Női kézi NB I: a DVSC ráijesztett az Érdre, de utóbbié a bronz

2016.05.26. 19:35
Az érdiek szerezték meg a bronzérmet (Fotó: Földi D. Attila, NS-archív)
A női kézilabda NB I harmadik helyért vívott párharcának visszavágóján a DVSC hazai pályán 21–20-ra kikapott, így kettős győzelemmel az Érdé lett a bronzérem.

A két csapat előző mérkőzésén az érdiek 45 perc után 11 góllal vezettek (22–11), de a debreceniek összeszedték magukat, és négy gólra csökkentették a hátrányukat a visszavágó előtt (25–21).

Szorosan alakult az első félidő, majd a hazaiak fokozatosan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 29. percben először már hárommal is vezettek (12–9) – ez a különbség pedig a szünetre is megmaradt (13–10).

A 33. percben dolgozta le először hátrányát a Debrecen (15–11), sőt 16–11-nél már előnyben is voltak a hazaiak. Krpezsék azonban feljöttek 16–14-re, és bár ő kihagyott ekkor egy büntetőt, a különbség állandósult. A hajrában aztán az érdiek ritmust váltottak, és fordítottak (18–19), innentől pedig nem volt már kérdés.

Végül a DVSC otthon sem tudott nyerni, de a szurkolók így is vastapssal búcsúztatták az együttest.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DVSC-TVP–ÉRD 20–21
(13–10)
Debrecen,2000néző.V:Bán, Szloska
DVSC: LAJTOS – Varsányi 2, Karnik Sz.3, KUDOR 7 (5), B. Klikovac 1, GARBUZ 4, Kelemen. Csere:Horváth-Pásztor (kapus), Szilágyi Á.,Marincsák, Slakta, Sirián, Siska2, Deszpotovics1. Edző:Tone Tiselj
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 6(2), Kisfaludy, Bulatovics2, SIGNATÉ 2, KLIVINYI5, Fekete B. 2. Csere:Gridnyeva, Győri(kapusok), M. GONZÁLEZ3, Barján, O. Vukcsevics, Szabó L.1 (1), Havronyina, Gulyás, Vajda L. Edző:Szabó Edina
Az eredmény alakulása.
6. perc:3–1.15. p.:5–6.21. p.:8–7.27. p.:11–9.34. p.:16–11.45. p.:17–15.54. p.:18–18.58. p.:19–19
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:5/5, ill. 4/3
Tone Tiselj:
– A nézőknek köszönhetően egy fantasztikus hangulatú mérkőzést élhettünk át. Nagyszerű szezont produkáltunk, büszke vagyok a csapatra. Ma is jól játszottunk, és nagyszerű élménnyel gazdagodtunk. Köszönöm a játékosoknak és a nézőknek is a nagyszerű teljesítményt.
Szabó Edina:– Fantasztikus teljesítményt nyújtott a csapatunk a szezonban, gratulálok minden játékosomnak. Köszönjük a mérkőzés fantasztikus hangulatát mind az érdi, mind a debreceni szurkolóknak. A harmadik hely mellé számomra még társul egy nagy élmény is.
A párharcot megnyerte: az Érd, kettős győzelemmel, 46–41-es összesítéssel.

AZ 5. HELYÉRT, VISSZAVÁGÓ
FEHÉRVÁRDUNAÚJVÁROS 28–27 (11–15)
Székesfehérvár, 500néző.V:Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
FEHÉRVÁR:
HERR O. – Hajduch 1, Djordjievszka 1, ISITATE 3, MAYER 4, BANDELIER 11, Kazai 2. Csere:Sipeki (kapus), Herr A.2, Májer1,Tilinger3 (1), Hudra, Tanabe. Edző:Deli Rita
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – AZARI4, Kovács A. 4 (2), Bulath2, Triscsuk 4 (1), Horváth B. 1, VINCZE 6. Csere:Triffa (kapus), Takács D.1, SZALAI4, Nick, Hajtai, KLUJBER1, Kovács K. Edző:Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása:6. p.:4–3.12. p.:4–8.18. p.:6—9.24. p.:8–13. 28. p.:10–14.34. p.:12–16.40. p.:16–18.46. p.:17–20.52. p.:20–24.58. p.:25–27
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Hétméteresek:3/1, ill. 3/3
A párharc győztese:aDunaújváros (61–54)
Deli Rita:
– Csak dicsérni tudom a csapatomat, és nem csak a szezon méltó befejezéséért, amely a hatodik helyhez volt elég. Amióta együtt dolgozunk, több tekintetben is nagyon sokat léptünk előre. Ezt bizonyítja a helyezésünk és az európai kupaindulási jog megszerzése. Így jó befejezni az idényt.
Zdravko Zovko: –
Nagyon jó mérkőzést játszottunk, sajnálom, hogy a vezetésünk nem tartott hatvan percig.