitással, viszont azt elvártam, hogy magabiztosabb, erőteljesebb, dinamikusabb játékot játsszunk. A meccs egy-egy szakaszában elégedett voltam a csapattal, támadásban és védekezésben is voltak jó perceink, amikor talán egy kicsit megnehezítettük a Ferencváros dolgát.

ESZTERHÁZY SC–MOSONMAGYARÓRVÁRI KC 22–28 (12–17)
Eger, 280 néző. V: Horváth , Marton
ESZTERHÁZY SC: Győrffy – Bocsi, Hanczvikkel 1, Petrovics 2 (1), Sári 7 (2), Pados 2, SALLAI 5. Csere: Tóth A., Leiner (kapusok), Kobela 1, BRETTNER 1, Bernát 2, Borbély, Juhász, Vörös 1. Edző: Debre Viktor
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – KOVACSICZ 7, Maric 1, TILINGER 10 (6), Vukcsevics, KOPECZ 4, Tóth M 2. Csere: GUBÍKOVÁ (kapus), Hajtai 1, Farkas 1, Horváth 2, Domokos, Gyimesi, Bízik. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–1. 12. p.: 5–4. 18. p.: 9–8. 24. p.: 12–14. 36. p.: 13–19. 42. p.: 15–20. 48. p.: 19–23. 54. p.: 20–26
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 6/6
Debre Viktor: –
Megérdemelten nyert a Mosonmagyaróvár, kihasználta az első félidő közepén a megingásainkat, és ott jelentős előnyre tett szert. Ettől kezdve csak futottunk az eredmény után, de reális esélyünk nem volt a pontszerzésre.
Bognár Róbert: – Rossz kezdés után a félidő közepére magunkra találtunk. A vezetést nehezen vettük át, de azt követően olyan tempóban kézilabdáztunk, ami nekünk kedvezett, és amivel biztosan meg tudtuk nyerni a mérkőzést.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KKA 23–30 (11–17)
Békéscsaba, 1000
néző. Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor
BÉKÉSCSABA:
Balogh J. Kovács A., VUKAJLOVICS 6, Szögi 3 (3), Zöldi-Tóth, Walfisch 4 (3), Bottó 3. Csere: Binó (kapus), Giricz, Agbaba 4, Djokovics 3. Edző: Horváth Roland
DUNAÚJVÁROS
: CSAPÓ KYRA – Grosch 3, SZEKERCZÉS 6 (3), Cifra, Sirián 2, Ferenczy 3, Kazai. Csere: Tomasevics (kapus), SZALAI 5, DOMBI L. 4, Molnár B. 1, Nick 1, Bouti 1, Mihály. Edző: György László
Az eredmény alakulása. Az eredmény alakulása. 1. p.:
1–0. 10. p.: 2–4. 16. p.: 4–8. 22. p.: 6–12. 34. p.: 11–19. 38. p.: 15–19. 45. p.: 17–23. 56. p.: 20–28.
Kiállítások:
6 ill. 6 perc
7/6, ill. 3/3

Horváth Roland:
– Így nem lehet kezdeni egy mérkőzést. Ezért minden önmagáért beszél.
György László:
– Nagyon értékes győzelmet arattunk Békéscsabán. Óriásit küzdött a csapat, taktikusan és fegyelmezetten játszott mindenki.

ÉRD–MTK Budapest 32–30 (20–15)
Érd, 1000
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
ÉRD:
Foggea – KRPEZS-SLEZÁK 9 (2), KISS N. 10, TÓTH G. 5, Kisfaludy, Jerábková 4, Gávai 2. Csere: Gridnyeva, Doszpoth (kapusok), Schatzl Natalie 1, Simon A., Lavko 1, Reizinger, Király. Vezetőedző: Szabó Edina
MTK:
Lajtos – Slakta, KARNIK 10 (3), Tóth E. 4 (2), Dakos 5, Termány 5, Fekete B. 3. Csere: Győri (kapus), Kovács G, TÓTH NIKOLETT 3, Stranigg, Bánfai, Mihálffy, Erdélyi. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. perc:
12, ill. 10 perc
3/2, ill. 7/5
Szabó Edina: –
Nehéz hét után vagyunk. Az egész csapatnak nagyon kellett koncentrálnia erre a meccsre, hogy összeszedetten tudjon kézilabdázni és meg tudja nyerni ezt a mérkőzést. A meccs nagy részében ez sikerült, ez eredményezte a győzelmet. Szívből gratulálok a lányoknak.
Golovin Vlagyimir: – Az eddigi négy meccs közül ez az első, ahol gyengén játszottunk. Sok helyzetet hagytunk ki, de küzdöttünk hatvan percen keresztül.

1. FTC 4 4 125–78 +47 8
2. Győr 3 3 118–81 +37 6
3. Érd 3 3 95–85 +10 6
4. Kisvárda 3 2 1 73–61 +12 5
5. Siófok 3 2 1 89–67 +22 4
6. Vác 3 2 1 85–82 +3 4
7. Dunaújváros 3 1 2 74–78 –4 2
8. Debrecen 2 1 1 55–60 –5 2