Női kézi NB I: a DVSC megnyerte az Érd elleni rangadót

2020.03.06. 19:48
Deszpotovics tíz gólt lőtt az Érdnek (Fotó: Koncz György, archív)
A DVSC női kézilabdacsapata hazai pályán 33–29-re legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I pénteki rangadóján.

A negyedik hely szempontjából vívott fontos mérkőzést a DVSC és az Érd. A Lokinak az első negyedórában többnyire futnia kellett az eredmény után, aztán volt egy tízperces gólcsend a két csapat részéről, végül kétgólos előnyben vonulhatott szünetre a hazai együttes (14–12). A DVSC a második játékrészben meg tudta őrizni két-háromgólos előnyét, és a tízig jutó Jelena Deszpotovics, valamint a hétszer betaláló Kovács Anna vezérletével néggyel nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–ÉRD 33–29 (14–12)
Debrecen,
1400 néző. V: Bócz, Wiedemann
DEBRECEN: TRIFFA – Varsányi 1, KOVÁCS ANNA 7, Bulath 4, Tóvizi 2, DESZPOTOVICS 10, Vantara-Kelemen 1. Csere: Oguntoye, SZABÓ D. (kapusok), Petrus 1, Karnik Sz. 1, BORDÁS 4, Vámos P. 1, Arany 1, Karsten. Edző: Köstner Vilmos
ÉRD: Janurik – Do Nascimento 1, Kiss N., KISFALUDY 7, J. Kovacsevics 7, JERÁBKOVÁ 7, Bízik R. 1. Csere: FOGGEA (kapus), TÓTH G. 4, Szabó L. 2 (2), Termány, Lavko, Király R., Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–0. 5. p.: 2–4. 13. p.: 7–7. 16. p.: 11–10. 26. p.: 12–10. 34.p.: 15–15. 40.p.: 19–16. 52.p.: 26–25. 58.p.: 31–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/2
Köstner Vilmos:
– Jó színvonalú, de hibákkal tarkított mérkőzés volt. Egy-egy nüansz döntött a javunkra, például a nyugodt közeg, ami minket körülvesz. Kívánom, hogy az Érd jövőre is meghatározó szereplője legyen a magyar bajnokságnak.
Szabó Edina: – Minden tekintetben nagy a nyomás rajtunk. Az életünkért küzdünk folyamatosan, ennek ellenére is odatették magukat a lányok.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ALBA FEHÉRVÁR KC 29–20 (11–8)
Kisvárda,
990 néző. V: Andorka M., Hucker
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Udvardi, HABÁNKOVÁ 6 (1), SZABÓ N. 8 (1), Dombi L. 1, Siska 3, T. MILOSEVICS 4. Csere: Lajtos (kapus), Petika 1, ROCHA 4, Smid, Orbán A., Dudás G. 1, Ekker, Soltész, Repák 1. Edző: Bakó Botond
FEHÉRVÁR: Mistina – Töpfner, Rózsás 1, Boldizsár 3, Utasi, Mendy 2, Pelczéder. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics, Schuster 1, Walfisch 2, Dubán, SZARKA A. 4, ZAZAI 6, Gerháth K. 1. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 12. perc: 4–2. 16. p.: 4–5. 26. p.: 10–5. 34. p.: 12–9. 42. p.: 17–9. 46. p.: 20–10. 49. p.: 21–14. 55. p.: 26–17
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0
Bakó Botond:
– Vesna Litre kiválásával a támadó- és a védekező alakzatunkból is fontos láncszem esett ki és Dombi Luca is sérülten vállalta a játékot. Sok kiemelkedő egyéni teljesítménnyel, remek védekezéssel és kapusteljesítménnyel nyertük meg a bennmaradás szempontjából fontos mérkőzést.
Deli Rita: – Sokkal jobban játszott a Kisvárda, amely remekül semlegesítette a kulcsembereinket. Jól sikerült a kéthetes felkészülésünk a mérkőzésre, ez sajnos az eredményen nem látszik.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–22 (14–7)
Mosonmagyaróvár,
1100 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
Mosonmagyaróvár: HERCZEG – Katona 3, Lancz 2, TILINGER 9 (5), Horváth B. 1, SZARKOVÁ 5, HAJTAI 6. Csere: Dányi (kapus), Bardi, Hudák, Kellermann D. 1, Holesová 1, Domokos D. 1, Szalai Zs. Edző: Bognár Róbert
Dunaújváros: Csapó Kyra – Mihály P., Szekerczés 1, Bouti 1, Nick, Micijevic 1, Braun. Csere: Stojak (kapus), Triscsuk 1, Sirián 1, Kazai 2, Szalai B. 3, FERENCZY F. 4 (3), Grosch 1, JOVOVICS 5 (2), Molnár B. 2. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 2–2. 12. p.: 5–3. 16. p.: 9–4. 20. p.: 10–5. 24. p.: 12–5. 35. p.: 17–9. 41. p.: 19–11. 45. p.: 20–15. 55. p.: 26–18
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 8/5
Bognár Róbert:
– Betegség miatt kiesett az egyik legfontosabb védőjátékosunk, Gyimesi Kitti, ennek ellenére mégis vállaltuk a hatos falas védekezést, ami szinte tökéletesen működött.
György László: – Már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa, mert rendkívül enerváltan kézilabdáztunk. A folytatásban felzárkóztunk, de a hazai csapat ismét átvette az irányítást, mert sokkal jobban akarta a győzelmet.

1. Győr 20 19 1 713–483 +230 38
2. Siófok 18 15 1 2 608–427 +181 31
3. FTC 18 13 3 2 579–454 +125 29
4. Debrecen 18 11 3 4 559–514 +45 25
5. Érd 18 11 7 586–508 +78 22
6. Vác 18 10 2 6 523–503 +20 22
7. MTK 20 8 3 9 569–616 –47 19
8. Dunaújváros 19 7 2 10 480–520 –40 16