Női kézi NB I: a Fehérvár a Mosonmagyaróvártól is kikapott

M. D.M. D.
2020.01.24. 20:13
Hudák Anette három gólt dobott a Fehérvárnak – annyit, mint az Óvár egyik kapusa, Dányi Bernadett (Fotó: mkcse.hu)
A Dunaújváros 32–27-re legyőzte a Békéscsabát Szekszárdon, míg a Mosonmagyaróvár 30–25-re nyert otthon az Alba Fehérvár ellen a női kézilabda NB I-ben pénteken.

Dunaújvárosban az első jó hírt a klubvezetők, a másodikat a női kézilabdacsapat tagjai szolgáltatták a szurkolóknak pénteken: előbbiek Tarány Gábor személyében jelentős támogatót találtak a Kohász mögé, utóbbiak hozták a kötelezőt, és öt góllal legyőzték a kieső helyen álló Békéscsabát Szekszárdon az NB I-ben (32–27.)

A viharsarkiak utoljára a 24. percben, 13–11-nél vezettek a mérkőzésen, de a második félidőre már egygólos hátrányban fordultak rá. A szünet után az Újváros hét és fél perc alatt elhúzott öttel (20–15), ez a különbség pedig a meccs végéig meg is maradt a két csapat között.

A Békéscsaba a 14. bajnoki meccséből a 12.-et veszítette el ebben a bajnokságban (sorozatban a hatodikat), vendégként nyolcból a hetediket, míg a Dunaújváros stabil középcsapatként a Váccal és az MTK-val azonos pontszámmal áll a tabellán.

A játéknap másik meccsén a Mosonmagyaróvár szinte végig vezetve nyert az Alba Fehérvár ellen (30–25), amely zsinórban ötödször kapott ki. Az óváriak 2019 tavasza óta először nyertek meg egymás után két bajnokit, és kilenc pontjukkal máris sokkal kényelmesebb helyzetben vannak a bennmaradásért folyó harcban, mint voltak egy héttel ezelőtt, amikor még csak öt pontjuk volt.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 32–27 (14–13)
Szekszárd, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Mihály P. 1, SZEKERCZÉS 9 (6), Sirián 2, Nick 2, BOUTI 4, Kazai 3. Csere: Stojak (kapus), SZALAI B. 4, Csavlovics, Triscsuk 4, Ferenczy F. 2, Molnár B. 1, Jovovity, Braun. Edző: György László
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 2, VUKAJLOVICS 10, MARINCSÁK 5 (2), J. Agbaba 3, Kopecz 1, Bottó 1. Csere: Horváth D., Csizmadia K. (kapusok), Barján 2 (1), I. Mitrovics 1, Mézes 1, Dombi K. 1, Kukely A. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 5–8. 17. p.: 9–9. 20. p.: 9–12. 26. p.: 14–13. 38. p.: 20–15. 53. p.: 28–21
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
György László:
– Fizikailag és lelkileg is rendkívül nehéz mérkőzés volt, de a csapat partner volt, és a kezdeti nehézségek ellenére megérdemelt győzelmet aratott. Csak nagybetűvel tudok beszélni mindenkiről.
Horváth Roland: – Megint jól kezdtünk, de Kopecz Barbara sérülése olyan lelki traumát okozott, hogy abból a második félidőben már nem tudott felállni a csapat.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–25 (12–11)
Mosonmagyaróvár, 1100
néző. V: Őri, Pozdena
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – Katona 3, Lancz, TILINGER 8 (3), HORVÁTH B. 6, Hudák 3, Hajtai 4. Csere: DÁNYI 3 (kapus), de Souza, GYIMESI, Bardi, Szalai Zs. 1, Holesová, Kellermann D. 2, Domokos. Edző: Bognár Róbert
FEHÉRVÁR: Györkös – TÖPFNER 4, Walfisch, RÓZSÁS 3, Sztankovics 2, Mendy 7 (2), Szarka A. 4. Csere: Mistina (kapus), Boldizsár 1, Utasi 3, Moutsogianni, Zazai, Pelczéder 1, Gerháth K., Dubán. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 7. p.: 4–4. 12. p.: 7–4. 16. p.: 8–5. 20. p.: 8–7. 24. p.: 10–7. 35. p.: 15–11. 41. p.: 18–13. 45. p.: 21–16. 55. p.: 27–24
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Bognár Róbert:
– A hibáink ellenére sikerült értékes győzelmet aratnunk, amit annak köszönhetünk, hogy összeállt a védekezésünk, amire a háromgólos Dányi Bernadett tette fel a koronát a kapuban.
Deli Rita: – Jól kezdtünk, de a támadójátékunk az idő múlásával egyre elszürkült. Bár többször fel tudtunk zárkózni, az eladott labdáinkat könyörtelenül kihasználta a hazai csapat.

1. Győr 16 15 1 537–381 +156 30
2. FTC 16 12 3 1 525–404 +121 27
3. Siófok 14 11 1 2 470–338 +132 23
4. Érd 14 10 4 457–383 +74 20
5. Debrecen 14 8 3 3 431–400 +31 19
6. Vác 13 6 2 5 373–372 +1 14
7. Dunaújváros 14 6 2 6 360–368 –8 14
8. MTK 15 6 2 7 424–463 –39 14